انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 3:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 298 , 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
madrek نوشته است:
micro نوشته است:
دوست عزیز از خازنه کنار میکرو

سلام این عکس مدارم ه نکته ای به نظرتون میرسه

دوست عزیز اتصالات السیدی رو چک کنید امکان داره از فیوزبیت میکرو هم باشه ضمنا خازنای 100 نانو رو عدسی بزارید تا جواب مناسب بگیرید

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 18 بهمن1393 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alirezaii21 نوشته است:
madrek نوشته است:
micro نوشته است:
دوست عزیز از خازنه کنار میکرو

سلام این عکس مدارم ه نکته ای به نظرتون میرسه

دوست عزیز اتصالات السیدی رو چک کنید امکان داره از فیوزبیت میکرو هم باشه ضمنا خازنای 100 نانو رو عدسی بزارید تا جواب مناسب بگیرید

سلام تشکر ازپاسختون اتصالات ال سی دی درسته فیوز بیت هارو هم هرتنظیمی میزنم کار نمیکنه پروگرامر tnm5000فعلا دستم هست تنظیماتشو هیچ یک از دوستان فکر کنم ندارن خازن هارو هم حتما عوض میکنم نتیجه رو اعلام میکنم بازم تشکر از لطفتون

شنبه 18 بهمن1393 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من همون تنظیمات که چند صفحه پیش برا tnm گذاشتم درستن

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

شنبه 18 بهمن1393 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نکته دیگری که مشخصا مهم هست اینه که شما جایی که لوپی رو روی زمین قرار میدین و بالانس میکنین باید مطمئن باشین فلزی اون زیر نیست!!! وجود فلز هر چند شما ازش بی اطلاع هم باشین خودش منجر به بالا رفتن دیلی و حتی عدم شناسایی لوپ میشه. پس در این مواقع در چند نقطه مختلف تست کنین تا مطمئن باشین به علت وجود هدف احتمالی در زیر زمین نبوده.

مهندس جون، ممنونم بابت بذل توجهاتت. و شرمنده میکنی .تمام فرمایشت متینه. ولی قربون شکلت چرا میزنیمون؟ :D ما زمین خورده روزگاریم تورو خدا شما دیگه نزن.
عرضم به حضورت که همینکار هم کردیم. رو جاهای مختلف گذاشتیمش. البته مطمئن بودیم فلز نداره چون قبلش داشتیم ام دی ال رو هم چک میکردیم وهیچی نداشت. باز محض اطمینان جاهای مختلف میذاشتیمش.
فکر کنم نکته همونیه که دوستمون کوهیار اشاره فرمودن؛باید برای این تیپ کابل که شیلد وفویل داره از رابط 2 مغزی+ شیلد(مثل اونچه در ام دی ال به کار رفته) استفاده کنم و شیلد مدار هم به کار بگیرم. البته این کابل خیلی هم با کیفیته و متری 8000 تومن خریدمش. مشکل ونکتش در پیچیدن کویل باید باشه که باید الگوشو عوض کنم. شایدم مجبور بشم کلاً همه مغزیاشو جفت موازی کنم که در مجموع بشه 4 مغزی. اونموقع اهمش به حد 0.7 و اندوکتانسش به 200 میرسه.
بازم ممنونم عزیزجون

شنبه 18 بهمن1393 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
سلام بر همه دوستان. بنده نیز یه لوپ 8 متری با دقت و حساسیت بالا درست کردم. از یک کابل با 8 رشته سیم که دارای شیلد و فویل هم هست 6 تاشونو جفت-جفت موازی کردم و2 تاشون تک موندن نهایتاً کابلی شد با مقاومت 0.9 اهم. اندوکتانس در فریم 2 متری 250 ودر حالت تابیده( فریم 1 متری) 350 میشه. کابل رابط هم RG58 که مغزیشو به Loop2 و شیلدشو به Loop1 وصل کردم. یعنی از شیلد مدار استفاده نکردم.

همه چی ردیف بود دیروز بردمش بیابون بستیمش رو فریم تا یه تست جانانه از هدف مدفون در 3 متری بگیریم که هرکاریش کردم همش کویل ارور میداد. در همه سایزها؛ 2 متری، 1 متری تا حتی گرد 30 سانتش کردم. محل لوپ(زمین) رو هرچی تغییر دادیم همونطور ارور میداد. هیچی دیگه دست از پا درازتر برگشتیم. بدبختی کابل دیگری هم براش آماده نکرده بودم. برگشتیم خونه دیدم کابلو فبول میکنه!!!!!!!!!!!!! میخواستم سرمو بزنم به دیوار. ~X( نظر دوستان چیه آیا از شما هم فرد دیگری به این مسأله برخورد کرده؟

درود
محمود جان شما اگر از شیلد برای لوپ استفاده کردین حتما میبایست از کابل شیلد استریو برای اتصال لوپ به مدار استفاده کنید یعنی دوسر لوپ به نقاط 1 و 2 لوپ روی مدار و شیلد لوپ هم به نقطه شیلد روی مدار
موفق باشید دوست من

سلام. کوهیار جان ممنونم بابت توجه ودلسوزیت. @};- احتمال زیاد همینیه که فرمودی. باید سر فرصت تغییرات لازمو بهش بدم و هی تستش کنم.
شایدم ایراد ازینه که از 8 مغزی 6تاشو جفت موازی کردم و باید همشو جفت میکردم. الآن 3تا مغزیش دوبله و 2 تاش تکه.

شنبه 18 بهمن1393 - 10:42pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
آقا محمود لطفاً مهندس حميد رو درك كنيد ، با اتفاقات و حملات چندروز اخير فروشندگان مختلف از باندهاي مختلف به انجمن و پاسخهاي مهندس حميد به اونها حسابي اعصاب مهندس رو خراب كرده ، انشاا.. دوستان و كاربران عزيز و باوفا كه قدردان زحمات مهندس هستن از مهندس حمايت كرده تا روز به روز به هدفهاي بهتري برسيم ؛ خيلي از سوالات ديگه تكراري شده و در صفحات ابتداي اين بخش موجوده و دوستان جديد الورود بايد از ابتدا مطالعه بفرمايند تا سوالات تكراري پي در پي در بخش ثبت نشه ، دوستان لطفاً روي كابلهاي و سيمهاي مختلف به روش هاي لوپ معمولي و عنكبوتي كار كنيد و نتايج و تفاوتهارو اعلام بفرمائيد تا در تصميم گيريهاي نهايي مفيد واقع بشه ، درضمن آقاي محمود گرامي لطفاً با لوپ 50 سانتي هر دو دستگاه رو مقايسه كنيد و اعلام بفرمائيد ( ام دي ال و فلزجو ) سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 18 بهمن1393 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض ارادت خدمت آقا رضای عزیز!
بابت زحمتی که متقبل شدید بسیار سپاسگزارم
در پناه حق پیروز و سربلند باشید.

شنبه 18 بهمن1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا این همه coil error چیه که بچه ها باهاش مواجه شدن ؟
والا من تا حالا نزدیک 20 جور لوپ مختلف که برای سیستم های مختلف ساختم رو به دستگاه زدم حتی یک بار هم error نداده
حتما یه جایی از مدارتون ایراد داره
دوست عزیز madrek که تصویر مدارتون تو صفحه قبله. شما اولا به احتمال زیاد از آیسی 357 تقلبی استفاده کردین. ثانیا به جای استفاده از خازن های عدسی ارزون قیمت 100 نانو از خازن های wima آلمانی ام کا تی استفاده کردین که قیمتش چندین برابره و لزومی هم نداره و تاثیر مثبتی هم به اندازه خازن عدسی نداره. ایراد تو تصویر السیدی هم به احتمال زیاد مربوط به تنظیمات اشتباه فیوزبیته. اگر از زیر برد هم یک تصویر واضح بذاری بهتر میشه نظر داد
موفق باشین

شنبه 18 بهمن1393 - 11:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم amiri11 عزیز از پاسختون شرمنده سوالم تکراری بود ^:)^

شنبه 18 بهمن1393 - 11:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من کانکتورم که 3 پین نظامی بود را با کانکتور 4 پین با بدنه ی پلاستیک تعویض کردم همچنین پین ها رو دو تا دو تا موازی کردم که بهتر جواب بده و همینطور هم شد و باتکان خوردن زیر کانکتور صدای دستگاه بلند نمیشد . خودتون میتونید امتحان کنید وقتی با دست خالی بدنه ی فلزی کانکتور نظای رو لمس کنید سیستم به شدت از حالت استانه خارج میشه و تا -40 هم میره :-o
حالا کابل کواکسال رو از لوپ جدا کردم و به جاش از کابل 2*1.5 برق استفاده کردم که ظاهرا مشکل خاصی نداشت . از اساتید کسی میدونه که ممکنه چه مشکلی پیش بیاره این کابل؟ @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 بهمن1393 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 298 , 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dma و 346 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure