انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:53pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام
آقا محمود لطفاً مهندس حميد رو درك كنيد ، با اتفاقات و حملات چندروز اخير فروشندگان مختلف از باندهاي مختلف به انجمن و پاسخهاي مهندس حميد به اونها حسابي اعصاب مهندس رو خراب كرده ، انشاا.. دوستان و كاربران عزيز و باوفا كه قدردان زحمات مهندس هستن از مهندس حمايت كرده تا روز به روز به هدفهاي بهتري برسيم ؛ خيلي از سوالات ديگه تكراري شده و در صفحات ابتداي اين بخش موجوده و دوستان جديد الورود بايد از ابتدا مطالعه بفرمايند تا سوالات تكراري پي در پي در بخش ثبت نشه ، دوستان لطفاً روي كابلهاي و سيمهاي مختلف به روش هاي لوپ معمولي و عنكبوتي كار كنيد و نتايج و تفاوتهارو اعلام بفرمائيد تا در تصميم گيريهاي نهايي مفيد واقع بشه ، درضمن آقاي محمود گرامي لطفاً با لوپ 50 سانتي هر دو دستگاه رو مقايسه كنيد و اعلام بفرمائيد ( ام دي ال و فلزجو ) سپاس

سلام آقا مهدی جون. پس چی که درکش میکنم. میدونم برادر، یعنی همگی میدونیم که بنده خدا آقا حمید چی میکشه وکشیده از نا اهلی و نامرادی. خداییش دوستش دارم بدون هرنوع قصد تملّق و چاپلوسی و واقعاً هم مخلصشم . اونیکه نوشتم، به قول اجنبیها "Just kidding" بود.
درد و بلاش بخوره تو سر اوناییکه مدام با ارائه وسیله ناکارآمد مردمو دوشیدن ویا اوناییکه با ارائه اطلاعات ناقص یا غلط در خلوت شیطانی خودشون هی به ریش بقیه خندیدن.
در مورد کابل یه تبدیل درست کرده بودم که بشه کابل فابریک ام دی ال رو در آن واحد به FPI بخورونه که متاسفانه در منزل جاش گذاشته بودم. چون سوکتاشون با هم خیلی فرق دارن. البته کابل ام دی ال 4.7 اهم مقاومت داره.

از طرفی چندان به دیسکای 60-50 سانتی تمایلی ندارم :( چون هم حملشون دردسره هم برای کارای کوچک وسطحی مناسبن وهم سرعت و مساحت جستجوشون خیلی کمتره + ذره زن هم میشن. دوست دارم روی کابلای ابعاد بزرگ کار کنم راحت تا میشن در حد 15 سانت و همه جا مخفی میشن و سریع باز میشن. سرعت کارشون بالاست و ذرهزنیشون خیلی کمتره. با این حال چشم اگر درگیریها اجازه بده یه دونه میزنم.

یکشنبه 18 بهمن1393 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
zilan نوشته است:
دوستان من کانکتورم که 3 پین نظامی بود را با کانکتور 4 پین با بدنه ی پلاستیک تعویض کردم همچنین پین ها رو دو تا دو تا موازی کردم که بهتر جواب بده و همینطور هم شد و باتکان خوردن زیر کانکتور صدای دستگاه بلند نمیشد . خودتون میتونید امتحان کنید وقتی با دست خالی بدنه ی فلزی کانکتور نظای رو لمس کنید سیستم به شدت از حالت استانه خارج میشه و تا -40 هم میره :-o
حالا کابل کواکسال رو از لوپ جدا کردم و به جاش از کابل 2*1.5 برق استفاده کردم که ظاهرا مشکل خاصی نداشت . از اساتید کسی میدونه که ممکنه چه مشکلی پیش بیاره این کابل؟ @};-

دوست عزیز این کانکتور رو از کجا تهیه کردی ؟ اسمش چیه ؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

یکشنبه 18 بهمن1393 - 12:48am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مانی عزیز میتونی در فروشگاه وسایل الکترونیکی و هم در فروشگاه هایی که بلندگو و ارگ و .. دارن تهیه کنی

یکشنبه 18 بهمن1393 - 1:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خبره و اهل فن با چه اشکالی از لوپ میتوان قابلیت حداکثر تمرکز میدان در وسط لوپ و حداقل در کناره (موازی با لوپ)رو داشت؟

یکشنبه 18 بهمن1393 - 1:21am
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
خواهش میکنم محمود خان :ymhug:
البته شما استادید ولی یاداوری کنم که توی این کابلهای چندرشته و شیلددار یه سیم هست که بدون روکش دور فویل پیچیده شده و شما باید اونو به شیلد مدار اتصال بدید البته مواظب باشید که با سیمهای دیگه اتصال پیدا نکنه( با توجه به اینکه بصورت جفت جفت متصل نمودین)
اینم خدمت دوستان عرض کنم که خودم بیشتر ز 10تا لوپ برای فلزجوپای تست کردم از مقاومت زیر یک اهم گرفته تا 5.5 اهم و از اندوکتانس 300 تا 600 و از ابعاد 30 سانت تا 1در1 ولی هیچوقت با ارور کویل مواجه نشدم.
این رو از این جهت عرض میکنم که زمانی با ارور مواجه میشید حتما دنبال مشکلاتی مثل مونتاژ بد و یا قطعات بد و یا سوخته و یا اشکال در کابل اتصال و کانکتور و یا پروگرم اشتباه باشید.
کلا میخوام اینو عرض کنم که اگر در مراحل مونتاژ و پروگرم دقت کنید قطعا با این مشکلات روبرو نمیشید. البته بعضا اتفاق میفته که برخی قطعات از ابتدا مشکل دارن و تقلبی هستن که تمام تلاشتون رو بکنبد که قبل از مونتاژ تشخیص بدید هرچند تشخیص عملکرد برخی از قطعات بیرون از مدار بسیار دشوار و حتی ناممکنه!
پیروز باشید :x

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 18 بهمن1393 - 1:29am
مدیر سایت
مدیر سایت

ali222 نوشته است:
دوستان خبره و اهل فن با چه اشکالی از لوپ میتوان قابلیت حداکثر تمرکز میدان در وسط لوپ و حداقل در کناره (موازی با لوپ)رو داشت؟

درود
با پخش قدرت میدان لوپ در تمام سطح اون ! البته این کار برای لوپهای تا 40 سانت ممکنه و برای لوپهای بزرگتر بالاجبار گریزناپذیره.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 18 بهمن1393 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت .
دوستان در مورد کانکتور اتصال لوپ نکته ای رو عرض کنم خدمتتون:برای تشخیص کیفیت کانکتوری که تهیه کردین از بالا رفتن دیلی در فلزیاب های دیجیتال میتونین متوجه بشین!{با حصول اطمینان از کیفیت قلع و لحیم کاری اتصالات لوپ}ابتدا کابل اتصال لوپ رو به محلش در مدار مستقیم (بدون کانکتور)وصل کنید و با تست دستگاه در محل مناسب{دور از نویز و فلز...}عدد یا شماره دیلی شناسایی شده رو بخاطر بسپارید/در مرحله ی دوم با نصب کانکتور به مدار تست کنید...اگر در هر دو حالت شماره دیلی تفاوتی نداشت :در اینصورت کیفیت کانکتور خوبه(در واقع فلز بکار رفته در پین مرغوبه)ولی اگر دیلی در تست با کانکتور (محسوس)متفاوت و بالاتر بود {مثلا اتصال مستقیم دیلی 19 _وروش اتصال با کانکتور دیلی 24)اینجاست که کانکتور مورد تست مناسب نیست...
واگر در جستجو و تکان خوردن کانکتور :بوق های اضافی دارین یا کویل ارور نمایان میشه:ممکنه اتصال پین های نری به مادگی کانکتور ایده آل نباشه /محکم نباشه .لقی داشته باشه_اتصال وتماس پین ها ضعیف برقرار باشه_ پیچ فیکس کننده شل بوده_پینی کوتاه و حتی کج باشه...

یکشنبه 18 بهمن1393 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
ali222 نوشته است:

درود
با پخش قدرت میدان لوپ در تمام سطح اون ! البته این کار برای لوپهای تا 40 سانت ممکنه و برای لوپهای بزرگتر بالاجبار گریزناپذیره.

این مسئله برام مشکل ساز شده
لوپی دارم تو مایه های لوپ شما یه تکه فیبر 13X13 تو 140 بصورت افقی در بالای لوپ دارم . الان همون فیبرو در تقریبا در 90 سانت در دایره ای وار عمود بر لوپ دارم .
اشیاء مسطح در بلای لوپ بصورت افقی بهتر سنس میشن ولی اشیاء طولی مثل تیغ اره بصورت عمودی بهتر سنس میشه.
قطر داخلی لوپ من 40 هست قطر بیرونی 60 هست الان که بصورت دایره وار 90 سانت که از لوپ فاصله میگیرم همون فیبرو بصورت عمود سنس میکنه !! این مشکل باعث میشه دستگاه خودزنی کنه و باید لوله لوپ بسیار بلند در نظر بگیرم و لوپ سنگین تر بحساب بیاد.

یکشنبه 18 بهمن1393 - 2:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.
در ادامه مطالبم با ید عنوان کنم :که کابل رابط لوپ نیز در مقدار دیلی تاثیر گذاره و باید چند نوع کابل مناسب رو تست کنید و کابلی که کمترین دیلی رو با حفظ پایداری و بدون صدا ی اضافی و مدار در برد حداکثری بود...مناسبه!
البته کیفیت لوپ و مقدار مقاومت دمپینگ هم در مقدار دیلی نقش اساسی داره...(که در این مدار رنج و کیفیت مقاومت تعیین شده ایده آله) :)

یکشنبه 18 بهمن1393 - 2:33am
مدیر سایت
مدیر سایت

ali222 نوشته است:
koohyar نوشته است:
ali222 نوشته است:

درود

این مسئله برام مشکل ساز شده
لوپی دارم تو مایه های لوپ شما یه تکه فیبر 13X13 تو 140 بصورت افقی در بالای لوپ دارم . الان همون فیبرو در تقریبا در 90 سانت در دایره ای وار عمود بر لوپ دارم .
اشیاء مسطح در بلای لوپ بصورت افقی بهتر سنس میشن ولی اشیاء طولی مثل تیغ اره بصورت عمودی بهتر سنس میشه.
قطر داخلی لوپ من 40 هست قطر بیرونی 60 هست الان که بصورت دایره وار 90 سانت که از لوپ فاصله میگیرم همون فیبرو بصورت عمود سنس میکنه !! این مشکل باعث میشه دستگاه خودزنی کنه و باید لوله لوپ بسیار بلند در نظر بگیرم و لوپ سنگین تر بحساب بیاد.

بله این قضیه مشکل ساز هست ولی برای لوپهای تا 60 سانت که مشکلی نداره و اگر طول دسته رو 1 متر در نظر بگیرید با توجه به اینکه هنگام کاوش هم دست دارای زاویه هست و حداقل یه اختلاف در حد 50 سانت بصورت افقی بین جعبه و لوپ برقرار هست و باز باتوجه به اینکه شعاع عملکرد میدان لوپ بصورت مخروطی هست پس نگرانی برای این موضوع وجود نداره و با افزایش ارتفاع درواقع این خاصیت سنس از کناره ها ضعیفتر میشه و هرچه فلز به مرکز لوپ نزدیکتر باشه بهتر سنس میشه و برای لوپهای بزرگتر از 60 هم که بصورت دو اپراتوری باید استفاده بشه که باز مشکلی پیش نمیاد.
خودم این قضیه رو بصورت جدی تست کردم چون برای فلزجوپای دنبال ساختن بدنه استاندارد بودم .
نهایتا از چوبهای دسته جارو که بسیار مناسب و سبک هست استفاده کردم و بدنه کامل با لوپ و جعبه کمتر از 2.5 کیلو شد که فوق العادست و اصلا سنگینی نداره.
توی تاپیک بررسی فلزجوپای توضیح دادم که قابلیت سنس از کناره ها توست لوپهای ساده قویتر از لوپهای مسطح هست و بر همین اساس برای نقطه زنی دقیق لوپهای مسطح مناسبتر هستند.
ناگفته نماند که در مقوله لوپهای مسطح برای ما مشکل قاب کردن واقعا اذیت میکنه و همین قضیه باعث شد خود من ترجیح بدم از لوپ ساده استفاده کنم و تلاش کنم تفاوت قدرت رو با افزایش پهنای پالس جبران کنم.
L-)

صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 19 بهمن1393 - 4:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 299 , 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 176 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure