انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بالطف شما عزیزان مدارم راه افتاد ایرادم از پی سی بی بو یه قطعی مومانندی در مسیر ال سی دی بو د فقط یه سوال قسمت شیلد رویpcbبه شیلد مدار وصل میشه یا باید کابل رابط کویل ولوپ فویل دار باشه تا بهش وصل بشه وایا میتونم از لوپ ستاره پنجاه سانتی چنس استفاده کنم

یکشنبه 19 بهمن1393 - 9:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
درود
خواهش میکنم محمود خان :ymhug:
البته شما استادید ولی یاداوری کنم که توی این کابلهای چندرشته و شیلددار یه سیم هست که بدون روکش دور فویل پیچیده شده و شما باید اونو به شیلد مدار اتصال بدید البته مواظب باشید که با سیمهای دیگه اتصال پیدا نکنه( با توجه به اینکه بصورت جفت جفت متصل نمودین)
اینم خدمت دوستان عرض کنم که خودم بیشتر ز 10تا لوپ برای فلزجوپای تست کردم از مقاومت زیر یک اهم گرفته تا 5.5 اهم و از اندوکتانس 300 تا 600 و از ابعاد 30 سانت تا 1در1 ولی هیچوقت با ارور کویل مواجه نشدم.
این رو از این جهت عرض میکنم که زمانی با ارور مواجه میشید حتما دنبال مشکلاتی مثل مونتاژ بد و یا قطعات بد و یا سوخته و یا اشکال در کابل اتصال و کانکتور و یا پروگرم اشتباه باشید.
کلا میخوام اینو عرض کنم که اگر در مراحل مونتاژ و پروگرم دقت کنید قطعا با این مشکلات روبرو نمیشید. البته بعضا اتفاق میفته که برخی قطعات از ابتدا مشکل دارن و تقلبی هستن که تمام تلاشتون رو بکنبد که قبل از مونتاژ تشخیص بدید هرچند تشخیص عملکرد برخی از قطعات بیرون از مدار بسیار دشوار و حتی ناممکنه!
پیروز باشید :x

سلام کوهیارجان. ممنون بابت توجهات و نکاتت. اختیار داری داداشی. بنده که اندر خم یه کوچۀ شاگردی گیر کردم. :|

خدمتت عرض کنم که این کابل بنده شیلد وفویل داره ولی اون تک رشته مسی رو که در بعضی کابلها داخل شیلد موجوده رو و اشاره فرمودی نداره.
خودم فکر کنم باید تغییرات دیگری در اون ایجاد کنم. مثلاً دوتا تک مغزی مونده رو هم با هم جفت کنم تا تمام مغزیها یه دست بشن ویا اینکه به جای رابطRG58 از همون کواکسیال 2 مغزی استفاده کنم که در اینصورت شیلد مدار رو هم وارد گردونه کنم. امروز عصری برم روش کار کنم ببینم چی میشه.
شما با توجه به تجربت در ساخت لوپای مختلف برای فلزجوپای کدوم کارو بیشتر توصیه میکنی؟

یکشنبه 19 بهمن1393 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا چنگیز .می شه همچین کاری کرد . ولی باید کل برنامه .و پورت های خروجی همه تغییر کنه . که خیلی کازر می بره در ثانی برای کسی که قصد استفاده شخصی داره .همین ال سی دی کفایت می کنه.

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

talar نوشته است:
اقا چنگیز .می شه همچین کاری کرد . ولی باید کل برنامه .و پورت های خروجی همه تغییر کنه . که خیلی کازر می بره در ثانی برای کسی که قصد استفاده شخصی داره .همین ال سی دی کفایت می کنه.

سپاسگذارم از شما، بله من هدفم استفاده شخصی هست ، متاسفانه امروز هم هوای اهواز اینقدر خاکی هست که نمیتونم ازخونه خارج شوم وتست کنم.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید ممکنه رابطه های قدرت میدان مغناطیسی و جریان القا شده در کویل را بیان کنید وبدونیم بر چه اساسی طرفیت سیم پیچ بر چه اساسی 350 میلی بهترین مقدار است؟

یکشنبه 19 بهمن1393 - 12:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان حالا زمانی هست که مهندس حمید دارن روی تفکیک کار میکند برای اینکه این روند بهتر انجام بشه بهتره هرکسی ایده ای در این مورد داره را بیان کنه شاید در این زمینه کمک کننده باشه
امکان داره با یک ایده جرقه ای در ذهن مهندس حمید زده بشه که هم سرعت بیشتری وهم قابلیتهای بیشتری در این پروژه شود هرچند مهندس فراتر ازما می اندیشند. @};-
تشکر فراوان دوستان عزیز @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 19 بهمن1393 - 1:11pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
mahmood51 نوشته است:
koohyar نوشته است:
درود
خواهش میکنم محمود خان :ymhug:
البته شما استادید ولی یاداوری کنم که توی این کابلهای چندرشته و شیلددار یه سیم هست که بدون روکش دور فویل پیچیده شده و شما باید اونو به شیلد مدار اتصال بدید البته مواظب باشید که با سیمهای دیگه اتصال پیدا نکنه( با توجه به اینکه بصورت جفت جفت متصل نمودین)
اینم خدمت دوستان عرض کنم که خودم بیشتر ز 10تا لوپ برای فلزجوپای تست کردم از مقاومت زیر یک اهم گرفته تا 5.5 اهم و از اندوکتانس 300 تا 600 و از ابعاد 30 سانت تا 1در1 ولی هیچوقت با ارور کویل مواجه نشدم.
این رو از این جهت عرض میکنم که زمانی با ارور مواجه میشید حتما دنبال مشکلاتی مثل مونتاژ بد و یا قطعات بد و یا سوخته و یا اشکال در کابل اتصال و کانکتور و یا پروگرم اشتباه باشید.
کلا میخوام اینو عرض کنم که اگر در مراحل مونتاژ و پروگرم دقت کنید قطعا با این مشکلات روبرو نمیشید. البته بعضا اتفاق میفته که برخی قطعات از ابتدا مشکل دارن و تقلبی هستن که تمام تلاشتون رو بکنبد که قبل از مونتاژ تشخیص بدید هرچند تشخیص عملکرد برخی از قطعات بیرون از مدار بسیار دشوار و حتی ناممکنه!
پیروز باشید :x

سلام کوهیارجان. ممنون بابت توجهات و نکاتت. اختیار داری داداشی. بنده که اندر خم یه کوچۀ شاگردی گیر کردم. :|

خدمتت عرض کنم که این کابل بنده شیلد وفویل داره ولی اون تک رشته مسی رو که در بعضی کابلها داخل شیلد موجوده رو و اشاره فرمودی نداره.
خودم فکر کنم باید تغییرات دیگری در اون ایجاد کنم. مثلاً دوتا تک مغزی مونده رو هم با هم جفت کنم تا تمام مغزیها یه دست بشن ویا اینکه به جای رابطRG58 از همون کواکسیال 2 مغزی استفاده کنم که در اینصورت شیلد مدار رو هم وارد گردونه کنم. امروز عصری برم روش کار کنم ببینم چی میشه.
شما با توجه به تجربت در ساخت لوپای مختلف برای فلزجوپای کدوم کارو بیشتر توصیه میکنی؟

جناب محمود من هر چی گشتم کسی پیدا نکردم که بتونه با لوپ mdl رو این سیستم یه تستی انجام بده
با فرکانس500 هرتز و عرض پالس 170 میکرو ثانیه شما یه تستی انجام بده با لوپ2*2...انتگرال هم بالا ببر و همچنین دیلی رو ....برا منم ارور لوپ میده ولی با بالا پایین پهنای پالس درست میشه.فک کنم ارور لوپ مربوط به ظرفیت پایین لوپ هستش :-?

یکشنبه 19 بهمن1393 - 1:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
من میکرو رو پروگرام کردم گذاشتم و روشن کردم شمارش معکوس و زدن okاومد روی صفحه اما چون دکمه ها رو وصل نکرده بودم نتوئنستم بزنم okقطع کردم دوباره وصل کردم دیگه بالا نیامد!!!!!! :(( :(( :(( فقط ال سی دی روشن میشه!!!!مشکل از چی هست؟؟؟؟؟
فکر کنم قبلا یکی از بچه ها این مشکل رو داشت!!!یادم نیست چیکار کرده!!!!
ب نطر دوستان مشکل از چی هست؟؟؟؟
@};-

یکشنبه 19 بهمن1393 - 2:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mahmood51 نوشته است:

درود
خواهش میکنم
خدمت دوستان هم قبلا عرض کردم و توی پست قبلی هم اشاره کردم ولی بطور خلاصه خدمتتون بگم :
باید با توجه به شرایط و همچنین انتظارات خودتون بهترین لوپ رو انتخاب کنید.
لوپ مسطح و عنکبوتی دارای عمق زنی بیشتر و حساسیت به فلزات ارزشمند بهتر و حساسیت از کناره های کمتر نسبت به لوپ ساده هست و این مزیت هارو داره ولی متاسفانه نویزپذیری بیشتر (البته در فلزجوپای چندان این قضیه مشهود نیست) نداشتن امکانات برای ایجاد قالب مناسب و سنگینی نهایی لوپ و استحکام کمتر هم از مشکلاتش محسوب میشه.
خب با توجه به این موارد خود بنده بیشتر بخاطر شرایط ساخت بهتر و ساده تر و استحکام بیشتر و همچنین شکیلتر بودن لوپ ساده ترجیح میدم برای استفاده حرفه ای از لوپ ساده استفاده کنم و کاهش چند درصدی برد (البته برای فلزات کوچک) رو با افزایش پهنای پالس جبران کنم و باز با توجه به اینکه در کاوش واقعی بیشتر از لوپهای بزرگ مثل یک متری استفاده میشه پس داشتن وسواس در رابطه با استفاده از لوپ مسطح و عنکبوتی تقریبا بیمورده و جای نگرانی در اینباره نیست.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 19 بهمن1393 - 2:21pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ببخشید دیگه :ymhug:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 19 بهمن1393 - 2:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 300 , 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 202 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure