انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 , 311 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
zilan نوشته است:
علیرضا جان حتما منظور لورنز لوپ 1*1 بوده که باز فرق زیادی نداره :D به این میگن شاهکار یک نابغه به اسم حمید . البته من متراژ رو با قدم سنجیدم که نهایتا 10 سانت میتونه خطا داشته باشه

دوست عزیز ممنونم همونطور که قبلا گفته بودم با کابل 1*10 برق درستش کردم بقیش هم که از عکس معلومه

بله منظورم لوپ 1.1 لورنز بود توی قدرت این مدار شکی نیست لطفا یه فیلم هم برامون بزارید

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 19 بهمن1393 - 10:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اگه تونستم حتما دوست عزیز البته این هم بگم که اهمش 1.2 و دیلی اوتو هم 21 شده

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اندر مصائب کویل ارور
دوستان بنده با لوپ شرکتی در تنظیماتی غیر معمول دیلی 10 سنس کمی دارم .
ولی با هرچه لوپ دستسازه ارور دارم .
طی دوروز گذشته با راهنمایی های جناب 2840644 آی سی رو مجددا و چندباره پروگرم کردم و باراهنماییهای جنابان amiri11 و ahoora94 دیودهای 4148 , bs170, را تعویض محل اتصال سیمهای لوپ را جابجا نمودم ولی مشکل ارور کویل با لوپهای دستساز (البته مرغوب) حل نشد که نشد . ( کیفیت مونتاژ بالاست و شرایط تست خوبه ) خودم تصمیم گرفتم آی سی lf رو تعویض کنم که با دوعدد آی سی که از قبل داشتم مدارمو تست کردم که کلا با اون آی سی ها رفت تو فاز کویل ارور ، خوب تجربه و نظر دوستان در این مورد بخصوص چی میتونه باشه ؟
ممنون و خسته نباشید .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:10pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

zilan نوشته است:

سلام دوستان
zilan جان لوپت عالی شده و همینطور تنیجه تست.
لطفا اطلاعات و مارک دقیق کابل رو هم بگین.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
اندر مصائب کویل ارور
طی دوروز گذشته با راهنمایی های جناب 2840644 آی سی رو مجددا و چندباره پروگرم کردم و باراهنماییهای جنابان amiri11 و ahoora94 دیودهای 4148 , bs170, را تعویض محل اتصال سیمهای لوپ را جابجا نمودم ولی مشکل ارور کویل با لوپهای دستساز (البته مرغوب) حل نشد که نشد . ( کیفیت مونتاژ بالاست و شرایط تست خوبه ) خودم تصمیم گرفتم آی سی lf رو تعویض کنم که با دوعدد آی سی که از قبل داشتم مدارمو تست کردم که کلا با اون آی سی ها رفت تو فاز کویل ارور ، خوب تجربه و نظر دوستان در این مورد بخصوص چی میتونه باشه ؟
ممنون و خسته نباشید .

دوست من شما ماسفت رو تعویض نکردید در ضمن مقدار مقاومت دمپینگ رو هم (390 اهم 2 وات) چک کنید شاید 390 کیلو گذاشتید موفق باشید

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان عرض سلام دارم
نخیر ماسفتو تعویض نکردم ولی از بابت مقاومتها اطمینان صحیح بودنشو دارم.
سپاس @};-

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
مهندس جان عرض سلام دارم
نخیر ماسفتو تعویض نکردم ولی از بابت مقاومتها اطمینان صحیح بودنشو دارم.
سپاس @};-

دوست من بنده موردی داشتم برای یکی از دوستان داخل انجمن که مشکل شما رو داشتن و با تعویض ماسفت و ترانزیستور کناریش مشکلشون حل شد

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

bina نوشته است:
zilan نوشته است:

سلام دوستان
zilan جان لوپت عالی شده و همینطور تنیجه تست.
لطفا اطلاعات و مارک دقیق کابل رو هم بگین.
یاحق @};-

خیلی ممنون بینای عزیز کابل فرمان 10 رشته هست که روش نوشته made in iran مغازه های برق صنعتی دارن

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
اندر مصائب کویل ارور
ممنون و خسته نباشید .

Pulse Width
hoshyar عزیز وقتی امپر باطری کم باشه (امپر کم نه ولتاژ) و Pulse Width برای میزانی بالاتر از امپر موجود در menu تنظیم شده باشه این خطا بصورت eroor coil ظاهر میشه !! شما Pulse Width در کمترین میزان بزار مشکل رفع میشه . شما الان از چه باطریهای و چند امپر اسفاده میکنی؟ و اهم لوپ شما چند هست؟
چاره کار انتخاب باطری با امپر بالاتر هست !!
اگر در جایی از مدار بعلت جریانکشی اتلاف امپر ولتاژ هم داشته باشی میتونه این مشکل پیش بیاد!!

یکشنبه 19 بهمن1393 - 11:48pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد پیغام خطای لوپ نکاتی رو مجددا توضیح میدم امیدوارم دوستان بیشتر توجه داشته باشن!
کلا خوب شد ما این حالت خطای Coil Error رو گذاشتیم! چون جدا از اینکه میتونه از آسیب دیدن قسمتهایی از مدار در صورت اتصالی یا اشکال در مدار جلوگیری کنه ؛ حداقل هایی از شکل موج بازگشتی رو مورد ارزیابی قرار میده که مشخص کنه آیا فلزیاب میتونه با حداقل استانداردهای قابل محاسبه کار کنه یا نه؟ این رو هم عرض کنم با مدار بنده و انواع لوپ بهیچ وجه چنین خطایی وجود نداره! از لوپ 100 میکرو هانری تا 500 میکرو هانری و اهم 0.3 تا 10 اهم!!! یعنی تمام حالات ممکن از نظر لوپ رو بنده تست کردم و چنین خطایی در کار نیست. حتی پهنای پالس از 100 تا 300 هم نمیتونه منجر به این خطا بشه. در واقع مشخصات لوپ و تنظیم پهنای پالس فقط میتونن روی دیلی شروع بکار لوپ تاثیر داشته باشن که اون هم بین 6 تا 150 میکرو ثانیه توسط مدار قابل محاسبه هست و واقعا حداقل و حداکثر ممکن برای تمامی لوپها میتونه باشه! لذا دوستانی که با خطای لوپ برخورد میکنن احتمالا در مدارشون اشکالی وجود داره. همینطور نزدیکی لوپ به فلزات بزرگ سبب شیفت موج و در واقع افزایش دیلی میشه که اگر از 150 بگذره دیگه از محدوده قابل ملاحظه خارج میشه و لذا خطای لوپ اعلام میشه. همچنین سطح ولتاژ خروجی از آپ امپ و ورودی به میکرو اگر خیلی کمتر یا بیشتر از حدی باشه که مجاز تلقی میشه طبیعتا باز خطای لوپ اعلام خواهد شد. خطای لوپ حتی با LF356 هم بسیار بعیده که پیش بیاد و حداقل با اون اپ امپ برای بنده این خطا وجود نداره. در عین حال اگر ترکیب تنظیم فرکانس و پهنای پالس دارای تداخل با نویز محیط بویژه دستگاههای برقی باشه امکان داره گاهی بصورت تصادفی خطای لوپ اعلام بشه که با بالانس مجدد حل میشه و البته احتمال این حالت خیلی کم هست.
لذا دوستان بیشتر باید مدار خودشون رو مورد بررسی قرار بدن. تقریبا نصف بیشتر قطعات مدار اگر دارای مشکلی باشن امکان بروز این خطا هست! پس دقیق نمیشه گفت برای هر یک از دوستان اگر این خطا پیش میاد از چی میتونه باشه. طبیعتا اگر تنظیم فیوز بیت میکرو هم اشکال داشته باشه امکان داره این خطا اعلام بشه. همینطور اگر ایسی اپ امپ تقلبی باشه امکان این خطا وجود داره.

دوشنبه 19 بهمن1393 - 12:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 , 311 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure