انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 4:00am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 , 325 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستانی که سیم مناسب پیدا نمیکنن ، توصیه بنده اینه بوده که : کابل کت 6 خارجی که جنس مس نرمی داشته و دوتایی در هم تابیده شده رو بصورت دوتا دوتا موازی کرده و سپس سری کنید و بصورت لوپ عنکبوتی بسازید ؛ جواب خوبی خواهید گرفت مخصوصاً برای لوپهای با قطر 20 الی 45 سانتی @};- ؛
درضمن روش دوم : میتونید سیمهای داخل کابل رو هم خارج نکنید و ابتدا بصورت تصویر زیر کابل رو بصورت تخت کنار هم با چسب حرارتی چسبانده و در اخر از هر سر کابل یک رشته دوتایی که به هم تابیده شده رو بیرون آروده و به کابل رابط دستگاه متصل کنید ، جواب خوبی خواهید گرفت ! امتحانش کنید
تصویر زیر ربطی به لوپ نداره فقط به این شکل باید کابل رو کنار هم قرار بدید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
هنوزتست نکردم بیش از5نوع 357 به قیمت های 3.5 4 تا7خریداری کردم که فروشگاهی اصلشو داشت گفت قیمت قدیمه2تاهم بیشترنداشت قیمت جدید45 تومنه.

اگر قطعه فروشهای جمهوری استاد حمید میشناختند براش تندیس طلایی میساختند !! خوب کار بار شون سکه شده
همگی دارن تار عنکبوت LF357 خازنهای تانتالیوم پاک میکنند !! این گران فروشها رو معرفی کنید بچه ها!!
فروشگاه roboeq بعد از افشای فروش 11000 تومانی میکرو الان 3000 تومان قیمت کم کرده!!
از این پتانسیل عظیم سایت اسفاده کنید!!
یه ننه قمری مداری در جهت تامین پول چیپس پفک سیگارش فروخته بود چه بلاها که سرش نیاوردید!!
ای کاش این منفعت تو جیب استاد خودش میرفت!!

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حسین1 نوشته است:
باسلام خدمت مهندس حميد.استاد به نظر شما رسانائي فلز آلومينيوم بيشتره يا فلز مس؟

سلام.
همانطور که استاد مهدی عزیز فرمودند :دوست عزیز مقاومت مس نسبت به آلومینیوم پایین تره و رسانایش بیشتره...البته فلزاتی مثل طلا و نقره...که مقاومتشون از مس هم کمتره و متاسفانه از نظر قیمت بصرفه نیست .و در کارهای بخصوصی ازشون استفاده میشه...
دوستان روشی رو توضیح بدم در رابطه با تشخیص اینکه جنس و لعاب سیم آیا قلع اندوده و یا نقره و حتی آلومینیوم و کیفیت و خلوص سیم مسی :حدود یک سانت از سیم مشکوک رو لخت کرده و بکمک شعله ی فندک رشته سیم رو مستقیم چند لحظه تا سرخ شدنش حرارت میدیم...پس از خنک شدن سیم با کمک دست رشته سیم حرارت دیده رو مابین انگشتان کمی فشار و حرکت میساییم و بررسی و میکنیم:
اگر لعاب ذوب شد و رنک هسته سیم (مثلا مسی)نمایان شد که جنس قلع اندوده...
ولی اگر در مقابل حرارت از لحاظ شکل و رنگ و استقامت تغییری نکرده باشد احتمال اینکه سیم و یا لعاب نقره باشد زیاده...
در حالت دیگر اگر سیم استقامتش پایین اومده باشه و حتی با تحریک پودر شد و ...جنس سیم آلومینیوم میباشد...
و سیم مسی مرغوب با خلوص بالا نیز نسبت به حرارت کمتر تغییر میکند و سیاه نمیشود و با کمی پاک کردن مانند قبل خوش رنگ و براق میشود...این روش ها رو بنده تجربه و تست کردم و بنظرم خیلی راحت میشه تشخیص داد.امیدوارم مفید باشه :)

آخرین بار توسط PEERE DANA در سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:48pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amiri11 نوشته است:
دوستان عزیز این نوع کویل هم از نظر بالانس و ظرفیت خازنی کمتر جزء بهترینهاست .

جناب امیری شما اگه با این لوپ تست کردید نتایج تست هاتون رو بزارید

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
shakib نوشته است:
درود
lf357 اصل قیمت37تومان.

بله تو شهر ما هم آیسی اصلی 35هزار تومانه. دقیقا همین جوریه

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoud-n نوشته است:
reza2490 نوشته است:
قابل عرض دوستانی که میفرمایند 50سانت حفاری برای فهمیدن اینکه هدف واقعی هست یا اهنی باید عرض کنم بنده یک شب برای کاوش رفتم توی زمین کشاورزی وحدود 6 نقطه را با دستگاه زدم وبا چنس تفکیک کردم و همه را اهن شناسای کرد وصدا قطع شد ومن دست از حفاری بی خود کشیدم که اگه این کارو می کردم حدود 2روز وقتم را میگرفت وهمراه با دلسردی میشد. :ymsigh:

دوستان دستگاه بدون تفکیک وقت تلف کردن هست اینو اونای درک می کنند که چندین بار برای کاوش واقعی رفته باشند. :-\

دوستان فعلا به دنبال یک مکمل برای تفکیک باشید نقطعه زدن با این دستگاه تفکیک با دیگری ~O)

دوست عزیز اول اینکه تو هر محیطی که نباید کاوش کرد اونم زمین کشاورزی که الودس به بقایای ادوات کشاورزی, اگر هدف سطحی باشه که با همین دستگاه میشه فهمید, حالا شما چطور به تفکیک چنس اعتماد کردی? کل تاپیک چنس و زیرو رو کنی همش تست عمق تو هوا بوده و چندتایی هم تو زمین اونم برای سنجش قدرت و عمق زنی نه تفکیک حالا وای بحال اینکه زمین خیس باشه همون تفکیک اهن چند سانتی چنسم بی نتیجس تازه شما که مطمئن نیستی تفکیک چنس برای فلزاتی بجز اهن که حالت دفینه ای پیدا کردن چجوریه? حالا رو چه حسابی میشه به تفکیک اعتماد کرد?

دوست عزیز میشه شما بفرماید کجا بار داره من برم اونجا کاوش بکنم. خوب دوستان دیگه هرکسی نقشه یا اینکه میدونه باری تو زمینهای کشاورزی هست کاوش نکنه چون این دوست حرفعی گفتن هر جای را نباید کاوش کردبرید تو کوه!!!!!!!!!!!!!!!

درمورد تفکیک چنس درسته نمی شه اعتماد کرد ولی بعد از دها جا برای کاوش که رفتم و هر جا را اهن میزد برای اینکه ببینم درست زده اونجا را حفاری می کردیم وحالا میدونم درست زده
شما تا با دستگاهی کار نکردی نظر قطعی نده وقتی کاوش واقعی بری خودت همه چیزو درک میکنی

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 21 بهمن1393 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
amiri11 نوشته است:
دوستان عزیز این نوع کویل هم از نظر بالانس و ظرفیت خازنی کمتر جزء بهترینهاست .

کسی میدونه روش پیچیدن این کویل چطوریه؟
راستی قطر خارجی این کویل چنده؟!

آخرین بار توسط reza68 در سه شنبه 21 بهمن1393 - 3:16pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 21 بهمن1393 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من چرا شما اینقدر سنگ چنس رو به سینه میزنید برادر من این چنسو همه دارن بنده هم خودم دارم تفکیکش 100 درصد نیست و اون جاهایی رو هم که بوق زده شما تشریف ببر بکن شاید گلد پیدا کردی ظاهرا قبلا tl بهتر از این مدار بود الان هم چنس بهتر داره میشه @-) @-) @-) :-o

سه شنبه 21 بهمن1393 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

PEERE DANA نوشته است:
حسین1 نوشته است:
باسلام خدمت مهندس حميد.استاد به نظر شما رسانائي فلز آلومينيوم بيشتره يا فلز مس؟

سلام.
همانطور که استاد مهدی عزیز فرمودند :دوست عزیز مقاومت مس نسبت به آلومینیوم پایین تره و رسانایش بیشتره...البته فلزاتی مثل طلا و نقره...که مقاومتشون از مس هم کمتره و متاسفانه از نظر قیمت بصرفه نیست .و در کارهای بخصوصی ازشون استفاده میشه...
دوستان روشی رو توضیح بدم در رابطه با تشخیص اینکه جنس و لعاب سیم آیا قلع اندوده و یا نقره و حتی آلومینیوم و کیفیت و خلوص سیم مسی :حدود یک سانت از سیم مشکوک رو لخت کرده و بکمک شعله ی فندک رشته سیم رو مستقیم چند لحظه تا سرخ شدنش حرارت میدیم...پس از خنک شدن سیم با کمک دست رشته سیم حرارت دیده رو مابین انگشتان کمی فشار و حرکت میساییم و بررسی و میکنیم:
اگر لعاب ذوب شد و رنک هسته سیم (مثلا مسی)نمایان شد که جنس قلع اندوده...
ولی اگر در مقابل حرارت از لحاظ شکل و رنگ و استقامت تغییری نکرده باشد احتمال اینکه سیم و یا لعاب نقره باشد زیاده...
در حالت دیگر اگر سیم استقامتش پایین اومده باشه و حتی با تحریک پودر شد و ...جنس سیم آلومینیوم میباشد...
و سیم مسی مرغوب با خلوص بالا نیز نسبت به حرارت کمتر تغییر میکند و سیاه نمیشود و با کمی پاک کردن مانند قبل خوش رنگ و براق میشود...این روش ها رو بنده تجربه و تست کردم و بنظرم خیلی راحت میشه تشخیص داد.امیدوارم مفید باشه :)

خیلی مفید وخوب بود. ممنونم عزیزجون. چون بندۀ نوعی استفاده کردم خودمو ملزم میدونم که ازتون تشکر کنم. @};-

سه شنبه 21 بهمن1393 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

2840644 نوشته است:
دوست من چرا شما اینقدر سنگ چنس رو به سینه میزنید برادر من این چنسو همه دارن بنده هم خودم دارم تفکیکش 100 درصد نیست و اون جاهایی رو هم که بوق زده شما تشریف ببر بکن شاید گلد پیدا کردی ظاهرا قبلا tl بهتر از این مدار بود الان هم چنس بهتر داره میشه @-) @-) @-) :-o

دوست عزیز من کی گفتم چنس از این مدار بهتره من در مورد تفکیکش اونم حذف اهن گفتم که توسط خودم کاملا تست شده بیا تا جای اون گلد ها را بگم برو حالشو ببر

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 21 بهمن1393 - 3:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 , 325 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure