انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 11:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 325 , 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بله مهندس شما درست میفرمایید...برای این راضی هستم چون داخل منزل چسبیده به این همه وسیله ثبات خوبی داشت و اصلا صدای اضافی نداشت..خودم هم قبول دارم که عجله ای و بدون دقت بوده
آخه باد جوری شدید شد همه کارها رو حول حولکی انجام دادیم و اصلا تمرکز نداشتم که چکار کنم..حتما در شرایط بهتری تست میکنم.دوستان باید ببخشن @};-

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 12:51am
مدیر کل
مدیر کل

bina نوشته است:
سلام دوستان
امشب جایی رفتیم واسه تست خاک که واقعا با آخرین نسخه ثبات خوبی داشت.
لوپم 60 سانت معمولیه که دیلی اتومات 21 میشناسه.
با حساسیت 16 (البته تا 19 هم ثباتش خوب بود.) و دیلی دستی 30 و گراند خاموش و انتیگرال 42 و فرکانس و پهنای پیشفرض .
توی چند جا بوق زد که مشخصا چیزای سطحی بودن و یجا رو کمی بیشتر و قویتر زد که توی نیم متری زنجیر آهنی 40 سانتی در اومد.
ولی علیرغم سردی هوا و رطوبت نسبی زمین تست خوب بود. ~O)
یاحق @};-

خسته نباشی بینا جان.
تبریک میگم برای اوایل کار خیلی خوب بوده! قلق های کار بیشتر دستتون بیاد دیگه بهتر از این هم نتیجه میگیرین. نکته مهم کار شما دیل دستی 30+ بوده که سبب میشه حساسیت به زمین خیلی کم بشه! در عین حال با این دیلی دستی فلزات بسیار ریز تا حدی حذف میشن ولی اتفاقا برای فلزات بزرگ ممکنه اندکی افزایش برد بدست بیاد! لذا دوستان برای کار روی زمین و به ویژه اهداف در عمق باید گزینه دیلی دستی رو بیشتر مدنظر قرار بدن.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميدجان سلام بايد عرض کنم بابت اتفاقى که امروز براى بنده افتاد کاملا شوکه شدم و ناراحت چراکه درحال حفاری با چوب و چماق افتادن سرمون و دستگاه تی ال و رديابم غزل خدا حافظی رو خوند يکی از دوستان آسيب جدى از قسمت انگشتان دست متحمل شد اما از طرفی ديگه خواستم خوشحالی خودم رو فقط با خوده خودت تقسيم کنم بابت مدار خوبت چراکه يک ساعت پيش تونستم رکورد سنس رو با يک سينى 35سانتى بشکنم اين لوپ ساده ساخته شده و هيچ جنگولک بازى در کار نبوده منظورم نه تخته و نه عنکبوتى از سيم آيفون استفاده کردم 10عدد سيم داخلش داره به همراه يک سيم نقره اى رنگ مثلا شيلد ساخت ايرانه حالا بگم از لوپ 4متر از اين سيم که انشاالله مشخصاتش رو خواهم گذاشت رو سيمهاشو دو به دو پيچيدم و پنج تا شد و سيم شيلد رو هم با يکى از اونها موازی کردم عمل سرى انجام شد و بعد از اينکار لوپ رو کوچيک و کوچيک تر کردم شد يک لوپ با قطر خارجى 31سانت از اهمش خبر ندارم اما با اتصال اون به مدار ديلى 18شناخته شد و با تنظيمات زير بشقاب 35استيل رو از 1.50به وضوح سنس کرد
سنس =19
ديلی دستى =2+
فرکانس=201
پهناى پالس =145
باطرى =17,9
مدصدا=1
اسپيد=3
انگترار=22
لازم به ذکره اين تست داخل منزل و با يک متر فاصله از کامپيوتر انجام شده درسته تک بوق هاى هر ازگاهی مثلا هر ده دوازده ثانيه داشتم اما سنس سينى دقيقا با پرشدن سه عدد از لودر سنس شروع به صدا ميشد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 1:03am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون غضنفر عزیز.
به شما تبریک میگم. بله این برد برای اون لوپ در حد ایده آل هست! امیدوارم موفق باشین.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 1:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی حميد جان ، فقط يه سوال کلی هرچند توى فايل توضيحات هست اما دوست دارم به زبان ساده تر برای امثال بنده روشن ترش بکنيد ،بنده با چند روز تست مداز در منزل متوجه شدم هرچه لوپ کوچکتر باشه با پهنای پالس کمتر و برای لوپ بزرگتر پهنای پالس بيشتر منجر به برد بيشتر ميشه اما رابطه دو مود انتگرال و ديلى دستی رو به منظور برد بيشتر متوجه نميشم ؟مثلا اينطور توضيح بديد اضافه يا کم کردن دو مورد فوق الذکر برای چه لوپى (نسبت بزرگی و کوچکى)بهتر به کار بره ؟

خدايا مددی کن

آخرین بار توسط غضنفر در چهارشنبه 21 بهمن1393 - 1:54am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 1:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز و بقیه دوستان زحمتکش انجمن وزین فلزجو
تشکر فراوان بابت ارائه همچین شاهکاری که فکر میکنم همه دوستان (البته غیر از فروشندگان محترم !!!) اذعان به کارایی بالا و منحصر به فرد بودنش داشته باشن، به شخصه اعتقاد دارم کسی که نظری غیر از این داشته باشه یا در زمینه الکترونیک بخصوص مبحث ساخت فلزیاب اطلاعات ضعیفی داره و یا به نوعی منافعش در خطره و قصد تخریب داره.
حمید جان فکر نمیکنم بنده یا هیچ کدوم از دوستان بتونیم این لطف بزرگ رو که بدون هیچ منت و چشمداشتی در حق عموم علاقه مندان کردی جبران کنیم، امیدوارم خدا واست خیر بخواد و به اندازه دلت و اون منش و شخصیت والایی که داری به خودت سلامتی و به زندگیت برکت بده.
مهندس عزیز خواهشی ازت دارم :
تو یکی از صفحات اونجا که بحث تفکیک و توانایی شما در خصوص اضافه کردن این قابلیت بود، وقتی دیدم با اون حوصله و موشکافی مسائل تخصصی تفکیک رو واسه دیوانه ای شرح میدادی واقعا اعصابم به هم ریخت. آخه حیف شما نیست ؟ شما که بهتر از همه ما میدونی نیت سوء این جماعت رو ! خیلی خودم رو کنترل کردم که پست نزدم آخه با خودم شرط کرده بودم تا روزی که نسازم دستگاه رو فقط خواننده و بیننده باشم. خواهشم اینه که این جماعت رو به حال خودشون بذار. البته بعدش خودم رو اینطوری آروم کردم که خب بقیه من جمله خودم هم از اون مطالب استفاده کردیم. نمیخوام دخالت بیجا کنم ولی کاش قضیه تفکیک کلا کنسل میشد تا جماعت منفعت طلب چشم طمع از این طرح بردارن.
عرایضم طولانی شد، نزدیک به دو ماه از ارائه این طرح بی نظیر میگذره و بنده هر شب با حسرت پیگیر مباحث بودم تا بالاخره مشکلاتی که داشتم حل شد و طلسم شکست و من هم صاحب FPI شدم !
فقط چند تا نکته:
1-فایل توضیحاتی که مهندس گذاشته به نظر من ارزشی معادل خود طرح داره. فکر نمیکنم جایی مشابهش دیده شده باشه، تو هیچ سایت یا انجمن یا حتی دوره های تخصصی الکترونیک اینقدر کامل و واضح و گویا توضیح نمیدن، من که ندیدم. واسه همین تعجب میکنم که چرا نزدیک سیصد و خرده ای صفحه غیر از مطالب خود مهندس که بار علمی دارن مابقی نود درصد راجع به پروگرام میکرو و کویل ارور و اینطور مسائل هستن.
2-کدوم یک از ما ریالی بابت استفاده از علم و تجربیات این مرد هزینه کردیم ؟ یا حق عضویت ویژه!!! مثل بعضی انجمن ها پرداخت کردیم ؟ یا کمکی بابت هزینه نگهداری، هزینه سرور و سایر مسائل مالی انجمن کردیم ؟ پس طلبکارانه صحبت نکنیم و لطف این انسان شریف رو وظیفه ندونیم. (روی سخنم باکسانیست که همه میدونیم)
3-اینکه میگم شاهکار علت داره، از نظر هزینه و ابعاد و سادگی مراحل ساخت برابر با ضعیف ترین و کوچکترین فلزیابهای دنیا ولی از نظر کارایی نزدیک به محصولات غول هایی چون لورنز و ماینلب. کاش معدود دوستانی که انصاف رو زیر پا میذارن وقتی حرف از مقایسه این طرح با مثلا دیپمکس زد وان میزنن همه فاکتورهای دخیل در طراحی و ساخت رو در نظر بگیرن و بعد قضاوت کنن.
4-و اما نکته خیلی مهم ! زیاد حرف زدم ؟؟؟ خب من هم عضوی از این انجمن هستم، یعنی از سیصد و خرده ای صفحه یک صفحه هم سهم من نیست ؟ شوخی کردم هر دوستی که حوصله کرد و خوند منت به سر بنده گذاشت.
در هر صورت بنده هم ساختم و تا عمر دارم ممنون و دعاگوی مهندس حمید هستم. دقیقا همون چیزیه که مدتها تو سایت ها و انجمنها بین طرحهای مختلف دنبالش بودم. تعارف که نداریم بله لورنز و جی پی ایکس قطعا بهتر از طرح مهندس حمید هستن که خود مهندس هم فکر کنم منکر این نباشه ولی عزیزان سی چهل تومن ناقابل خرج داره. اگه توان پرداختش رو دارین که به نظر من وققتتون رو اینجا هدر ندین ( مگه اینکه دنبال تجربه و هیجان ساخت و مسائل علمی باشین) در غیر اینصورت فلزیاب دست ساز بهتر از این نداریم. گشتم نبود نگرد نیست...!!!
عذر خواهی بنده رو بابت اطاله کلام بپذیرید
والسلام

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش دمت گرم فقط اسم اون دکمه هارو بگی ممنون ميشم و اينکه بايد عرض کنم هنر واقعی يک فلزياب تماما ايرانی رو که در خور مدار حميد بود رو با اين چندتا عکس به رخ همه دستگاههای شرکتی بزرگ کشيدى دمت گرم

خدايا مددی کن

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
Reza Fallah نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز و بقیه دوستان زحمتکش انجمن وزین فلزجو
تشکر فراوان بابت ارائه همچین شاهکاری که فکر میکنم همه دوستان (البته غیر از فروشندگان محترم !!!) اذعان به کارایی بالا و منحصر به فرد بودنش داشته باشن، به شخصه اعتقاد دارم کسی که نظری غیر از این داشته باشه یا در زمینه الکترونیک بخصوص مبحث ساخت فلزیاب اطلاعات ضعیفی داره و یا به نوعی منافعش در خطره و قصد تخریب داره.
حمید جان فکر نمیکنم بنده یا هیچ کدوم از دوستان بتونیم این لطف بزرگ رو که بدون هیچ منت و چشمداشتی در حق عموم علاقه مندان کردی جبران کنیم، امیدوارم خدا واست خیر بخواد و به اندازه دلت و اون منش و شخصیت والایی که داری به خودت سلامتی و به زندگیت برکت بده.
مهندس عزیز خواهشی ازت دارم :
تو یکی از صفحات اونجا که بحث تفکیک و توانایی شما در خصوص اضافه کردن این قابلیت بود، وقتی دیدم با اون حوصله و موشکافی مسائل تخصصی تفکیک رو واسه دیوانه ای شرح میدادی واقعا اعصابم به هم ریخت. آخه حیف شما نیست ؟ شما که بهتر از همه ما میدونی نیت سوء این جماعت رو ! خیلی خودم رو کنترل کردم که پست نزدم آخه با خودم شرط کرده بودم تا روزی که نسازم دستگاه رو فقط خواننده و بیننده باشم. خواهشم اینه که این جماعت رو به حال خودشون بذار. البته بعدش خودم رو اینطوری آروم کردم که خب بقیه من جمله خودم هم از اون مطالب استفاده کردیم. نمیخوام دخالت بیجا کنم ولی کاش قضیه تفکیک کلا کنسل میشد تا جماعت منفعت طلب چشم طمع از این طرح بردارن.
عرایضم طولانی شد، نزدیک به دو ماه از ارائه این طرح بی نظیر میگذره و بنده هر شب با حسرت پیگیر مباحث بودم تا بالاخره مشکلاتی که داشتم حل شد و طلسم شکست و من هم صاحب FPI شدم !
فقط چند تا نکته:
1-فایل توضیحاتی که مهندس گذاشته به نظر من ارزشی معادل خود طرح داره. فکر نمیکنم جایی مشابهش دیده شده باشه، تو هیچ سایت یا انجمن یا حتی دوره های تخصصی الکترونیک اینقدر کامل و واضح و گویا توضیح نمیدن، من که ندیدم. واسه همین تعجب میکنم که چرا نزدیک سیصد و خرده ای صفحه غیر از مطالب خود مهندس که بار علمی دارن مابقی نود درصد راجع به پروگرام میکرو و کویل ارور و اینطور مسائل هستن.
2-کدوم یک از ما ریالی بابت استفاده از علم و تجربیات این مرد هزینه کردیم ؟ یا حق عضویت ویژه!!! مثل بعضی انجمن ها پرداخت کردیم ؟ یا کمکی بابت هزینه نگهداری، هزینه سرور و سایر مسائل مالی انجمن کردیم ؟ پس طلبکارانه صحبت نکنیم و لطف این انسان شریف رو وظیفه ندونیم. (روی سخنم باکسانیست که همه میدونیم)
3-اینکه میگم شاهکار علت داره، از نظر هزینه و ابعاد و سادگی مراحل ساخت برابر با ضعیف ترین و کوچکترین فلزیابهای دنیا ولی از نظر کارایی نزدیک به محصولات غول هایی چون لورنز و ماینلب. کاش معدود دوستانی که انصاف رو زیر پا میذارن وقتی حرف از مقایسه این طرح با مثلا دیپمکس زد وان میزنن همه فاکتورهای دخیل در طراحی و ساخت رو در نظر بگیرن و بعد قضاوت کنن.
4-و اما نکته خیلی مهم ! زیاد حرف زدم ؟؟؟ خب من هم عضوی از این انجمن هستم، یعنی از سیصد و خرده ای صفحه یک صفحه هم سهم من نیست ؟ شوخی کردم هر دوستی که حوصله کرد و خوند منت به سر بنده گذاشت.
در هر صورت بنده هم ساختم و تا عمر دارم ممنون و دعاگوی مهندس حمید هستم. دقیقا همون چیزیه که مدتها تو سایت ها و انجمنها بین طرحهای مختلف دنبالش بودم. تعارف که نداریم بله لورنز و جی پی ایکس قطعا بهتر از طرح مهندس حمید هستن که خود مهندس هم فکر کنم منکر این نباشه ولی عزیزان سی چهل تومن ناقابل خرج داره. اگه توان پرداختش رو دارین که به نظر من وققتتون رو اینجا هدر ندین ( مگه اینکه دنبال تجربه و هیجان ساخت و مسائل علمی باشین) در غیر اینصورت فلزیاب دست ساز بهتر از این نداریم. گشتم نبود نگرد نیست...!!!
عذر خواهی بنده رو بابت اطاله کلام بپذیرید
والسلام

دوست عزیز خسته نباشی. ولی بهتر بود بجای جعبه فلزی از جعبه پلاستیکی استفاده میکردی .

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر نکنم جعبه فلزی بد باشه

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
داداش دمت گرم فقط اسم اون دکمه هارو بگی ممنون ميشم و اينکه بايد عرض کنم هنر واقعی يک فلزياب تماما ايرانی رو که در خور مدار حميد بود رو با اين چندتا عکس به رخ همه دستگاههای شرکتی بزرگ کشيدى دمت گرم

دوست عزیز شما لطف داری
تمام سعیم رو کردم که ارادتم رو به این طرح خوب و طراح عزیز و دوست داشتنیش نشون بدم
اگه حق مطلب ادا نشده مهندس به بزرگواری خودش ببخشه
بضاعت و توانم بیش از این نبود
اسم دکمه ها رو نمیدونم تو ویترین دیدم گفتم آقا از اینا بده :D
توفاکتور زده شاسی normal close

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 325 , 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , peymankharrat و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure