انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:52pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

غضنفر نوشته است:
مرسی حميد جان ، فقط يه سوال کلی هرچند توى فايل توضيحات هست اما دوست دارم به زبان ساده تر برای امثال بنده روشن ترش بکنيد ،بنده با چند روز تست مداز در منزل متوجه شدم هرچه لوپ کوچکتر باشه با پهنای پالس کمتر و برای لوپ بزرگتر پهنای پالس بيشتر منجر به برد بيشتر ميشه اما رابطه دو مود انتگرال و ديلى دستی رو به منظور برد بيشتر متوجه نميشم ؟مثلا اينطور توضيح بديد اضافه يا کم کردن دو مورد فوق الذکر برای چه لوپى (نسبت بزرگی و کوچکى)بهتر به کار بره ؟

خواهش میکنم.
کلا بسیاری از این تنظیمات حالت تجربی دارن و به مشخصات لوپ هم بستگی دارن! هر چند با اکثر این تنظیمات در واقع دستگاه کار میکنه ؛ ولی دستیابی به بهترین نتیجه نیاز به آزمون و خطا روی تنظیمات مختلف داره.
دیلی دستی وقتی بالاتر میره طبیعتا حساسیت به فلزات کوچک و همینطور ذرات و زمین کمتر میشه. برعکس حساسیت به فلزات بزرگتر بیشتر میشه که میتونه سبب افزایش برد هم بشه.
بازه انتگرال هم اگر افزایش داشته باشه میتونه برد رو کمی بیشتر کنه ولی اگر وارد ناحیه نویز بشه ثبات پایین میاد! ناحیه نویز هم تا حدی به محیط بستگی داره.
هیچ کدوم این دو تنظیم ارتباط زیادی با لوپ ندارن! جز اینکه برای لوپی که دیلی اتوماتش کمتر هست ؛ به جهت حذف بیشتر تاثیر ذرات و زمین لازمه دیلی دستی بیشتری در نظر گرفته بشه. برعکس لوپی که دیلی اتوماتش بالاتر و مثلا در حد 30 باشه دیگه به اون شکل نیازی به دیلی دستی نداره و بطور خودکار حساسیتش به زمین و ذرات کمتر میشه!

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی حميدجان

خدايا مددی کن

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:39am
مدیر کل
مدیر کل

Reza Fallah عزیز خیلی ممنون از شما لطف دارین. :ymhug:
به شما تبریک میگم بسیار خوب و زیبا و با دقت دستگاهتون رو ساختین. خسته نباشین.
بنده رو خجالت دادین خیلی ممنون. :ymblushing: :x
فقط در مورد کلیدها دقت کنین در واقع باید normal open باشه! یعنی حالت عادی باز هست و با فشار دادن بسته یا وصل میشه.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:42am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta force نوشته است:
فکر نکنم جعبه فلزی بد باشه

فکر کنم جعبه فلزی تا وقتی فاصلش با لوپ حفظ بشه مشکلی نداشته باشه در ضمن با اتصال زمین مدار به جعبه فکر کنم تو مسئله نویز هم تأثیر مثبت داشته باشه

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:43am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Reza Fallah عزیز خیلی ممنون از شما لطف دارین. :ymhug:
به شما تبریک میگم بسیار خوب و زیبا و با دقت دستگاهتون رو ساختین. خسته نباشین.
بنده رو خجالت دادین خیلی ممنون. :ymblushing: :x
فقط در مورد کلیدها دقت کنین در واقع باید normal open باشه! یعنی حالت عادی باز هست و با فشار دادن بسته یا وصل میشه.

مهندس شما لطف دارین زیبایی واقعی که شاید به ظاهر دیده نشه در اون چندین خط برنامه ای هست که شما نوشتی. ایکاش همه دوستان درک کنن که شما چه کردی.
کاملا حق با شماست کلیدها باید منطقا normal open باشن و صد در صد هم هستن چون دستگاه داره مثل ساعت کار میکنه بدون هیچ مشکلی. احتمالا فروشنده تو فاکتور اشتباه ثبت کرده.

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 2:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اولین تست تو حیاط منزل :
لوپ با فریم 1×1 و چهار متر کابل هشت رشته CAT5 بدون شیلد و فویل
رزیستانس 2.5 اهم و اندوکتانس 290 میکرو هانری
فرکانس 201
پهنای پالس 150
دیلی 18 (اتومات 13)
بازه انتگرال گیری 38
گراند 4
سرعت 4
حساسیت 17
فیبر مسی 25×25 سانتی 196 سانت
درب قابلمه استیل 30 سانتی 160 سانت (انتظار داشتم استیل رو بهتر بزنه که نزد)
سکه پانصد تومانی 48 سانت (همیشه فکر میکردم لوپ بزرک به اجسام ریز حساسیت کمتری داره که ظاهرا اشتباه میکردم)

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 3:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت.رضا فلاح عزیز مبارکتون باشه.
در رابطه با جعبه ی فلزی بنده چندین مدار رو باهاش مونتاژ کردم و مشکلی پیش نیومده و خیلی مستحکم هستش.در هر صورت چه فلزی و پلاستیکی :باید باکس ومدار از میدان لوپ دور باشه...و بهتر بود داخل باکس رو با یک لایه نازک نارسانا و ضدآب میپوشاندین تا از ورود گردو غبار و رطوبت از سوراخ های بدنه .و عایق کاری در برابر اتصالی زیر فیبر (البته کمی فاصله رو با قرار دادن واشر لاستیکی در زیر فیبر میشه ایجاد کرد)..تا حدودی محافظت میکرد.مانند عکس ارسالی ..موفق باشید

چهارشنبه 21 بهمن1393 - 3:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

PEERE DANA نوشته است:
در رابطه با جعبه ی فلزی بنده چندین مدار رو باهاش مونتاژ کردم و مشکلی پیش نیومده و خیلی مستحکم هستش.در هر صورت چه فلزی و پلاستیکی :باید باکس ومدار از میدان لوپ دور باشه...و بهتر بود داخل باکس رو با یک لایه نازک نارسانا و ضدآب میپوشاندین تا از ورود گردو غبار و رطوبت از سوراخ های بدنه .و عایق کاری در برابر اتصالی زیر فیبر (البته کمی فاصله رو با قرار دادن واشر لاستیکی در زیر فیبر میشه ایجاد کرد)..تا حدودی محافظت میکرد.مانند عکس ارسالی ..موفق باشید

خدمت دوست عزیزم پیر دانا سلام
ممنون از لطفتون
نکاتی که فرمودین همه متین و درست هستن
در مورد فاصله فیبر تا کف جعبه از اسپیسر استفاده کردم که البته تو عکس مشخص نیست
در مورد حفاظت از از ورود گرد و غبار و رطوبت سفارش دوخت یه کیف چرم دادم که قراره تا یکشنبه حاضر بشه و از دوزنده خواستم که از چرم طبیعی استفاده کنه (جهت مقاومت بیشتر) و بین رویه و آستر از یک لایه نایلون جهت عایق رطوبت و یک لایه فوم به عنوان ضربه گیر استفده کنه.
ممنون از راهنمایی و توجهتون

چهارشنبه 22 بهمن1393 - 3:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Reza Fallah نوشته است:
PEERE DANA نوشته است:

خدمت دوست عزیزم پیر دانا سلام
ممنون از لطفتون
نکاتی که فرمودین همه متین و درست هستن
در مورد فاصله فیبر تا کف جعبه از اسپیسر استفاده کردم که البته تو عکس مشخص نیست
در مورد حفاظت از از ورود گرد و غبار و رطوبت سفارش دوخت یه کیف چرم دادم که قراره تا یکشنبه حاضر بشه و از دوزنده خواستم که از چرم طبیعی استفاده کنه (جهت مقاومت بیشتر) و بین رویه و آستر از یک لایه نایلون جهت عایق رطوبت و یک لایه فوم به عنوان ضربه گیر استفده کنه.
ممنون از راهنمایی و توجهتون

سلامت باشید.خواهش میکنم دوست عزیز.
بله همینطوره که میفرمایید :کیف چرمی میتونه خیلی در مقابل تاثیرات منفی در کارکرد صحیح مدار با توجه به کیفیت قطعات حال بازار...(گرما/سرما/رطوبت/ریزگردهاو...) کمک کننده باشه.چون بیشتر جستجوها شب هنگام صورت میگیره که دما پایینه و هم شبنم و رطوبت بالاست و ...

چهارشنبه 22 بهمن1393 - 4:22am
مدیر سایت
مدیر سایت

آفرين بر دوستان خوش ذوق و سليقه و هنرمند كه سردار همه شما مهندس حميده ، مولاعلي حافظ همه شما

برادران عزيز تصوير زير نمونه اي از ساخت لوپ تخت كابلي با كابل آيفون بوده كه قبلا توضيح داده بودم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 22 بهمن1393 - 10:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 171 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure