انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:50pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 332 , 333 , 334 , 335 , 336 , 337 , 338 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام استاد حمید خسته نباشید
دیشب دستگاه رو برای تست بیرون بردم ثبات دستگاه عالی بود چند جا رو بوق زد وقتی تا 30 سانت حفاری کردم برای تست دوباره دستگاه از روی چاله 30 سانتی رد میشد عدد منفی نشون میداد و صدا نداشت اما 20 سانت دیگه که کندیم سیم مفتول 35 سانتی پیدا کردیم جریان عدد منفی چیه

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 1:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Reza Fallah نوشته است:
سلام مهندس
تو صفحات قبل نتیجه اولین تستم رو گذاشتم. نمیدونم ملاحظه کردی یا نه. خیلی واسم مهمه نظر شما.
در ضمن شما فرموده بودی دیلی هرچی کمتر باشه بهتره حالا این کمتر بودن هم حدی داره یا واقعا هرچی کمتر باشه بهتره ؟
لوپ 1×1 من دیلی 13 داره. این طبیعیه ؟

خواهش میکنم.
بله چون نتیجه در حد قابل قبولی بود دیگه نظری ندادم! بنظر من نتیجه میتونه اندکی از این قوی تر باشه.
دیلی کمتر به شرطی خوبه که مشخصات لوپ رعایت شده باشه! لوپ شما هم ظرفیتش پایین هست و هم مقاومتش بالاست! هر دو فاکتور منجر به کم شدن دیلی اتومات لوپ میشن. از طرفی بنظر من هر چقدر از 20 پایین تر بیاد دیگه انچنان مزیت خاصی نداره. بخصوص برای لوپهای بزرگ. دیلی کم برای فلزات کوچک بخصوص طلای ریز بدرد میخوره وگرنه برای لوپ بزرگ ما نیاز به چنین چیزی نداریم. برعکس اگر دیلی لوپ کم باشه و دیلی دستی رو هم تنظیم نکنین لوپ به زمین حساس تر میشه! علت سنس سکه توسط لوپ 1 متری شما هم همین هست. در صورتیکه ما اصلا توقع نداریم لوپ 1 متری سکه رو سنس کنه و این خودش نشون میده این لوپ به ذرات و املاح حساسیت زیادی خواهد داشت. مگر اینکه دیلی دستی رو حداقل روی 30+ بذارین. در اون صورت میبینین که استیل هم خیلی بهتر سنس میشه!
توصیه من بیشتر روی لوپهایی با ظرفیت حدود 350 میکروهانری و مقاومت 1 اهم هست که از هر نظر نتیجه خوبی میده.

مرسی مهندس
توضیح شما مثل همیشه کامل و دقیق بود. کاملا متوجه شدم.
چشم لوپ با مشخصاتی که فرمودی میپیچم و مجددا تست میکنم.

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 1:34am
مدیر کل
مدیر کل

ali3356 نوشته است:
سلام استاد حمید خسته نباشید
دیشب دستگاه رو برای تست بیرون بردم ثبات دستگاه عالی بود چند جا رو بوق زد وقتی تا 30 سانت حفاری کردم برای تست دوباره دستگاه از روی چاله 30 سانتی رد میشد عدد منفی نشون میداد و صدا نداشت اما 20 سانت دیگه که کندیم سیم مفتول 35 سانتی پیدا کردیم جریان عدد منفی چیه

ممنون از شما.
خب در توضیح نسخه 1.50 که عرض کردم! از عدد منفی میشه برای تشخیص حفره استفاده کرد. شما هم وقتی روی چاله گرفتین عدد منفی نشون داده و درست عمل کرده! در واقع وقتی چاله ای به این صورت کندین دیگه تست فلزیابی مشکل میشه. چون اثر چاله ای که کندین ممکنه اثر فلز رو خنثی کنه! در هر صورت این کار نیاز به تجربه بیشتری داره.

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 1:40am

ممنون مهندس تو تنظیمات میشه کاری کرد که منفی نشون نده

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 1:44am
مدیر کل
مدیر کل

علی جان منفی رو اگر نشون نده که شما وضعیت بالانس رو کلا متوجه نمیشین و ممکنه برد زیادی رو از دست بدین! اتفاقا من این رو گذاشتم که هم وضعیت دقیق بالانس مشخص باشه و هم اگر کسی خواست بتونه برای تشخیص حفره ازش استفاده کنه.
راهی که هست اینه که کاری کنیم فلزیاب به زمین حساسیت نداشته باشه! در اون صورت دیگه حفره و در واقع عدد منفی هم تا حد زیادی در نظر گرفته نمیشه. برای حذف اثر زمین هم در درجه اول باید دیلی دستی رو تا حدی بالا بذارین که دور و نزدیک کردن لوپ از زمین کمترین اثر رو داشته باشه. برای جاهایی که مدام با حفره مواجه هستین هم باید از همین روش استفاده کرد تا فلزات احتمالی درون این حفره ها قابل سنس باشه! ;) :D در عین حال با بالا بردن دیلی دستی ذرات و املاح و فلزات ریز هم به تدریج حذف میشن.

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 2:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
علی جان منفی رو اگر نشون نده که شما وضعیت بالانس رو کلا متوجه نمیشین و ممکنه برد زیادی رو از دست بدین! اتفاقا من این رو گذاشتم که هم وضعیت دقیق بالانس مشخص باشه و هم اگر کسی خواست بتونه برای تشخیص حفره ازش استفاده کنه.
راهی که هست اینه که کاری کنیم فلزیاب به زمین حساسیت نداشته باشه! در اون صورت دیگه حفره و در واقع عدد منفی هم تا حد زیادی در نظر گرفته نمیشه. برای حذف اثر زمین هم در درجه اول باید دیلی دستی رو تا حدی بالا بذارین که دور و نزدیک کردن لوپ از زمین کمترین اثر رو داشته باشه. برای جاهایی که مدام با حفره مواجه هستین هم باید از همین روش استفاده کرد تا فلزات احتمالی درون این حفره ها قابل سنس باشه! ;) :D در عین حال با بالا بردن دیلی دستی ذرات و املاح و فلزات ریز هم به تدریج حذف میشن.

وضعیت بالانس دقیق با عدد منفی چگونه بدس میاد؟یعنی برای اینکه بخوایم وضعیت بالانس دقیقی داشته باشیم اونم با کمک عدد منفی باید چیکار کنیم ؟میشه از دوستان کسی در این مورد توضیح مفصلی بده؟؟؟
خیلی ممنون

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 10:24am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
برای ساخت لوپ 1.5 با کابل 5 زوج آیفون کسی تجربه داره راهنمایی کنه.
بهترین نوع کابل چیه و چند متر باید استفاده بشه؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 10:30am
مدیر کل
مدیر کل

johnlewis عزیز بسیار سادست! هر وقت شما عدد منفی در اون قسمت میتر نداشته باشین یعنی دستگاه در حالت بالانس مطلوب و برد نهایی خودش هست. حالا اگر گراند فعال باشه که با سرعت وابسته به درجه تنظیم گراند ؛ بالانس همیشه بصورت اتوماتیک تنظیم میشه و فلزیاب در آستانه قرار میگیره. اما اگر گراند خاموش باشه دیگه این سیستم اتوماتیک غیر فعال میشه و باید خودتون حواستون به عدد منفی باشه. معمولا با دور شدن از زمین عدد منفی نمایش داده میشه. همینطور وجود حفره میتونه باعث این مساله بشه.
کلا برای فلزیابی روی زمین بهتره شما گراند رو فعال نگه دارین و از دیلی دستی مناسبی که تاثیر خاک رو به حداقل برسونه استفاده کنین و بر عکس برای حفره یابی باید گراند رو غیر فعال کرده و دیلی رو روی AUT بذارین.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 11:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام مهنس عزیز
تو انجمن امکان فیلتر کردن پست ها وجود داره ؟
یعنی مثلا من بخوام فقط پست های شما رو تو یه تاپیک ببینم چیکار باید بکنم ؟

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 1:16pm
مدیر کل
مدیر کل

نه متاسفانه چنین قابلیتی فکر نمیکنم کلا در هیچ انجمنی وجود داشته باشه! :-? :D

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 1:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 332 , 333 , 334 , 335 , 336 , 337 , 338 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 293 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure