انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 334 , 335 , 336 , 337 , 338 , 339 , 340 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به دوستان گل ومهندس حمید
نتایج تست بنده در منزل به این شرح است
لوپ 50سانتی کابلی.ایفون. تصویر لوپ هم اپ میکنم
فرکانس201
پهنای پالس170
دیلی دستی8
دیلی لوپ16
انتگرال42
گرند2
اسپید5
سنس17
لوپ مذکور1.7اهم 250میکرو هانری

بااین تنظیمات در منزل با وجود انواع واقسام فلزات ریزو درشت درحدود 1.5متری تا حد زیادی ثبات برقرار شد ویک ورق درب سوهان19 سانتی که عکس اون رو هم اپ میکنم رو با لوپ
مذکور در 155 سانت سنس کردم .وهمون لوپ روبه صورت یک در یک دراوردم وبا همون تنظیمات درب سوهان رو
از فاصله 175 سنس داشتم.ناگفته نمونه گزینه انتگرال هم خیلی تاثیر داره روی برد وچون در منزل نمیشد تنظیم کرد وبه شدت حساس میشد به همون حالت پیشفرض قرار دادم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
‏_♥♥♥♥0703.jpg

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته لوپ رو خوب نگاه کنین زیاد مناسب نیست هم اهمش زیاده وهم ظرفیتش کم.
اینم سیستم داخل جعبه

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:12pm
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 نوشته است:
مهندس حمید عزیز
میشه چک کنید که این کابل برای ارتباط لوپ بدرد میخوره یا نه؟

ممنون

http://www.caledonian-cables.co.uk/Bus_ ... fibus.html

خیر بهیچ وجه بدرد نمیخوره! :D به این فاکتور توجه کنین:
Effective capacitance @ 1khz 28.5nF/m
میزان ظرفیت خازنی 28.5 نانوفاراد به ازای هر متر که در مشخصات ذکر شده در واقع بعنوان کابل رابط یک فلزیاب در حد فجیعی بد هست! با چنین کابلی دیلی لوپ خیلی بالا میره و حساسیت به طلا کم میشه و برد هم کاهش پیدا میکنه. البته اگر اصلا کار کنه! این کابل ظاهرا از نوع شیلد استریو هست ولی با چنین ظرفیت خازنی اصلا بدرد نمیخوره. کابل مناسب برای اتصال لوپ فلزیاب باید ظرفیت خازنیش به ازای هر متر زیر 100 پیکو فاراد باشه! اغلب کابلهای کواکسیال معمولی دارای چنین مشخصه ای هستن. ضمن اینکه هر چقدر امپدانس کابل بالاتر باشه ظرفیت خازنیش کمتر هست و به نوعی بهتره. مثلا کابل 75 اهم از 50 اهم بهتره! اگر کابل 100 اهم گیر بیارین که باز هم بهتر هست. البته این یکی از فاکتورهای مهم هست و باید به سایر فاکتورها هم توجه داشت. مثلا از نظر من وجود فویل آلومینیوم در کابل نتیجه خوبی نمیده.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:21pm
مدیر کل
مدیر کل

بهرام عزیز خسته نباشین.
نتیجه تست شما با لوپ 50 سانتی بسیار خوب بوده و با توجه به این حالت خیلی معمولی که درست شده در واقع خیره کننده جواب داده! تبریک میگم.
در ضمن ایده استفاده از دکمه های دسته پلی استیشن هم جالب بود! :-w :D

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان ممنون.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض ادب و احترام خدمت دوستان گل
بالاخره بنده هم قطعاتو خریداری کردم البته با کمک مدیر محترم سایت جناب مهدی که واقعا بنده رو شرمنده کردن.امیدوارم بتونم جبران کنم.
اما متاسفانه ایسی ۳۵۷ اصلی نتونستم گیر بیارم نه پایا و چهره و نه هیچیک از کسبه پاساژ امجدوعباسیان اصلیشو نداشتن... ولی توی تقلبیها بهترینشو پایاداره که از همه هم مناسبتر میده...
ایشالا از شنبه میرم توکار مونتاژ...امیدوارم کارخوبی از اب دربیاد.البته بازم باکمک شما دوستان.
راستی لیست سفارش قطعاتی که اقا رضا چند صفحه ی قبل زحمتشو کشیدن چند قلم جنس کم داره که تو اولین فرصت به لیستشون اضافه میکنم و اگه خدا یاری کنه و باکسب اجازه از مهندس حمید یه تاپیکه از خرید قطعات تامونتاژ کامل مدار فلزیاب پالسی فلزجو هم با کمک اساتید گرانقدر باز میکنم که منبعد دوستان مبتدی مثل بنده ، راحت بتونن مدارو آماده کنن...
درپناه حق.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خسته نباشی مجیدجان حساسیت بخرج نده من 2مدل گرفتم یکی35ویکی3.5 فرقی نداشت!
راستی لوپی که ساختم دیلی اتوماتیکش26شناخته شده آیازیاده؟

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم مهندس متاسفانه همراه قطعاتی که سفارش دادم شستی ها رو نفرستاده بودن مجبور به استفاده از تک سویچ شدم ودیدم این حلقه ها دقیقا داخل کیلید جا میشه دیگه کوتاهی نکردم :D
البته یک سوال مهندس من خازن 5 پیکو نذاشتم ولی از 2 عدد 10 پیکو با کیفیت به صورت سری استفاده کردم متاسفانه خازن سنج هم که بتونه این رنج رو بخونه نبود به منظر شما اگه این خازنها نباشن ثبات پایین میاد واینکه بجای 4148 از 914 استفاده بشه چی @};-

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 6:42pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد خازن 5 پیکو باید عرض کنم خازن مهمی هست و بهتره 5 یا 4.7 پیکو بصورت تکی بذارین! درسته دو 10 پیکو سری هم تقریبا همون نتیجه رو میده ولی بخصوص برای این خازنهای ظرفیت پایین اون هم در چنین نقطه حساسی از مدار مناسب نیست چنین کاری کنین. خازن 5 یا 4.7 پیکو معمولا دقت خوبی داره. فقط کافیه سالم و مرغوب باشه!
دیود 1N914 مدل قدیمی تر و مشابه 1N4148 هست. مشخصاتشون به هم نزدیک هست ولی تحمل ولتاژ و جریان 4148 کمی بیشتره و مهمتر اینکه جریان نشتیش 200 برابر کمتر از 914 هست! لذا امروزه دیگه از 914 به اون شکل استفاده نمیشه و در همه طرحها از 4148 استفاده میکنن. لذا شما هم حتما همین کار رو بکنین.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 7:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 334 , 335 , 336 , 337 , 338 , 339 , 340 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 271 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure