انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 11:47am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

....................................................................................
این باشه خوبه ولی اقای کاوشگر عزیز برای رسیدن به ان جدول ، در ابتدا ما به یک جدول مهمتر نیاز داریم و ان اینکه یک جدول اعلام تست یکسان برای همه باید درست بشه و همگی طبق این جدول نتایج را اعلام کنیم.بعد با جمع بندی و مقایسه نتایج میتوان به جدول استاندارد این مدار یا هر مدار دیگری دست یافت. اینجوری یکی با قوطی نوشابه تست می کنه یکی با سر روغن لحیم یکی با سینی فلان سانت و ............... و نمیشه انها را با هم مقایسه کرد و نظر درستی داد. باتشکر

آخرین بار توسط amiri11 در جمعه 24 بهمن1393 - 1:54pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

gladyator_089 نوشته است:
سلام دوستان و استاد حمید
دیشب تو وسایلم 8 متر از این سیم پیدا کردم که 5 رشته سیم و رشته های نخ توش داره که سیم های داخلشم روکش نقره ای داره > آیا به درد لوپ یک در یک میخوره؟ :-*

گلادیاتور جان سلام
این سیم یکی از بهترین گزینه هاست سیم لوپ MDL هم از این نوع هستش

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 بهمن1393 - 1:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

2840644 نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام
دوستان من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه :-\ :-\ :-\
لطفاً راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه ^:)^ ^:)^ ^:)^

سلام دوست من به ترتیب F7 D9 FC بچینید موفق باشید

دوست عزیز میدونم باید به ترتیب بچینم ولی من سوالم چیز دیگه ای بود شما لطف کنید سوال بنده رو قشنگ بخونید :D
ممنون

جمعه 24 بهمن1393 - 1:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن اميرجان بهتر نيست بگی چقدر راضی هستی با چه بردی و چه اندازه لوپی و با چه قطری از چه فلزى ، نکته کليدی که بنده مشاهده ميکنم موازی به معناى پيچش و سری کردن دوستان اشتباهه شما بايد مثلا سه عدد سيم رو با هم تاب بديد و اين سه سيم که شده يک سيس با سه سر هر سر رو به يک سر سمت سيم ديگه اتصال بديد نه اينکه هر سه سيم رو به سر سه سيم بعدى بعدا قدرت واقعى رو احساس کنيد فقط در انتهای دو سيم که به سر سيم رابط وصل ميشه بايد سه سيم باهم به مغزی و سه سيم ديگه باهم به سيم شيلد ياسيم افشان وصل بشه /(ماشالله چقد سيم )

خدايا مددی کن

جمعه 24 بهمن1393 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا محسن عزیز : من خودم برای لوب یک در یک از 8 متر کابل 16 رشته استفاده کردم که بیشتر جنبه تست و ازمایش داشت. حقیقت امر مهندس یا دیگر افراد با تجربه دیگر بهتر میتوانند کمک کنند چند متر سیم تقریبا نیازه. ولی در کل با فرمول تقریبی میشه حساب کرد ، عملا باید تست کنیم طوری که اندوکتانس بین 300 تا 400 در بیاد اهم هم حدود 1 .
اون عکسی من گذاشتم تنها یکی از 10 روشی بود که داشتم تست می کردم . در نهایت من 4 تا 4 تا با هم موازی کرده ام بعد با هم انها را سری کرده ام . منظورت را درست متوجه نشدم ! سیم ها داخل کابل دو به دو به هم بافته شده . نتایج کمی بهتر از دیگران بوده :D
سیمی هم به عنوان وصل کردن به شیلد مدار من در نظر نگرفتم ولی میشه اینکار را هم کرد. نتایج را قبلا بیان کرده ام همان حدوده
منظور کلی این است از سیم های موازی شده مثل لیتز که تعدادی سیم با هم موازی شده استفاده کنید.
با تشکر

جمعه 24 بهمن1393 - 2:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منظورم اينه که شما مثلا موقع سرى کردن هر سه تا سر سيم رو با سه تا سر سيم سرى شونده با هم تاب ميدىد درصورتيکه بايد هرسيم جدا جدا به سيم سری شونده متصل بشه بدونه اتصال فقط بايد موقع اتصال به سيم رابط بايد سه تا سيم باهم به مغزی RGوصل بشه سه سيم هم به سيم افشان کابل رابط RG

خدايا مددی کن

جمعه 24 بهمن1393 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر دو به دو یا سر هر سیم به دیگری سر یشه و ..... یا هر روش دیگری سیم ها را بهم وصل کنم اهم و اندوکتانس محدوده دلخواه بدست نمیاد. و بدین علت این روش 4 تا 4 تا را با هم موازی بعد با هم سری کرده ام که هم لیتزی بشه به قولا :D و هم اهم و اندوکتانس قابل قبولی داشته باشم.
اونجوری که شما میفرمایید اهم خیلی زیاد میشه. شرمنده فعلا بای باید برم مراسم فاتحه

جمعه 24 بهمن1393 - 2:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
منظورم اينه که شما مثلا موقع سرى کردن هر سه تا سر سيم رو با سه تا سر سيم سرى شونده با هم تاب ميدىد درصورتيکه بايد هرسيم جدا جدا به سيم سری شونده متصل بشه بدونه اتصال فقط بايد موقع اتصال به سيم رابط بايد سه تا سيم باهم به مغزی RGوصل بشه سه سيم هم به سيم افشان کابل رابط RG

محسن جان هیچ فرقی ندارد با حالت دیگر و در هر حال اون 3 رشته اتصال کوتاه میشوند باهم ;;)

جمعه 24 بهمن1393 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

إ چطور اتصال کوتاه ميشه اصلا شما حساب کن 30مترسيم 3رشته تابيده شده داشته باشی و بپيچی شايدم من اشتباه ميکنم

خدايا مددی کن

جمعه 24 بهمن1393 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
gladyator_089 نوشته است:
سلام دوستان و استاد حمید
دیشب تو وسایلم 8 متر از این سیم پیدا کردم که 5 رشته سیم و رشته های نخ توش داره که سیم های داخلشم روکش نقره ای داره > آیا به درد لوپ یک در یک میخوره؟ :-*

سلام
منم قبلا یه لوپ داشتم که این کابل داخلش بود که بازش کرده بودم. تقریبا مشایه کابلی هست که دوستمون گذاشته . البته این کابل داخلش 4رشته عایق و 1رشته بدون عایق داره و یک لایه فویل. بدرد میخوره؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 بهمن1393 - 3:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dma و 355 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure