انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:51am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zilan نوشته است:
delta force نوشته است:
Ancient نوشته است:
سلام.شب همه دوستان به نیکی
عزیزان در شرایط ایده آل مونتاژ این دستگاه و بهترین و مرغوبترین لوپ با سایز 1*1 ، ودر زیر خاک ، فلز مس با ابعاد 50*50 سانتی متر ، در عمق 280 الی نهایتا 3 متر سنس خواهد شد.
مطمئن باشید این نهایت برد یک فلزیاب پالسی با حداکثر ثبات و قدرت در سنس زیر خاک هست.و برتری این مدار رو که ساخته دست مهندس حمیدگرامی هست میرسونه :x
پاینده باشید @};-

دوست عزیز این حرفتون درست نیست
بنده با لوپ 1 در 1لورنز فلز حتی با ابعادی کمتر از انچه بیان کرد در عمق 4 متری زمین سنس کردم

حرف شما هم درست نیست دوست عزیز اگه جدول لورنز رو نگاه کنی با لوپ 1.5*1.5 حتی دابل مخزن 20 لیتر که ابعاد بزرگی هم دارد را از 380 سنس کرده
البته نمیدونم شما با خود لورنز کار کردید یا با فلز جو :D

من به جدولش کار ندارم و مطمئن هستم که می زنه و خودم بشخصه با رفقا تست کردم
شما از کسایی که با زد وان کار کردن بپرسین بهتون میگن

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 24 بهمن1393 - 3:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز delta force جان
حتما شما در مناطق خشک به این برد دست پیدا کردین درسته؟

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 24 بهمن1393 - 3:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به تمایل الکترون ها برای عبور از سطح هادی اثر پوسته ای گویند . در این صورت مرکز هادی بلااستفاده مانده و باعث کاهش سطح موثر هادی می گردد در نتجیه مقاومت اهمی سیم افزایش می یابد . اثر پوسته ای با فرکانس نسبت مستقیم دارد یعنی با افزایش فرکانس اثر پوسته ای افزایش پیدا می کند . لذا می توان نتیجه گرفت که مقاومت یک سیم در اثر عبور جریان ac بیشتر از حالتی است که جریان مشابه dc از آن عبور کند .
اثر پوسته ای در فرکانس بالا و جریان بالا باعث گرم شدن سیم و کاهش توان میشود !!
دوستانی که مرتب بر طبل اثر پوسته ای میکوبند سوالی دارم مگر چند امپر قرار هست از لوپ مدار بگذره ؟ کل مصرف مدار زیر 200 میلی امپر هست که!!
اثر پوسته ای فقط در جریانهای بالا و مدارهای که بالای ده ها مگاهرتز بالاتر کار میکنند مشکل ایجاد میکنه !!
اهم لوپ ما که حول حوش یک هست جریانی انچنانی هم که از اون عبور نمیکنه که بخواد لوپ گرم بشه و اهم بالا بره و باعث اتش سوزی بشه اینهمه وسواس واسه چی هست؟ ابکاری طلا و متالیزه فلان فلان فقط در مدارات که با فرکانسهای گیگاهرتزی سر کار داره بچشم میخوره مانند LNB رسیور چون اگر کمترین اهمی بوجود بیاد خودش حکم یک المان داره و باعث اختلال میشه .

جمعه 24 بهمن1393 - 4:15pm
مدیر کل
مدیر کل

علی جان با بخش اول صحبت شما موافق نیستم! ببینید در مورد جریان درسته مصرف باطری مدار با تنظیمات عادی حدود 100 میلی آمپر هست که فقط 60 میلی آمپرش مربوط به قسمت فرستنده پالس میشه! اما جریان لحظه ای که موقع پالس در لوپ جاری میشه بطور معمول 4 آمپر هست که با افزایش پهنای پالس میتونه تا 6 آمپر هم برسه! این میزان جریان برای سیمهای نازک معمولی رقم بالایی هست و اگر بصورت لحظه ای نبود قطعا موجب داغ شدن سیم هم میشد. پس طبق قاعده ما به سیم ضخیم تری نیاز داریم که بلحاظ پایین اومدن بیش از حد مقاومت صلاح نیست و راهش استفاده از سیمهای چند رشته هست. پس کلا چند رشته یا افشان برای پالسهای قدرتی بهتر جواب میده. اما در خصوص اثر پوستی همونطور که شما فرمودین موجب میشه الکترونها به پوسته بیرونی سیم هدایت بشن. این مساله چگالی عبور الکترونها رو کمی کاهش میده و لذا باز هم سیم چند رشته بهتر هست. در مورد فرکانس هم توجه داشته باشین که پالسها بسیار سریع هستن و تایم صعود و نزول پالس در حد چند میکرو ثانیه هست! پس شما نمیتونین پایین بودن فرکانس پالس مثلا 200 هرتز رو اصلا ملاک قرار بدین. پالس 200 هرتز با موج سینوسی 200 هرتز زمین تا اسمون تفاوت داره! طیف فرکانسی موثر در این فلزیاب پالسی عملا معادل حداکثر 100 کیلوهرتز سینوسی هست که مربوط به جزئیات ریز صعود و نزول پالس میشه و هم در هنگام ارسال پالس و هم بخصوص در هنگام دریافت سیگنال بازگشتی اهمیت داره. لذا از این نظر هم باز سیم چند رشته بهتر هست.
اما با بخش دوم صحبت شما در خصوص خود مدار موافق هستم. لااقل برای چنین مدار ساده ای که در طراحی فیبرش فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شده ؛ کیفیت ساخت از حدی بیشتر دیگه تاثیرگذار نیست و لذا دوستان نیازی نیست نگران باشن. در همین حد که فیبر ارائه شده رو خوب در بیارن و تمیز مونتاژ کنن کاملا کفایت میکنه. از نظر نویز هم همونطور که بارها توضیح دادم میزان نویزی که بتونه روی مدار بیفته خیلی خیلی کمتر از نویزی هست که روی لوپ اثر میذاره! به همین جهت برای این مدار عرض کردم حتی نیاز به شیلد مدار هم نیست. طبیعتا وقی شیلد کردن مدار تاثیر محسوسی نداره دیگه سایر موارد جزئی تر اهمیتشون حتی کمتر هم میشه.

جمعه 24 بهمن1393 - 4:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
دوستان ویندوز من پروگرمر رو نمیشناسه
چیکار کنم ؟
در مورد مدار هم مشکلاشو بهم بگید
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

پیوست:
avr.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط lalash در جمعه 24 بهمن1393 - 4:53pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 4:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid80 نوشته است:
2840644 نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام
دوستان من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه :-\ :-\ :-\
لطفاً راهنمایی کنید مشکل از کجا میتونه باشه ^:)^ ^:)^ ^:)^

سلام دوست من به ترتیب F7 D9 FC بچینید موفق باشید

دوست عزیز میدونم باید به ترتیب بچینم ولی من سوالم چیز دیگه ای بود شما لطف کنید سوال بنده رو قشنگ بخونید :D
ممنون

ببخشید دوست عزیز شرمنده شما یکبار فیوزبیتها رو با پروگرمر 12 ولتی و یا دکتر فیوز استاد بهنام ریست کنید و دوباره مراحل پروگرم رو انجام بدین در صورتی که مشکلتون حل نشه مطمئنا مشکل از میکروتون هست و باید تعویض بشه منتها قبل از انجام این مراحل رگولاتور 5 ولتی رو با مولتی متر تست ولتاژ بگیرید باید 5 ولت خروجی بده در غیر اینصورت مشکل از تامین ولتاژ هست و باید رگولاتور را تعویض نمایید موفق باشید

جمعه 24 بهمن1393 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من فکر میکنم .چند رشته سیم موازی برای لوپ علاوه بر کاهش اثر پوستی ومزیت مهمر دیگری دارند و ان اینکه باعث افزایش محیط سیم می شوند و بنابراین مساحت بیشتری برای دریافت سیگنال بازگشتی داریم.که این خود باعث دریافت سیگنال بیشتری از سطح فلز مغناطیس شذه میشود و ذر نتیجه برد برای فلز ات دور دست که سیگنال بازگشتی کمی به سطح سیم پیچ می رسد بیشتر میشود.

آخرین بار توسط talar در جمعه 24 بهمن1393 - 5:02pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 4:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
سلام
دوستان ویندوز من پروگرمر رو نمیشناسه
چیکار کنم ؟
در مورد مدار هم مشکلاشو بهم بگید
ممنون
پیوست:
IMG_20150213_161629.jpg

سلام دوست من خسته نباشید و مبارک باشه در مورد مدارتون با عکسی که قرار دادین مشکلی نیست فقط یک مشکل جزئی اونم یکی از مقاومتهای دمپینگ شما ظاهرا با سری کردن تامین شده که از جهت مقداری احتمالا باید حد اون رعایت شده باشه منتها مشکل از وات هست که متاسفانه رعایت نکردین و اینکار باعث میشه در اثر جریان عبوری از این مقاومت احتمال بالا رفتن حرارت برای اون هست که اینکار باعث تضعیف مقاومت شده و دستگاه از حالت بالانس خارج میشه بهتره از یک مقاومت 2 وات استفاده بشه و نهایتا در صورت موجود نبودن از دو مقاومت سری 2 وات حتما هر دو باید 2 وات باشن ظاهرا مقاومتهای سری شما هم 1 وات هستند که با سری شدن وات تغییر نمیکنه فقط اهم تجمیع میشه برای بالا بردن وات باید یکسری دیگه با همون مقدار اهم با مقاومتهای کنونی موازی قرار بگیرن تا وات انها دوبرابر بشه :YMPEACE:

جمعه 24 بهمن1393 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که از باتری نیکل متال قلمی بزرگ 3.7 شاززی استفاده کرردند .خواهشمند است بگویند چگونه این باتری ها را باهم سری کردند .توی بازار خشاب مناسب برای این باتری ها پیدا نمی شود. :-?

جمعه 24 بهمن1393 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد گرامی یعنی الان برای کسی که مثل من از سیم افشان 1/2 میل یا یک میل برای لوپ استفاده کرده ام اثر پوستی تاثیر گذار هست و باعث نقیصه در مدار من شده ؟ یا منظورتون در مورد سیمهای کمتر از یک میل مانند 030 050 060 هست؟
ولی خدایی این شاهکار شما با هر نوع لوپ سیمی و اهمی جواب میده .

جمعه 24 بهمن1393 - 5:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 380 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure