انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:53am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 347 , 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رضاجان دوستمون شماره جان ميگه رو هوا 4متر اينا ميگن چهارمتر تست زمين کندى !! دوستمون ميگه با چنس اينا ميگن حميدجان 4متر بادستگاه شما مسئوليتش رو قبول ميکنى!! واقعا عجب گوش و گوشواره ای شده

خدايا مددی کن

جمعه 24 بهمن1393 - 7:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
مهندس حمید گل یک مشکل برام پیش اومده لطف کنید راهنمایی کنید من امروز مدارم رو انداختم تو جبعه و رفتم بیرون برای تست ولی بیرون هر کاری کردم بالانس نشد که نشد خیلی هم با تنظیمات کار کردم ولی بالانس نشد میشه لطف کنید بگید ایراد از کدوم قطعه است تو وسطای کار هم بعضی وقتها کویل ارور مینوشت و دیلی هم تغیر میکرد مطمن هستم اشکال از لوپ نیست چون خیلی وسواس بخرج دادم و اهمش هشت دهم و ظرفیتش 360 میکروست البته چون این تاپیک رو همیشه دنبال میکنم میدونم احتمال از ماسفت و یا بی اس 170 باید باشه ولی شما رو زحمت دادم گفتم شاید راهنمایی بهتری بکنید و یک نکته دیگه که تازه فهمیدم مقاومت دمپینگ مدار من یک وات هستند و دو وات پیدا نکردیم البته همه مقاومت ها آلمانی و یک درصد هستند ایا مشکلی به وجود میاد ممنون میشم پاسخ بدید...

مانی عزیز اگر تعدادی دیگر از اون مقاومت ها داری میتونی اونها رو 2 به دو سری کنی و بعد دو تا دو تا اونها رو موازی کنی برای اینکه 2 وات بشن که در مجموع 8 عدد مورد نیاز هست

جمعه 24 بهمن1393 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
اخه قبل از این که بندازم تو جبعه مدار کار میکرد حتی تست هم گرفتم من فکر میکن مال ماسفت ویا بی اس 170 باشه

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 24 بهمن1393 - 7:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
اخه قبل از این که بندازم تو جبعه مدار کار میکرد حتی تست هم گرفتم من فکر میکن مال ماسفت ویا بی اس 170 باشه

در دقایق اول مشکلی پیش نمیاد تا زمانی که گرم بشن :D

جمعه 24 بهمن1393 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زيلان جان بنده اين روش رو پيشنهاد نميدم چراکه نويز پزير ميشه حالا اگه مانی جان دسترسى دارن دو عدد 390اهم 2وات کربنى بگيرن بهتره اما اگه امکانش نيست موازی و سری کردن مقاومت هاى يک وات چاره کار راه اندازی مداره

خدايا مددی کن

آخرین بار توسط غضنفر در جمعه 24 بهمن1393 - 8:02pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
از همه دوستان ممنونم

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 24 بهمن1393 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام.روز همگی دوستان بخیر
یه تجربه که خودم امتحان کردم رو خواستم به دوستان عزیز فلزجو ارائه بدم.
در رابطه با مقاومت های دمپینگ !!
بنده ابتدا که مدار رو راه اندازی کردم از دو عدد مقاومت390اهم 3 وات 5درصد استفاده کردم ،مدار ربخوبی کار میکرد و مشکلی نداشت.یه لوپ 60 انکبوتی با سیم 1*1 ساختم که عکسشو هم قبلا قرار دادم ، دیلی لوپ با این مقاومت ها بین 22تا24 متغی نشون داده میشد و ثبات دستگاه چنگی به دل نمیزد (البته خوب بود ولی نه عالی).فردای اون روز اتفاقی تو یه مغازه ای مقاومت 2 وات یک درصد دیدم و خریدم.وقتی به مدار وصل کردم ، واقعا ثبات دستگاه بهتر شد و اصلا بوق اضافی نداشت.دیلی لوپ هم بصورت ثابت 18 و در جاهایی که کمی نویز بود نهایتا 19 نمایش داده میشد.
دوستان مطمئن باشین وقتی مهندس حمید یک چیز رو میگه و تاکیدش هم میکنه ، حتما حکمتی در کار وجود داره :x
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

جمعه 24 بهمن1393 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم مقاومت ۳۹۰ سه وات پنج درصد قرار دادم.
ثبات مدارم خوبه ،هر از گاهی تک بوق دارم.زیاد هم مشکل دیلی ندارم.
یه تستی که انجام دادم ،حدود یک دقیقه روی بخاری گذاشتم ،حدود نیم اهم کاهش مقاومت داشت.
ولی همین تست رو با مقاومت دو وات پنج درصد انجام دادم،نزدیک دو اهم مقاومتش کم شده.
من مقاومتهارو از ایران نیکرو خریداری کردم.

جمعه 24 بهمن1393 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
kamal857 نوشته است:
منم مقاومت ۳۹۰ سه وات پنج درصد قرار دادم.
ثبات مدارم خوبه ،هر از گاهی تک بوق دارم.زیاد هم مشکل دیلی ندارم.
یه تستی که انجام دادم ،حدود یک دقیقه روی بخاری گذاشتم ،حدود نیم اهم کاهش مقاومت داشت.
ولی همین تست رو با مقاومت دو وات پنج درصد انجام دادم،نزدیک دو اهم مقاومتش کم شده.
من مقاومتهارو از ایران نیکرو خریداری کردم.

دوست من؟بخاری؟!؟!؟!؟!؟! :-o
مگه قراره چقدر اتلاف انرژی داشته باشیم در مدار که شما گرمای مقاومت دمپینگ رو با حرارت بخاری تست کردی؟
بعدشم شما اگر از 2وات 1 درصد استفاده کنی با گرمای مدار ، حداکثر 0.7 اهم تغییر خواهی داشت.البته شرایط کاوش در محیط بیرون و سرما همین مقدار اندک رو هم کاهش میده.
ولی وقتی 3وات استفاده کنید ، سایز مقاومت ها کمی بزرگتر میشه و باعث میشه اولا احتمالا از فضای مطلوب استفاده نشه ، دوما مقاومت ها بهم بچسبن و اگر بقول شما اینقدر گرم بشه ، یا مشکلی باعث گرم شدن زیادی اونها بشه ، گرما به سایر قطعات اطرافش (مثل دیود ها و ..) انتقال پیدا کنه و بازدهی ایده آل رو نداشته باشین.
در هر صورت پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

جمعه 24 بهمن1393 - 8:20pm

سلام دوست عزیز
منبع تغذیه پروگرامرتون وصل نیست اون جامپر تغذیه رو در حالت باز بگذارید

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

جمعه 24 بهمن1393 - 9:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 347 , 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 383 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure