انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 9:52am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 , 354 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

puya_ha نوشته است:
دوستان فکر می کنم این سیم لیتز باشه 8 رشته سیم لاکی به هم چسبیده که من سر کابل را باز کردم

سلام پویاجان سیستم ساخت سیم لیتز بافت اون و همچنین جنس اون هست یادمه حدودا 15 سال پیش وقتی روی مدارهای فرستنده کار میکردم از پاساژ دانشکده کرج یک تکه سیم خرید کردم به اندازه 20 سانت که به نام سیم شیلد معروف بود و روکش شفاف و نرم و چسبنده ای داشت شبیه ژلاتین بود و به دست تقریبا میچسبید و داخلش هم بافته شده بود دوستان کرجی تشریف ببرید پاساژ دانشکده و بهرام کیت و دنبال اون سیم با اسم سیم شیلد بپرسید ببینید داره هنوز حتما اطلاعاتی به شما میده ممنونم

جمعه 24 بهمن1393 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود.
دوستان خسته نباشید.
در مورد اثر پوستی بنده قبلا تو تاپیک چنس یه چیزایی گفتم ولی اون موقع هیچ کس اصلا توجهی نکرد.حتی بعضی از دوستان گفتند اینجا با موج پالسی سرو کار داریم و ازین چیزا خلاصه تو دهنم زدند :D بنده هم مثل بچه ادم دیگه اصلا حرفی در این مورد نزدم .حالا خوشحال شدم که دیدم بلاخره به این نتایج رسیدین.من لوپی دقیقا به این روش و با موازی کردن چند تا سیم برای چنس ساختم که نتایجش با لوپ معمولی قابل مقایسه نبود.تا اومدم نتایج بگم همه زدند سربنده که مطمینی و ازین چیزا که دیگه کاملا افسرده شدم :( خوب ایراد ما ایرانی ها همینه راهی که دوستان رفتن و نتیجه ای حاصل نشده یه بار دیگه میریم و این همه تو ساخت لوپ سردر گم شدیم.
خدمت اون دوستی که گفتند اینجا فرکانس پایینه و اصلا مهم نیست باید عرض کنم خوب فرکانس شهری هم 50 هرتزه میشه بفرمایید چرا برای خطوط انتقال از سیم رشته رشته استفاده می کنند .مثلا همین تیر برق هارو نگاه کنید.چرا از بصورت یک تکه نیست؟
دیگه بقیه علت ها رو استاد حمید بصورت دقیق توضیح دادند و من دیگه سر دردتان نمی شوم.
یا حق

جمعه 24 بهمن1393 - 9:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقای قنبری در مورد خطوط انتقال حرف شما درسته که به جای یک رشته از چند رشته ی موازی باندلی استفاده می کنند ولی در مورد خطوط توزیع مربوط به سه فاز بودن میشه و مساله ی اندوکتانس به اون شکل مطرح نیست

جمعه 24 بهمن1393 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zilan نوشته است:
آقای قنبری در مورد خطوط انتقال حرف شما درسته که به جای یک رشته از چند رشته ی موازی باندلی استفاده می کنند ولی در مورد خطوط توزیع مربوط به سه فاز بودن میشه و مساله ی اندوکتانس به اون شکل مطرح نیست

نه عزیز من باندل کردن که کلا یه چیز دیگه هست. برای کاهش خاصیت سلفی و خازنی بین خطوط است.ا عرض بنده سیم های الومینیوم خطوط انتقال هست که بصورت رشته رشته هست.دلیلش هم دقیقا بخاطر اثر پوستی هست می تونید تو نت سرچ کنید.حالا اگه اطلاعات اضافه خواستید میتونم تو خصوصی در مورد باندل کردن توضیح بدم.
یا حق

جمعه 24 بهمن1393 - 10:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دستان
جناب قنبری همین تجربه جنابعالی رو بنده هم انجام دادم و هر چی تعداد سیم ها بیشتر و ضخامت انها کمتر بشه و تعداد موازی به نسبت متعادل باشه نتیجه برام بهتر بوده اما متاسفانه تا حالا به لحاظ فورمولی به مخرج استاندارد و عملی 100% نرسیدم .اما سیم لیتز با مشخصات 17 یا 18 AEG ساخت لوپ باید بهتر باشه باشه اما در یه جایی مطالعه میکردم که برای محدوده فرکانسی 100 Khz تا 300 Khz نمره سیم AWG 42 رو پیشنهاد کرده بود .که این مسئله منو تو فکر برده الانم منتظرم یکی از دوستان قول سیم لیتز دست دوم به شماره AWG 42 به دستم برسه تا به صورت عملی باید ببینم چه قدر میزان برد مدار بهبود پیدا میکنه .

جمعه 24 بهمن1393 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لطفاً یه نگاه به این بکنین
پیوست:
litz wier.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 بهمن1393 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان ال سی دی روشن میشه ولی نوشته ای روش نیست
دلیلش چی میتونه باشه ؟

جمعه 24 بهمن1393 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : متاسفانه اقای قنبری اینجا هر کسی بحث مفیدی انجام بده مورد تمسخر و برخورد ناردست و .................. میشه .متاسفانه ، متاسفانه بهترین راه سکوت و ادامه همان راه شما یا اقای کاوشگر است :| . شاید هم فروشنده های پنهان دوست ندارند مسائل ریز و حاشیه برای همگان روشن بشه. خدا میداند. :-? با تشکر
:| :| :|

آخرین بار توسط amiri11 در جمعه 24 بهمن1393 - 10:29pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 10:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
دوستان ال سی دی روشن میشه ولی نوشته ای روش نیست
دلیلش چی میتونه باشه ؟

سلام دوست من لطفا یه عکس قرار بدید تا برسی بشه

جمعه 24 بهمن1393 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ayaz mb نوشته است:
با سلام خدمت دستان
جناب قنبری همین تجربه جنابعالی رو بنده هم انجام دادم و هر چی تعداد سیم ها بیشتر و ضخامت انها کمتر بشه و تعداد موازی به نسبت متعادل باشه نتیجه برام بهتر بوده اما متاسفانه تا حالا به لحاظ فورمولی به مخرج استاندارد و عملی 100% نرسیدم .اما سیم لیتز با مشخصات 17 یا 18 AEG ساخت لوپ باید بهتر باشه باشه اما در یه جایی مطالعه میکردم که برای محدوده فرکانسی 100 Khz تا 300 Khz نمره سیم AWG 42 رو پیشنهاد کرده بود .که این مسئله منو تو فکر برده الانم منتظرم یکی از دوستان قول سیم لیتز دست دوم به شماره AWG 42 به دستم برسه تا به صورت عملی باید ببینم چه قدر میزان برد مدار بهبود پیدا میکنه .

ساخت لوپ خودش یه هنره امید وارم همه دوستان به موفقیت برسن ^:)^

جمعه 24 بهمن1393 - 10:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 , 354 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 378 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure