انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:43am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
قدر افرادی مثل اقای کاوشگر رو باید دانست بابا ما این جا اومدیم تا ب روند رشد یک پروژه کمک کنیم نیامدیم همدیگر رو ضایع کنیم نکینید این کار ها رو زشته!!! X(
یکی مثل اقای کاوشگر برید داخل تاپیک مدار چنس ببینید چقدر ب رشد پروژه کمک کرده!!!!اگر چیزی میگه حتما تجربه کرده.حالا هی بیاید همدیگر رو سوژه کنید!!!
بعضی ها قهر کردن ساکت شدن وفقط دارن نگاه میکنن این اشتباه کسانی ک تجربه دارن و مدارهای بیشتر ی رو منتاژ کردن این جا باید بیان و ب بقیه کمک کنن!!!نشستن ونگاه کردن فقط روند رشد رو کند میکنه!!!من سرم شلوغ هنوز مدارم رو هم توی جعبه نذاشتم!!!کم وقت میکنم سر بزنم وقتی هم میام میبینم باهم سر ی موضوع ک من این جور تو اونجور دارن تاپیک رو طولانی میکنن!!!بابا خجالت داره ما ایرانی ها کی میخایم ب این رسم ضایع کردن هم ادامه بدیم یا دست ازین چشم و هم چشمی ها برداریم نمیدونم!!! X( :-?
از عزیزانی ک ناراحت شدن از دست دیگران دعوت میکنم بیاید کمک کنید؛کناره گیری نکنید،از جمله اقای کاوشگر عزیز :ymhug:
بیاید ب روند پروژه سرعت بدیم نه ب طولانی کردن تاپیک :ymhug: :ymhug:
ب امید روزی ک این مدار تمام بشه و تمام مدار های کارخانه ای کنار گداشته بشن ;;)
@};-

شنبه 24 بهمن1393 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در تایید فرمایشات جناب MINLAB2 عزیز ،بنده هم از زحمات و تلاشهای جناب کاوشگر عزیز کمال تشکرو دارم . خداوند سلامتی و رزق و روزی افزون به ایشان و سایر زحمتکشان سایت عطا فرمایند.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 24 بهمن1393 - 12:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
فقط عصری موقع پروگرم کردن یه وقفه ای افتاد .به اینصورت که کلا پروگرمر رو ویندوز من نمیشناخت که به خاطر جامپر و کریستال پروگرمر بود.
بعد از چندین بار امتحان فیوزبیت ها رایت شدن و بعدش دوباره دستگاه بازی در اورد تا الان که تونستم پروگرمش کنم.شاید مرحله ی اولی فیوزبیت بد گرفته؟
الان هم فقط فایل هگز رو فلش زدم
درسته ؟

دوست عزیز به نظر میرسه که پین هدر رو به مدار لحیم نکردی که در این صورت احتمال عدم اتصال بسیار زیاد است

شنبه 24 بهمن1393 - 12:34am
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
سلام دوستان
مهندس حمید گل یک مشکل برام پیش اومده لطف کنید راهنمایی کنید من امروز مدارم رو انداختم تو جبعه و رفتم بیرون برای تست ولی بیرون هر کاری کردم بالانس نشد که نشد خیلی هم با تنظیمات کار کردم ولی بالانس نشد میشه لطف کنید بگید ایراد از کدوم قطعه است تو وسطای کار هم بعضی وقتها کویل ارور مینوشت و دیلی هم تغیر میکرد مطمن هستم اشکال از لوپ نیست چون خیلی وسواس بخرج دادم و اهمش هشت دهم و ظرفیتش 360 میکروست البته چون این تاپیک رو همیشه دنبال میکنم میدونم احتمال از ماسفت و یا بی اس 170 باید باشه ولی شما رو زحمت دادم گفتم شاید راهنمایی بهتری بکنید و یک نکته دیگه که تازه فهمیدم مقاومت دمپینگ مدار من یک وات هستند و دو وات پیدا نکردیم البته همه مقاومت ها آلمانی و یک درصد هستند ایا مشکلی به وجود میاد ممنون میشم پاسخ بدید...

من متوجه نشدم بالانس نمیشد دقیقا یعنی چی؟! شما دکمه بالانس رو که میزنی باید بالانس بشه! اگر منظورتون به پیغام خطای لوپ هست که بحثشو کردیم و به خیلی چیزها در مدار میتونه ربط داشته باشه.
مقاومت 1 وات برای تنظیمات پیشفرض اشکالی نداره ولی در صورت افزایش فرکانس و پهنای پالس احتمال سوختنش هست.

شنبه 24 بهمن1393 - 12:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقای lalash عزیز
منم همین مشکل رو دارم شما ی سیم از اون پایه ای سی ک ب مقاومت R1وصل شده بگیر بده ب پایه شماره 3 ال سی دی ببین درست میشه ؟؟؟؟
اگر درست شد دیگه نمیدونم مشکل از چی هست!!!!!!!! :)) چون هنوز خودم برطرفش نکردم مهندس الان بهم گفت ک میکرو رو با فیوز بیت ریست تنظیمات پروگرام کن!!منم الان نمیتونم این مار بکنم چون ویندوزم پروگرامر رو نمیشناسه!! :D
@};-

شنبه 24 بهمن1393 - 12:37am
مدیر کل
مدیر کل

اگر نور ال سی دی روشن میشه ولی نوشته ها ظاهر نمیشن احتمالا مشکل در کنتراست هست. باید خازن 1 و جامپر بزرگ زیرش و مقاومت 1 و اتصالش تا میکرو رو بررسی کنین. از طرف دیگه اگر بار اول که روشن شده دکمه اوکی رو زده باشین کنتراست درست تنظیم نشده! ابتدا چک کنین دکمه اوکی اتصالی نداشته باشه! بعد باید با فیوز بیت مربوط به ریست تنظیمات پروگرام کنین تا مرحله تنظیم کنتراست اولیه تکرار بشه. در عین حال اتصال همه پایه های ال سی دی رو هم بررسی کنین. در ضمن در همه این ال سی دی ها جای پای 1 و 16 عین هم هست! پس شماره پایه روی فیبر باید منطبق با ال سی دی باشه.

شنبه 24 بهمن1393 - 12:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من از طرف جمپر تا خازن تا پایه ای ال سی دی رو چک کردم درست بود ولی از طرف دیگه جمپر ک ب مقاومت R1 وصل میشه،تا ب پایه ای سی میرسه مشکل داره ک من با ی سیم از پایه ای سی گرفتم ب جمپر دادم (مقاومت R1رو دخیل نکردم)درست شدومقاومت رو هم چک کردم سالم بود!!!!!!!!!!!!!!!! L-) L-) L-) L-) L-)
حالا این کنتراست رو هم چک میکنم!چشم خبرشو بهتون میدم :ymhug:
ممنون از راهنمایی تون :ymhug: :ymhug:
@};-

شنبه 24 بهمن1393 - 12:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید مدار من یک مشکل جالبی پیدا کرده که سر در نمیارم از کجاست اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه .
ضمناً همه ولتاژها درسته هیچ اتصالی هم تو مدار نیست . مدار رو با میکروسکوپ چک کردم.

شنبه 24 بهمن1393 - 12:56am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم MINLAB2 عزیز.
خب با این اوصاف همونطور که در خصوصی هم خدمت شما عرض کردم اگر واقعا مشکل قطعی در دو سر مقاومت 1 رو نداشته باشین و مسیرش تا میکرو و جامپر هم درست باشه ؛ میشه نتیجه گرفت سیستم کنتراست ال سی دی شما حالت استاندارد نداره! اگر قصد تعویض ال سی دی رو ندارین ؛ میتونین مقدار مقاومت 1 رو کاهش بدین. ابتدا 470 اهم بذارین و اگر جواب نداد 220 بذارین. اگر باز هم جواب نده دیگه مجبور به تعویض ال سی دی هستین! چون یکسره کردن این مقاومت یا گذاشتن مقاومت کمتر از 220 میتونه منجر به اختلال در عملکرد میکرو و حتی سوختنش بشه!

شنبه 24 بهمن1393 - 12:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز آقا MINLAB2 و آقا هوشیار 91 من هم از زحمات هر دوی شما تشکر میکنم و امیدوارم هر چه سریعتر به مراد دل خودتون برسید @};- @};- @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 24 بهمن1393 - 1:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure