انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:54am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

hamid80 نوشته است:
سلام مهندس حمید مدار من یک مشکل جالبی پیدا کرده که سر در نمیارم از کجاست اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه .
ضمناً همه ولتاژها درسته هیچ اتصالی هم تو مدار نیست . مدار رو با میکروسکوپ چک کردم.

حمید جان نمیدونم این مشکل شما با چه پروگرامر و برنامه ای هست! ولی بهرحال نباید اینجور باشه. اگر واقعا بهردلیل روی 4.3 جواب نمیده میتونین روی 2.7 بذارین. در این صورت احتمال داره موقع روشن و خاموش شدن مدارتون تنظیمات و حافظه داخلی میکرو به هم بریزه ولی احتمالش خیلی کم هست. اما اگر بتونین روی 4.3 تنظیم کنین دیگه بصورت تضمینی در مواقع روشن و خاموش کردن مدار مشکلی پیش نمیاد. ضمن اینکه هر چه این تنظیم کمتر باشه ؛ خاموش شدن دستگاه بیشتر طول میکشه که زیاد قشنگ نیست!

شنبه 24 بهمن1393 - 1:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
hamid80 نوشته است:
سلام مهندس حمید مدار من یک مشکل جالبی پیدا کرده که سر در نمیارم از کجاست اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
من وقتی فیوز بیت Extended را در حالت FC میزارم دستگاه روشن نمیشه یعنی BROWN -OUT DETECTION AT VCC =4.3V ولی وقتی روی 2.7V یا 1.8V و یا OFF میزارم یعنی FF , FE , FD روشن میشه .
ضمناً همه ولتاژها درسته هیچ اتصالی هم تو مدار نیست . مدار رو با میکروسکوپ چک کردم.

حمید جان نمیدونم این مشکل شما با چه پروگرامر و برنامه ای هست! ولی بهرحال نباید اینجور باشه. اگر واقعا بهردلیل روی 4.3 جواب نمیده میتونین روی 2.7 بذارین. در این صورت احتمال داره موقع روشن و خاموش شدن مدارتون تنظیمات و حافظه داخلی میکرو به هم بریزه ولی احتمالش خیلی کم هست. اما اگر بتونین روی 4.3 تنظیم کنین دیگه بصورت تضمینی در مواقع روشن و خاموش کردن مدار مشکلی پیش نمیاد. ضمن اینکه هر چه این تنظیم کمتر باشه ؛ خاموش شدن دستگاه بیشتر طول میکشه که زیاد قشنگ نیست!

مهندس جان اگر روی 2.7 بزارم روی عملکرد دستگاه تأثیری نمیزاره؟ منظورم عملکرد کاوشی هستش ؟

شنبه 24 بهمن1393 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا کاوشگر جان دايی خيلی تعريفت رو ميکنه دمتون گرم که خيلی با صفا هستين ، راستى آقا کاوشگر شما برای اين مدار با کابل کات يا کت چندمتر سيم استفاده کردين اصلا نتايج تست يک در يک شما چطور بوده

خدايا مددی کن

شنبه 24 بهمن1393 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
آقا کاوشگر جان دايی خيلی تعريفت رو ميکنه دمتون گرم که خيلی با صفا هستين ، راستى آقا کاوشگر شما برای اين مدار با کابل کات يا کت چندمتر سيم استفاده کردين اصلا نتايج تست يک در يک شما چطور بوده

محسن جان دایی شما آقا آرش نسبت به ما لطف دارن :x @};-
در مورد کت 6 برا این مدار من از 12 متر سیم استفاده کردم و دوتا دوتا با هم موازی کردم که کلا شد 4 تا بعد اون 4 تا رو با هم سری کردم و همون کابل رو 3 دور پیچیدم نتیجه رضایت بخش بود ولی الان دارم رو یه سیم دیگه کار میکنم ایشالا اگه نتیجه بهتر باشه که به نظرم بهتر هم خواهد بود براتون اعلام خواهم کرد

موفق باشید @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 24 بهمن1393 - 1:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دست شما درد نکنه کاوشگرجان زياد ميپرسم به خاطر اينکه ميخوام يه لوپ خوب واسه کاووش در عيد داشته باشم سمت آذربايجان نميخوام به تعطيلات بخورم بی لوپ بمونم هرچند با سيم 1.5افشان نتيجم خوب بوده اما هرچه بيشتر بهترتر

خدايا مددی کن

شنبه 24 بهمن1393 - 1:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

#:-s #:-s #:-s :-? :-? :-?

دوستان من دستگاه رو بردم جایی برای کاوش. یه جایی رو با حساسیت 16 سنس داشتم و حساسیت به زمین هم 5 بود. عدد سنس هم 500

بعد من دستور کار دادم. بعد از کندن 10 سانت دیدم سنس دستگاه شد 999. البته جنس خاک عوض شده بود. بعئ که این خاک قرمز رنگ رو خارج کردیم دیگه سنس نداشتیم. یک نمونه از اون خاک رو بردم برای یک کارشناس. گفت به این میگن گل حکمت که برای محافظت از بار روی بار قرار میدادن. تعجب این بنده خدا این بود که ما چطور تونستیم حفاری کنیم چون حفاری این گل خیلی خیلی سخته. بعد از پرس و جو های محلی مشخص شد هفته قبل با لودر اومدن و یک خمبر بود برداشتن رفتن.

حالا سوال من اینه که آیا دستگاه واقعا این گل رو میگیره یا نه؟
از یک دوست مطلع پرسیدم گفت همه ی پالسی ها اینو میگیرن

شنبه 24 بهمن1393 - 1:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان بالاخره مدار منم راه افتاد #:-s
پیوست:
1.JPG

من الان فقط کابل شبکه دارم .میتونم باهاش یه لوپ ساده بسازم؟
خودم ساختم الان ولی میبینید که ارور کویل میده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 24 بهمن1393 - 2:07am
آواتار کاربر

جناب کاوشگر
چوخ کیشی سن الله سنی پخللردن کوروسون :x

شنبه 24 بهمن1393 - 2:44am
مدیر کل
مدیر کل

hamid80 نوشته است:
مهندس جان اگر روی 2.7 بزارم روی عملکرد دستگاه تأثیری نمیزاره؟ منظورم عملکرد کاوشی هستش ؟

خیر این فیوز بیت در عملکرد فلزیابی دستگاه بی تاثیر هست.

شنبه 24 بهمن1393 - 3:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

nima59 نوشته است:
جناب کاوشگر
چوخ کیشی سن الله سنی پخللردن کوروسون :x

@};- @};- @};- :x

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 25 بهمن1393 - 7:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure