انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:43am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید دوستان ابعاد حفره چقدر باید باشه تا بتونه سنس کنه؟
چون دیروز حفره ای به طول 4 متر و بقطر 30 الی 35 سانتی متر رو هر کاری کردم نتونست سنس کنه البته تنظیمات رو به گفته داداش حمید روی دیلی اتوماتیک و گراند خاموش گذاشتم ولی متاسفانه باز سنس نکرد
آیا در کار دستگاهم مشکلی هست یا عکس العملی که نشون داده بجا و درست بوده؟

شنبه 25 بهمن1393 - 7:53am
مدیر سایت
مدیر سایت

bd53 نوشته است:
amiri11 نوشته است:
با سلام : متاسفانه اقای قنبری اینجا هر کسی بحث مفیدی انجام بده مورد تمسخر و برخورد ناردست و .................. میشه .متاسفانه ، متاسفانه بهترین راه سکوت و ادامه همان راه شما یا اقای کاوشگر است :| . شاید هم فروشنده های پنهان دوست ندارند مسائل ریز و حاشیه برای همگان روشن بشه. خدا میداند. :-? با تشکر
:| :| :|

متاسفانه کاملن درست میفرمایید دوست عزیز :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

هدف اگر برای آموزگار مقدس و مشخص باشه ، به آموزش خودش ادامه میده و این اصل معرفت آموزگار رو میرسونه ! همیشه در هر کلاس درسی مثل بنده شاگر تنبل هم هست و شاگر زرنگ و باهوش هم هست ؛ کسانی که از علم آموزگار استفاده نکنن خودشون ضرر خواهند کرد !
و کسانی که از علم و معرفت آموزگار برای خودشون عالم و بزرگ شدن ، اونوقت کمال بی معرفتی بوده که راه معرفت آموزگار رو به دیگران انتقال ندن !
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 بهمن1393 - 9:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

من چند تا مقاومت نظامی 390 اهم 5 وات 7 وات پیدا کردم که فروشندش میگه خطاش صفر درصده آیا میشه از اونا تو مدار استفاده کرد یا بیشتر از 2 وات نمیشه؟؟؟

شنبه 25 بهمن1393 - 10:16am
مدیر سایت
مدیر سایت

hamid80 نوشته است:
من چند تا مقاومت نظامی 390 اهم 5 وات 7 وات پیدا کردم که فروشندش میگه خطاش صفر درصده آیا میشه از اونا تو مدار استفاده کرد یا بیشتر از 2 وات نمیشه؟؟؟

هرچقدر مقاومتهای شما کوچکتر باشن برای ثبات بهتر و قدرت مدارتون بهتره ، مقاوتهایی که شما فرمایش کردید باید بزرگ باشن به اندازه هسته خرما که مناسب نیست ، اگر 2 وات 5 درصد بزارید از اونها بهتره ولی باید بگردید و 2 وات 1% پیدا کنید و در نهایت از داخل رادیو یا تلویزیونهای فرسوده مقاوتهایی به رنگ زمینه زرشکی بوده بگردید و 390 اهم رو پیدا کنید و بعد از تست سلامت استفاده کنید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 بهمن1393 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و تشکر از همه دوستان : نه کسی به من چیزی گفته که ناراحت بشم و نه کناره گیری کرده ام . وقتی دیدم به ان دوستمان پیچیده اند ...... ناراحت شدم .حالا در کل اگر حق هم با طرف مقابل باشه باز هم میشه بهتر برخورد کرد .با تشکر مجدد از دوستان @};- @};- @};-

بنی آدم اعضای یکدیگرند (یا یک پیکرند) :D
که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

آخرین بار توسط amiri11 در شنبه 25 بهمن1393 - 11:35am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 25 بهمن1393 - 11:02am

مدارم کویل ارور میده همه کار کردم یعنی 170 و 840 و کابل رابط هم عوض کردم لوپم 60 با 380میکرو با مقاومت 0.8اهم است در خارج خانه هم تست کردم باز ارور میده ولتازها همگی درسته در ضمن 357هم تعویض کردم و پهنای پالس ودیلی هم کم زیاد می کنم درست نمیشه کلا کلافه شدم
یک با مرام پیدا میشه ولتاز پایه های 170 و 840 و پایه های 2و3و6و7 آی سی 357 بگه البته اکثر دوستان بامرام هستن
لطفا کمکم کنید

شنبه 25 بهمن1393 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز مدارت برای اولین بار می خواد استارت بخوره یا اینکه قبلا روشن میشد ؟ مطمئن باش از 170 - ماسفت - لوپ. درست جا نزدن قطعات- اتصالی احتمالی مدار و لوپ و سیم میتونه باشه.

شنبه 25 بهمن1393 - 11:54am

دوست من همه کارهای که میگین انجام دادم درست نشد در ضمن مدار از اول هم این مشکل را داشت

شنبه 25 بهمن1393 - 11:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

170 و ماسفت را عوض کن . خصوصا 170 را . بعضی از 170 ها مشکل دارند حتما یک بار دیگه عوضش کن. قبول دارم همه کارا را انجام دادی ولی عیب از این چیزایی بود گفتم. باز مدارت را بررسی کن. اگر از بررسی مجدد خسته شده ای بگذارش برای یک وقت دیگه . چون عیب خارج از این چیزا نیست.
ولتاژ های 12 و 5 و 9 ولتی در محدوده درست قرار دارند یا نه ؟
احتمال داره از مدار تا لوپ (خروجی برای لوپ) اتصال کوتاه باشه بنابراین ابتدا از روی مدار و بعد تا لوپ مجددا بررسی اش بکن. همچنین در صورت امکان با لوپ و کابل دیگه ای مدارت را تست کن.

شنبه 25 بهمن1393 - 12:00pm
مدیر کل
مدیر کل

johnlewis نوشته است:
ببخشید دوستان ابعاد حفره چقدر باید باشه تا بتونه سنس کنه؟
چون دیروز حفره ای به طول 4 متر و بقطر 30 الی 35 سانتی متر رو هر کاری کردم نتونست سنس کنه البته تنظیمات رو به گفته داداش حمید روی دیلی اتوماتیک و گراند خاموش گذاشتم ولی متاسفانه باز سنس نکرد
آیا در کار دستگاهم مشکلی هست یا عکس العملی که نشون داده بجا و درست بوده؟

فکر نمیکنم ربطی به ابعاد حفره داشته باشه. از ابتدا عرض کردم توانایی حفره یابی یک فلزیاب بهیچ وجه نمیتونه در حد توانایی فلزیابیش باشه! چون فلزیاب اصولا بر اساس سنس فلز طراحی میشه و سنس حفره نقطه مقابلش هست. شما اگر وقتی لوپتون رو از روی زمین بالا میارین عدد منفی مشاهده میکنین در اون صورت میتونین تا حدی به حفره یابی امیدوار باشه. ضمن اینکه دیلی اتومات لوپتون هم باید پایین باشه. مثلا اگر بالای 30 باشه جواب خوبی نمیده. همینطور به جنس خاک هم بستگی داره. خاکهایی که نرم و خشک باشن زیاد بدرد حفره یابی نمیخورن بلکه مناسب فلزیابی هستن!

شنبه 25 بهمن1393 - 1:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure