انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 5:45am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamadshamse نوشته است:
مدارم کویل ارور میده همه کار کردم یعنی 170 و 840 و کابل رابط هم عوض کردم لوپم 60 با 380میکرو با مقاومت 0.8اهم است در خارج خانه هم تست کردم باز ارور میده ولتازها همگی درسته در ضمن 357هم تعویض کردم و پهنای پالس ودیلی هم کم زیاد می کنم درست نمیشه کلا کلافه شدم
یک با مرام پیدا میشه ولتاز پایه های 170 و 840 و پایه های 2و3و6و7 آی سی 357 بگه البته اکثر دوستان بامرام هستن
لطفا کمکم کنید

دوست وبردار عزیز سلام
شما لوپ رو بزار دم گوشت و ببین وقتی دکمه بالانس رو میزنی تو لوپ صدا داری البته برا یه لحضه باید یه صدای ویز داشته باشی اگه نبود بدون سخت افزاری مورد داری که قطعاتی که دوستان اشاره کردن رو باید تست و در صورت لزوم تعویض کنی و در غیر این صورت احتمالا از فیوز بیتها باشه
پیروز باشی

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 25 بهمن1393 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamadshamse نوشته است:
مدارم کویل ارور میده همه کار کردم یعنی 170 و 840 و کابل رابط هم عوض کردم لوپم 60 با 380میکرو با مقاومت 0.8اهم است در خارج خانه هم تست کردم باز ارور میده ولتازها همگی درسته در ضمن 357هم تعویض کردم و پهنای پالس ودیلی هم کم زیاد می کنم درست نمیشه کلا کلافه شدم
یک با مرام پیدا میشه ولتاز پایه های 170 و 840 و پایه های 2و3و6و7 آی سی 357 بگه البته اکثر دوستان بامرام هستن
لطفا کمکم کنید

دوست من چک کنید مقاومتهای دمپینگ 390 اهم باشه و 390 کیلو نباشن در ضمن این مشکل 70 درصد به ماسفت برمیگرده و 20 درصد به ترانزیستور کناریش و 10 درصد به میکرو منتها مقاومتهای کل مدار رو یکبار با مولتی متر چک کنید \M/

شنبه 25 بهمن1393 - 1:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
hamid80 نوشته است:
من چند تا مقاومت نظامی 390 اهم 5 وات 7 وات پیدا کردم که فروشندش میگه خطاش صفر درصده آیا میشه از اونا تو مدار استفاده کرد یا بیشتر از 2 وات نمیشه؟؟؟

هرچقدر مقاومتهای شما کوچکتر باشن برای ثبات بهتر و قدرت مدارتون بهتره ، مقاوتهایی که شما فرمایش کردید باید بزرگ باشن به اندازه هسته خرما که مناسب نیست ، اگر 2 وات 5 درصد بزارید از اونها بهتره ولی باید بگردید و 2 وات 1% پیدا کنید و در نهایت از داخل رادیو یا تلویزیونهای فرسوده مقاوتهایی به رنگ زمینه زرشکی بوده بگردید و 390 اهم رو پیدا کنید و بعد از تست سلامت استفاده کنید

سلام.
آقا مهدی، فکر کنم منظور این دوستمون مقاومتای نسل جدیده. که خیلی کوچک شدن و به شکل و اندازه یک خازن ام کا تی هستن. پریروز نمونه ایشو دیدم که یک 10 کیلوی 7 وات بود باورم نمیشد اینقدر کوچک و جمع و جور باشه. ظاهراً هم به حرارت حسابی مقاومن من نمونه ای از 1 کیلوی 3 وات گرفتم . در زیر شعله فندک و وصل به مولتیمتر حتی یکدهم هم عددش تغییری نمیکرد. تو بازار اینا معروف به مقاومتای نظامی جدیدن. خود فروشنده ها دقیقاً نمیدونن جنس و نوعشون چیه بعضیاشون میگن همون کربنیه حالا اگر دوستی اطلاعات جامع و بهتری داره و بده باعث سپاس و امتنانه.

شنبه 25 بهمن1393 - 2:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamadshamse نوشته است:
لطفا کمکم کنید

بنده این مشکلو تا حدی داشتم. اونم فقط برای یک نوع لوپ. بر اساس تجربه بعضی از دوستان عزیز، بنده نیز BS170 رو عوض کردم و تقریباً درست شد. در قبلی فقط نوشته بود BS170 بدون ذکر حرفی از برندش ولی در این جدیده حرف مشخصF زده (حرف اول Fairchild) فکر کنم اینا جنسشون بهتره.

شنبه 25 بهمن1393 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی دوستان یه کمکی به بنده بکنید؛ {با عرض معذرت که ربطی به موضوع اینجا نداره ولی چاره ای نداشتم. چون اینجا فعلاً پر بیننده ترینه و برای اینم که نمیشه تاپیک زد :D
یه 8-7 روز پیش در یه تاپیکی دوستی لینکی برای دانلود نرم افزار تبدیل برنامه های اندروید به فایلای اجرایی بر روی کامپیوتر( اگزه) گذاشته بود.(حدود 300مگ حجمش بود) از دیروزهر چی گشتم گیرش نیووردم. دقیقاً یادم نیست تو کدوم تاپیک بوده. اونموقع که دیدمش امکان دانلود نداشتم و اشتباه کردم همون موقع آدرسشم بر نداشتم. اگر فردی میدونه محبت کنه آدرسشو بده که خیلی ممنونش میشم. :ymhug:

شنبه 25 بهمن1393 - 2:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عزیز امروز تو نت نوعی کویل به چشمم خورد که حیفمم اومد
شما عزیزان رو از آن باخبر نکنم و امیدوارم مورد استفاده همه دوستان قرار بگیره...

این نوع کویلها انواع مختلفی داره که بنامهای زیر هست:

Rodin coil
Starship coil
Super Starship coil
Star Challis coil
Star Imploder coil
Star of Panacea coil

تا اونجایی که من متوجه شدم خاصیت این نوع کویلها در ایجاد میدان بسیار قوی
در مرکزش هست... که در metal detecor ها هم استفاده شده

از دوستان و اساتید و همینطور آقا حمید عزیز تقاضا دارم در خصوص این کویلها نظر بدن تا بتونیم با
کمک هم به یک کویل مناسب و با کارایی بالا دست پیدا کنیم...
فکر کنم با این روش بتونیم به کویلی با عمق زنی بالا و در عین حال قطر کم دست پیدا کنیم ;;)

در ادامه شکل برخی از این کویلها رو میزارم:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 25 بهمن1393 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
راستی دوستان یه کمکی به بنده بکنید؛ {با عرض معذرت که ربطی به موضوع اینجا نداره ولی چاره ای نداشتم. چون اینجا فعلاً پر بیننده ترینه و برای اینم که نمیشه تاپیک زد :D
یه 8-7 روز پیش در یه تاپیکی دوستی لینکی برای دانلود نرم افزار تبدیل برنامه های اندروید به فایلای اجرایی بر روی کامپیوتر( اگزه) گذاشته بود.(حدود 300مگ حجمش بود) از دیروزهر چی گشتم گیرش نیووردم. دقیقاً یادم نیست تو کدوم تاپیک بوده. اونموقع که دیدمش امکان دانلود نداشتم و اشتباه کردم همون موقع آدرسشم بر نداشتم. اگر فردی میدونه محبت کنه آدرسشو بده که خیلی ممنونش میشم. :ymhug:

شما برنامه Blue Stack رو سرچ و دانلود کن همونی هست که میخوای.

شنبه 25 بهمن1393 - 3:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

vistac2000 نوشته است:

Rodin coil
Starship coil
Super Starship coil
Star Challis coil
Star Imploder coil
Star of Panacea coil

تا اونجایی که من متوجه شدم خاصیت این نوع کویلها در ایجاد میدان بسیار قوی
در مرکزش هست... که در metal detecor ها هم استفاده شده

از دوستان و اساتید و همینطور آقا حمید عزیز تقاضا دارم در خصوص این کویلها نظر بدن تا بتونیم با
کمک هم به یک کویل مناسب و با کارایی بالا دست پیدا کنیم...
فکر کنم با این روش بتونیم به کویلی با عمق زنی بالا و در عین حال قطر کم دست پیدا کنیم ;;)

ظاهرا اینها ورژن ها مختلف همون کویل عنکبوتی هستن که مهندس حمید قبلا توضیح کامل دادن.
تا نطر مهندس و بقیه دوستان چی باشه.

شنبه 25 بهمن1393 - 3:44pm

سلام اقا حمید
میگم مقدار مقاومتها و خازن ها حتما باید دقیق باشه؟؟ :-\
مثلا من تو شهرمون مقاومت 18 و 22 کیلو گیر نیاوردم ! میتونم به جاشون از 20 کیلو استفاده کنم؟؟
یا مثلا تانتالیوم گیرم نیومده، اگه از الکترولیت استفاده کنم چه مشکلی پیش میاد؟ میتونم از 18p از 15p استفاده کنم؟
ممنون بابت جوابتون

شنبه 25 بهمن1393 - 3:52pm
مدیر کل
مدیر کل

vistac2000 نوشته است:

Rodin coil
Starship coil
Super Starship coil
Star Challis coil
Star Imploder coil
Star of Panacea coil

.....

ممنون دوست عزیز.
انواع لوپ بسکت و ستاره ای رو بنده قبلا ساختم و الان هم دارم و مورد تست قرار دادم. هیچ کدوم قدرتشون در حد لوپ عنکبوتی نیست! فقط تصویر آخری که گذاشتین رو بنده تست نکردم و به صورت صد در صدی نمیتونم بگم که کاراییش از لوپ عنکبوتی پایین تره. ولی فکر میکنم همینطور باشه.

شنبه 25 بهمن1393 - 3:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure