انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 9:52pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 363 , 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

کسی نخود گلاسه ای چیزی نداره بده به این اقا {صفحه قبل }بیچاره خماره یک متر دهنش باز میشه ~X( تازه مدار هم میخواد بسازه :( :p خودش میگه هیچ سررشته ای توالکترونیک ندارم . داداش اشتباهی نیاومدی اینجا ؟ :D

یکشنبه 26 بهمن1393 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
دوستان شما هم لطف کنید به این لینک سر بزنید.
اطلاعات خوبی داره.
http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100741.0

ﺍﺛﺮ ﭘﻮﺳﺘﻲ ﺑﻪ
ﺩﻟﻴﻞ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﮐﺎﺭﻱ ﻣﺪﺍﺭ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻣﻴﺸﻪ
ﮐﻪ ﻫﺮ ﭼﻲ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﻣﻴﺮﻩ ، ﺑﺎﺭ
ﺍﻟﮑﺘﺮﻳﮑﻲ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﻋﻤﻖ ﺳﻴﻢ ﻧﻔﻮﺫ
ﻣﻴﮑﻨﻪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﻳﻦ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ
ﻣﺜﻼً ﻳﮏ ﺳﻴﻢ ﺑﻪ ﻗﻄﺮ 2 ﻣﻴﻠﻲ ﻣﺘﺮ
ﻣﻴﺨﺮﻳﺪ ﻭﻟﻲ ﺩﺭ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ 100 ﮐﻴﻠﻮ
ﻫﺮﺗﺰ ﻣﺜﻞ ﻳﮏ ﺳﻴﻢ ﺑﺎ ﻗﻄﺮ 0.4 ﻣﻴﻠﻲ
ﻣﺘﺮ ﻋﻤﻞ ﻣﻴﮑﻨﻪ ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ 0 ﻳﺎ
ﻫﻤﻮﻥ DC ﻣﺜﻞ ﺳﻴﻢ 2 ﻣﻴﻠﻲ ﻣﺘﺮ . ﭘﺲ
ﺩﺭ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ 100 ﮐﻴﻠﻮ ﻫﺮﺗﺰ ﺍﮔﺮ ﺷﻤﺎ
ﺑﻴﺎﻳﺪ ﻭ ﺳﻴﻢ ﺑﺎ ﻗﻄﺮ ﺑﻴﺶ ﺗﺮ ﺍﺯ 0.4
ﻣﻴﻠﻲ ﻣﺘﺮ ﺑﺨﺮﻳﺪ ﮐﺎﺭ ﺑﻴﻬﻮﺩﻩ ﺍﻱ
ﮐﺮﺩﻳﺪ

هرچند فرق زيادى هست بين هرتز و کيلو هرتز اما امکان داره برای من با لوپ يک در يک با سيم 1.5 بافرکانس 107و پهنای پالس 130 بهترين جواب رو داده ربطی به اين موضوع داشته باشه؟

خدايا مددی کن

یکشنبه 26 بهمن1393 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

binava نوشته است:
کسی نخود گلاسه ای چیزی نداره بده به این اقا {صفحه قبل }بیچاره خماره یک متر دهنش باز میشه ~X( تازه مدار هم میخواد بسازه :( :p خودش میگه هیچ سررشته ای توالکترونیک ندارم . داداش اشتباهی نیاومدی اینجا ؟ :D

بیتوا جان قرار نیست همه ما که اینجا جمع شدیم از الکترونیک سر رشته داشته باشیم با این وجود هر کی میاد تو این تایپیک دهنش اب میفته حق بده خب داداش مدار به این توپی همه رو جذب میکنه.حالا من وشمایی که اینجا هستیم اگه کمک نکنیم کمک نخواهیم شد [-( :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali400 نوشته است:
سلام خدمت دوستان ومهندس حمیداقابنده هیچ سررشته ای توالکترونیک ندارم بدجورمام دارم خودمو میخورم واقعن نمیدونم چیکار کنم (-|

يادمه اين کلمه واقعن که اصلش واقعا هست رو زياد و از زبان شخص خاصی شنيدم :-?

خدايا مددی کن

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من امروز یک تیکه از کابل تلفن که اضاف بود و چند رشته مفتولی با روکش هست کشیدم بیرون دیدم از داخل به هم تابیده شدن جالب اینجاست که این تنها لوپی هست که به من جواب خوب میده

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان جواب سوال قبلی من رو ندادین. امیدوارم جواب این سوال رو بدین
اگر c10 رو از بازه یک پیکو تا صد پیکو تغییر بدیم امکان داره افزایش برد داشته باشیم یا نه؟
یا حق

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

majidrt27 نوشته است:
اگر c10 رو از بازه یک پیکو تا صد پیکو تغییر بدیم امکان داره افزایش برد داشته باشیم یا نه؟
یا حق

دوست عزیز این خازن بیشتر بدرد ثبات میخوره البته تاثیر داره ولی نه اونقد که فکر کنی به نظر من مقاومت کنارش میتونه توی حساسیت سنس دخالت داشته باشه میتونی امتحان کنی ولی بهترین گزینه همین هست که مهندس گذاشتن.لوپ لوپ لوپ تنها راه افزایش برد @};-

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
majidrt27 نوشته است:
یا حق

دوست عزیز این خازن بیشتر بدرد ثبات میخوره البته تاثیر داره ولی نه اونقد که فکر کنی به نظر من مقاومت کنارش میتونه توی حساسیت سنس دخالت داشته باشه میتونی امتحان کنی ولی بهترین گزینه همین هست که مهندس گذاشتن.لوپ لوپ لوپ تنها راه افزایش برد @};-

سپاس

برای لوپ تا الان نتیجه این شد که سیم لیتز بهتر جواب میده. درسته؟ تا الان هم کسی اونو تهیه نکرده اگر اشتباه نکرده باشم. لطفا راهنمایی کنید چند متر سیم با چه مشخصاتی از کجا تهیه کنم شاید تلسم لوپ بشکنه. مرسی

یکشنبه 26 بهمن1393 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
يك پیشنهاد دارم میتونیم با استفاده از برش لیزری و حکاکی لیزری که الان تو بازار موجوده یک لوپ عنکبوتی عالی بسازیم اول اینکه شیار هارو با لیزیر خیلی دقیق میتونیم دربیاریم بعد دقیقا جای سیم هایی که قرار بدور شیار ها بتابونیم رو با لیزر درحدود سیمی که لازم داریم حک کنیم و شیار بندازیم بعد چند رشته سیم لاکی نازک رو با هم بطور موازی و همزبان در داخل شیار ها بتابونیم که نتیجه میشه همان سیم لیتز خیلی هم عالی میشه نظر شماچیه؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

یکشنبه 26 بهمن1393 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه
دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن
دیروز دوتا لوپ ساختم با کابل 20 زوج مخابراتی, 2*20*0.6
یکی قطر 50 و یکی 100
لوپ 100 مقاومت 1.1 و اندوکتانس 550 (البته میشه ظرفیت رو کم کرد)
لوپ 50 مقاومت 0.9 و ظرفیت 420 میکرو
ولی نمیدونم چرا وقتی به مدار وصل کردم هر دو رو با دیلی بالای 60 شناخت!! که خوب قاعدتا سنس هم خیلی کم شد
اینم بگم که کابل شیلد دار بود و به گفته جناب کاوشگر شیلد رو هم تو یه دور قرار دادم. مرحله بعد شیلد کابل رو به شیلد مدار بستم بازم همون بود! بعدش کابل 50 رو شکافتم و شیلد رو برداشتم بازم فرقی نکرد! مرحله بعد رشته هارو باز کردم و دور یه باکس چوبی 40*40 پیچیدم و جعبه رو در اووردم مقاومت شد 0.9 و ظرفیت 410 به مدار وصل کردم دیلی شد 37!! دوستان لطفا راهنمایی کنید
اینم بگم که با لوپ 110*110 که با کابل برق ساختم فیبر 13*15 رو تو 185 سنس کرد(تست بیابون) و با لوپ 45 فیبر 13*15 رو 115- قوطی کوکا 100 و سینی 40*40 رو 195 سنس کرد (این لوپهارو با دیلی حدود 20 میشناسه)
ممنون از همه خصوصا مهندس حمید عزیز

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

یکشنبه 26 بهمن1393 - 9:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 363 , 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , panther1390 و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure