انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 7:52pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshad نوشته است:
دوستان سلام همگی خسته نباشید تا حالا کسی ولتاژ زیاد بع مدار وصل کرده ببینه کدوم قطعه ها آسیب میبینن؟مدار من یه همچینححالتی پیش اومده براش

شما میکرو وlf خارج کن ولتاز رگلاتور 12 و 5 روبگیر اگه درست بود فکر نکنم جایی مشکلی داشته باشه.irf هم تحت تاثیر ولتاز بالا اگه لوپ متصل بوده و رگلاتور خراب شده باشه احتمالش هست که عیب پیدا کرده باشه.اینم بگم اگه رگلاتورها ولتازشون درست نبود بایدتک تک قطعات رو تست کنید

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:44pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
راهنمایی لطفا :
دقیقا یادم نیست توی کدوم تاپیک بود مهندس حمید گفتن که واسه تست خطای مولتی متر اول دو پراب رو بهم بزنید بعد عدد به دست اومده رو از عدد کلی بعد از اهم گیری کم کنید .
حالا سوال کم اینه که من مولتی مترم در حالت دو پراب بین دو و سه دهم بازی میکنه و روی دو ثابت میشه .بعد یک متر از سیم رو بهش وصل میکنم و اونم بین دو و سه بازی میکنه و ثابت نمیشه.حالا اگه خطا رو دو و مقاومت یک متر سیم رو سه بگیریم طبق توصیه مهندس مقاومت یک متر از اون سیم میشه یک دهم .
کلا خوبه این سیم با این مقاومت ؟ و چند متر ازش لازم دارم ؟
چون سیم به صورت روله نمیخوام تیکه تیکه بشه و مقاومتش و بسنجم
اگه با توضیحات بد من متوجه شدید ممنون میشم پاسخ بدید.

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza.1286 نوشته است:
سلام به همه
دوستانی که تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن
دیروز دوتا لوپ ساختم با کابل 20 زوج مخابراتی, 2*20*0.6
یکی قطر 50 و یکی 100
لوپ 100 مقاومت 1.1 و اندوکتانس 550 (البته میشه ظرفیت رو کم کرد)
لوپ 50 مقاومت 0.9 و ظرفیت 420 میکرو
ولی نمیدونم چرا وقتی به مدار وصل کردم هر دو رو با دیلی بالای 60 شناخت!! که خوب قاعدتا سنس هم خیلی کم شد
اینم بگم که کابل شیلد دار بود و به گفته جناب کاوشگر شیلد رو هم تو یه دور قرار دادم. مرحله بعد شیلد کابل رو به شیلد مدار بستم بازم همون بود! بعدش کابل 50 رو شکافتم و شیلد رو برداشتم بازم فرقی نکرد! مرحله بعد رشته هارو باز کردم و دور یه باکس چوبی 40*40 پیچیدم و جعبه رو در اووردم مقاومت شد 0.9 و ظرفیت 410 به مدار وصل کردم دیلی شد 37!! دوستان لطفا راهنمایی کنید
اینم بگم که با لوپ 110*110 که با کابل برق ساختم فیبر 13*15 رو تو 185 سنس کرد(تست بیابون) و با لوپ 45 فیبر 13*15 رو 115- قوطی کوکا 100 و سینی 40*40 رو 195 سنس کرد (این لوپهارو با دیلی حدود 20 میشناسه)
ممنون از همه خصوصا مهندس حمید عزیز

علتش میتونه اشیاء اطراف باشه وهم ظرفیت لوپ خیلی بالاست.بین 300 تا 350 بهترین هست که مهندس گفتن وهمه تست کردن.مشخصات لوپ 110 رو بفرماید چند زوج هست وشماره سیم وتعداد دور مرسی @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منو FPI همین امروز یهویی :D
پابند های مفرغی کشف شده در یک گورستان عصر آهن. از طلا ملا خبری نبود :p

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام خان دست شما درد نکنه.نه ولتاژ ها درست نیستن.حدودا یک ولت همه بالاتر هستن.امکان اسیب دیدن خازن های شانزده ولت چقدر هستش؟

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

lalash نوشته است:
سلام دوستان
راهنمایی لطفا :
دقیقا یادم نیست توی کدوم تاپیک بود مهندس حمید گفتن که واسه تست خطای مولتی متر اول دو پراب رو بهم بزنید بعد عدد به دست اومده رو از عدد کلی بعد از اهم گیری کم کنید .
حالا سوال کم اینه که من مولتی مترم در حالت دو پراب بین دو و سه دهم بازی میکنه و روی دو ثابت میشه .بعد یک متر از سیم رو بهش وصل میکنم و اونم بین دو و سه بازی میکنه و ثابت نمیشه.حالا اگه خطا رو دو و مقاومت یک متر سیم رو سه بگیریم طبق توصیه مهندس مقاومت یک متر از اون سیم میشه یک دهم .
کلا خوبه این سیم با این مقاومت ؟ و چند متر ازش لازم دارم ؟
چون سیم به صورت روله نمیخوام تیکه تیکه بشه و مقاومتش و بسنجم
اگه با توضیحات بد من متوجه شدید ممنون میشم پاسخ بدید.

سلام.خداقوت
دوست عزیز برای بدست آوردن خطای مولتی متر:همانطور که فرمودید پرابها رو به هم زده و مقدار نمایش داده شده رو مثلا در اهم سنجی اگر مثبت بود از مقدار اندازه گیری کم میکنیم...ودر مواردی هم اگر منفی بود به مقدار اضافه میکنیم...برای بدست آورد مقاومت سیم بهتره برای اندازه گیری صحیح طولش بیشتر باشه...مثلا کل سیم مورد نظر مقاومتش رو اندازه گیری کرده و عدد بدست اومده رو تقسیم بر متراژ کنید تا مقاومت یک متر سیم بدست بیاد...

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:

باز هم مثل همیشه شما ما رو خوشحال کردید ایشالا که به اون زرده هم بزنی @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 26 بهمن1393 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

PEERE DANA نوشته است:
دوست عزیز برای بدست آوردن خطای مولتی متر:همانطور که فرمودید پرابها رو به هم زده و مقدار نمایش داده شده رو مثلا در اهم سنجی اگر مثبت بود از مقدار اندازه گیری کم میکنیم...ودر مواردی هم اگر منفی بود به مقدار اضافه میکنیم...برای بدست آورد مقاومت سیم بهتره برای اندازه گیری صحیح طولش بیشتر باشه...مثلا کل سیم مورد نظر مقاومتش رو اندازه گیری کرده و عدد بدست اومده رو تقسیم بر متراژ کنید تا مقاومت یک متر سیم بدست بیاد...

پیرو فرمایشات دوست عزیزمون پیر دانا اگه زمانی هم خواستی از وسط سیم بدون این که اونو پاره کنی اهمش رو اندازه بگیری یه دونه سوزن ته گرد رو تو روکش سیم فرو کن طوری که به او سیم داخلی اتصال پیدا کنه بعد اهم متر رو به اون سوزن و یک طرف رو هم به سر آزاد سیم بزن اگه اندازه کافی نبود خیلی راحت میتونی سوزن رو در بیاری و سیم آسیب نبینه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

یکشنبه 26 بهمن1393 - 11:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:

تبریک میگم دوست عزیز.موفق باشید

یکشنبه 26 بهمن1393 - 11:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
من وقتی انگشتمو لبه سمت چپ و راست ال سی دی میزارم میتر منفی تا نزدیک 50 میره و برد کم میشه...ودستگاه از حالت ایده آل خارج و منفی میزنه به نظرتون دلیلش فقط نویزه یا باید اطراف ال سی دی روی جعبه رو چسب کاری چیزی بکنم تاثیر نداشته باشه؟
دوستان یه امتحان بکنید ببینم فقط برای من اینجوریه @};-

یکشنبه 26 بهمن1393 - 11:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 365 , 366 , 367 , 368 , 369 , 370 , 371 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 114 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure