انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 5:54pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 369 , 370 , 371 , 372 , 373 , 374 , 375 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستانيکه قزوين هستند بگن برای لوله لوپ 1*1با چه اسمى لوله و زانويى و از کجا بگيرم

خدايا مددی کن

آخرین بار توسط غضنفر در دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:38pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و عرض ادب
دوستان یه نکته رو درمورد فیش ارتباطی لوپ و دستگاه بگم خدمتتون و اونم اینکه من چهار نوع فیش متفاوت رو امتحان کردم و بهترین و عالی ترین نتیجه ای که گرفتم از سوکت گرد نظامی 5 پین بود که سه تا از پینها رو واسه سیم مغذی و 2 تای دیگه رو واسه شیلد در نظر گرفتم که واقعا عالی جواب داد

بنده آنیم که در بند آنیم

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshad نوشته است:
بهرام خان دست شما درد نکنه.نه ولتاژ ها درست نیستن.حدودا یک ولت همه بالاتر هستن.امکان اسیب دیدن خازن های شانزده ولت چقدر هستش؟

این یک ولت مربوط به کدوم رگلاتور میشه اگه هردو مشکل دار شدن باید بگم اول از همه میکرو در معرض خطر بوده خازنها چیزیشون نمیشه فقط تانتال چک کن. بیشترین اسیب در موقع خرابی رگلاتورها .میکرو -lf-bs-irf- وتانتال هستن اینهارو بیشتر چک کن انشالله درست میشه.ی سوال مگه شما چند ولت دادین که مشکل دار شدن ومن خودم تا 23 ولت تظمینی ولتاز دادم عین ساعت کار میکرد

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rahmati111 نوشته است:
مهدی نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
سلام مهندس حمید
من pcb رو دادن بیرون واسم بزنن ولی همون طور ک تو شکل میبینید طرف برد رو واسم بد زده و قسمتای زمین بردو اسید خورده...حالا میخاسم ببینم میتونم از این برد استفاده کنم؟بنده بررسی کردم و دیدم که اگه منفی باتری رو به یکی از سوراخای مربوطه وصل کنم کلا چون همه زمینا به هم وصلا تو زمین دار شدن مشکلی پیش نمیاد ولی میترسم تو نویزدار شدن مشکل بر بخورم
حالا میخاسم بپرسم استفاده کنم از این برد یا خیر؟
ممنون

آقای رحمتی این پی سی بی باید عوض بشه ! هرگونه تغیری که موجب ناهماهنگی با طرح اصلی مهندس حمید داشته باشه موجب خرابی و بی کیفیتی مدارتون خواهد شد ، مخصوصا این مدار ظریف و حساس ! L-)

مرسی اقا مهدی
من وقتی زوم تو پی دی اف رو میذارم رو 300% برد به صورت عکس زیر درمیاد...خود طرفم گقت که ب همین دلیله ک برد بد در اومده
به نطرتون چیکار کنم؟

خب نباید روی 300 بزاری دادا...در واقع پرینترها باید تنظیم بشن تا کیفیت خوبی داشته باشی شما اگه پرینترو روی 400 dpi تنظیم کنی خیلی با کیفیت در میاد @};-

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rahmati111 نوشته است:
سلام مهندس حمید
من pcb رو دادن بیرون واسم بزنن ولی همون طور ک تو شکل میبینید طرف برد رو واسم بد زده و قسمتای زمین بردو اسید خورده...حالا میخاسم ببینم میتونم از این برد استفاده کنم؟بنده بررسی کردم و دیدم که اگه منفی باتری رو به یکی از سوراخای مربوطه وصل کنم کلا چون همه زمینا به هم وصلا تو زمین دار شدن مشکلی پیش نمیاد ولی میترسم تو نویزدار شدن مشکل بر بخورم
ممنون

نه به هیچ وجه قطعات رو نبر روی این فیبر.چون بشدت نویز پذیر هست این فیبر و توی بیابون وخونه نمیتونی کار کنی .یکی دیگه بزن

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
PEERE DANA نوشته است:
دوست عزیز برای بدست آوردن خطای مولتی متر:همانطور که فرمودید پرابها رو به هم زده و مقدار نمایش داده شده رو مثلا در اهم سنجی اگر مثبت بود از مقدار اندازه گیری کم میکنیم...ودر مواردی هم اگر منفی بود به مقدار اضافه میکنیم...برای بدست آورد مقاومت سیم بهتره برای اندازه گیری صحیح طولش بیشتر باشه...مثلا کل سیم مورد نظر مقاومتش رو اندازه گیری کرده و عدد بدست اومده رو تقسیم بر متراژ کنید تا مقاومت یک متر سیم بدست بیاد...

پیرو فرمایشات دوست عزیزمون پیر دانا اگه زمانی هم خواستی از وسط سیم بدون این که اونو پاره کنی اهمش رو اندازه بگیری یه دونه سوزن ته گرد رو تو روکش سیم فرو کن طوری که به او سیم داخلی اتصال پیدا کنه بعد اهم متر رو به اون سوزن و یک طرف رو هم به سر آزاد سیم بزن اگه اندازه کافی نبود خیلی راحت میتونی سوزن رو در بیاری و سیم آسیب نبینه

کاوشگر جان منم دقیقا همین کارو انجام میدم و خیلی کار تمیزی هست نه سیم اسیب میبینه هم من به نتیجه میرسم :D @};-

دوشنبه 27 بهمن1393 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : اساتید متخصص لطفا نظر دهید. :-? با تشکر
همچنین اگر از روش معادل سازی استفاده نکنیم و با استفاده از روشهای دیگر حساب کنیم ، تعداد رشته های بیشتری نیاز داریم. :-? :p

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vistac2000 نوشته است:
دوستان من چون مولتی متر نداشتم میخواستم یکی بگیرم
و بهتر دیدم مدلی بگیرم که سلف سنج و خارن سنج هم داشته باشه...

تو فروشگاههای اینترنتی که سرچ کردم این مدل رو پیدا کردم
Victor VC9808+0

نظر دوستان در مورد این مولتی متر چیه ؟
آیا کسی باهاش کار کرده و از دقت مناسب برخورداره و مخصوصا
برای سلف سنجی میشه بهش اطمینان کرد؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید @};- @};- @};-

لام . من مدل vc97 دارم ازش خیلی راضیم حالا نظر دیگر دوستان چی باشه

دوشنبه 27 بهمن1393 - 4:19pm

rahmati111 نوشته است:
مهدی نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
سلام مهندس حمید
ممنون

آقای رحمتی این پی سی بی باید عوض بشه ! هرگونه تغیری که موجب ناهماهنگی با طرح اصلی مهندس حمید داشته باشه موجب خرابی و بی کیفیتی مدارتون خواهد شد ، مخصوصا این مدار ظریف و حساس ! L-)

مرسی اقا مهدی
من وقتی زوم تو پی دی اف رو میذارم رو 300% برد به صورت عکس زیر درمیاد...خود طرفم گقت که ب همین دلیله ک برد بد در اومده
به نطرتون چیکار کنم؟

برادر قطعا مشکل از نرم افزاری هست که باهاش فایل پی دی اف رو باز میکنی!
از یه برنامه دیگه استفاده کن.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 4:22pm
مدیر کل
مدیر کل

puya_ha نوشته است:
ممنون استاد حمید عزیز که جواب دادید ، بله من قبلا فرمایش شما رو خونده بودم ولی فکر کردن برای این سیم لیتزی که دارم و خودش 8 رشته از سیم های خیلی نازک و لاکی است فرق می کنه به هر حال بی سوادی بنده را ببخشید ، حال یک سوال دیگه اینکه اگر این سیم را به همان سایز که فرمودید 8 رشته بخواهم برای لوپ 60 سانتی عنکبوتی که 18 دور باید بپیچم آیا مقاوت لوپ پایین نمی یاد ؟ چون تعداد رشته های موازی زیاد میشه یعنی 8*8 میشه 64 رشته نازک
بازم ممنون از توجه تون @};-

خواهش میکنم.
منظور بنده این بود برای معادلسازی سیم 1 میل از 7 الی 8 رشته سیم با ضخامت 0.36 میل باید استفاده کنین. من منظور شما رو از 8*8 متوجه نشدم! کلا 8 رشته سیم موازی هم میشه و اهمش هم معادل سیم 1 میل در میاد. اصولا این محاسبه برای درست دراوردن اهم سیم هست. وگرنه از نظر فرکانس و سایر فاکتورها نمیشه اینجوری حساب کرد.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 4:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 369 , 370 , 371 , 372 , 373 , 374 , 375 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: blueblueblue , boofdivoone , mahdi_123 , Majestic12 و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure