انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 3:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
رحمتی جان مشگلی نداره داداش استفاده کن

دوستان سلام با عرض معذرت دوبار می پرسم آ یا ترانزیستور Bc337با C337 فرق داره

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
sabbas نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت دوستان خصوصا حمید عزیز
امروز واقعا خوشحالم چون بالاخره تونستم توی کاوشای خودم یه چیزی پیدا کنم .
این تیر پیکان رو در عمق تقریبا 25 سانتی خاک پیدا کردم البته با لوپ 60 عنکبوتی (18 دور سیم 1 افشان معمولی)و حساسیت 18 و گراند 2 و بقیه تنظیمات پیش فرض
دستگاه کاملا ساکت بود فقط بعضی مواقع یه تک بوق داشت که اونم فکر میکنم به خاطر نزدیکی به دکلهای فشار قوی بود که حدودا 100 متر باهاشون فاصله داشتم
مهندس حمید عزیز بابت زحمتت کمال تشکر رو دارم امیدوارم همواره تو زندگیت پیروز باشی
حمید جان واقعا ازت ممنونم این فلزیاب نظیر نداره
فقط میخواستم از خدمت مهندس حمید بپرسم علت اینکه توی کاوش و در حین حرکت مدام صدای هشدار دهنده (سه تا تک بوق کوتاه) به گوش میرسه چیه؟ و برای اینکه این بوق رو نداشته باشم باید چکار کنم؟
ممنونم

تبریک میگم دوسن عزیزم.انشاالله همیشه پیروز و سربلند باشی.
راجع به سوالی که پرسیدی، از ولتاژ چند ولت استفاده میکنی؟احتمالا اگر ولتاژ باتری هات بالای 22 یا بیشت باشه اینطور بشه.منم همین رو تجربه کردم.مدارم اصلا با بالاتر از 25 نمیرفت رو آستانه ، ولی چون بین رگولاتور و هیتسینک از خمیر سیلیکون استفاده کردم ، رگولاتورم جون سالم به در برده تا حالا :p
پاینده باشی @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:28pm
مدیر کل
مدیر کل

sabbas نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت دوستان خصوصا حمید عزیز
امروز واقعا خوشحالم چون بالاخره تونستم توی کاوشای خودم یه چیزی پیدا کنم .
این تیر پیکان رو در عمق تقریبا 25 سانتی خاک پیدا کردم البته با لوپ 60 عنکبوتی (18 دور سیم 1 افشان معمولی)و حساسیت 18 و گراند 2 و بقیه تنظیمات پیش فرض
دستگاه کاملا ساکت بود فقط بعضی مواقع یه تک بوق داشت که اونم فکر میکنم به خاطر نزدیکی به دکلهای فشار قوی بود که حدودا 100 متر باهاشون فاصله داشتم
مهندس حمید عزیز بابت زحمتت کمال تشکر رو دارم امیدوارم همواره تو زندگیت پیروز باشی
حمید جان واقعا ازت ممنونم این فلزیاب نظیر نداره
فقط میخواستم از خدمت مهندس حمید بپرسم علت اینکه توی کاوش و در حین حرکت مدام صدای هشدار دهنده (سه تا تک بوق کوتاه) به گوش میرسه چیه؟ و برای اینکه این بوق رو نداشته باشم باید چکار کنم؟
ممنونم

خواهش میکنم.
خوشحالم که راضی بودین و نتیجه خوبی گرفتین.
در مورد بوق هشداری اگر به علت کمتر شدن ولتاژ باطری از حد 14.5 ولت نباشه ؛ از بر هم خوردن بالانس هست. اگر گراند فعال باشه نباید چنین حالتی پیش بیاد. بهرحال باید سعی کنین فاصله لوپ از زمین در حال حرکت خیلی کم و زیاد نشه. وگرنه اگر بخواین بدون رعایت این نکته و توام با بر هم نخوردن بالانس کار کنین باید دیلی دستی رو بالاتر بذارین و حساسیت رو هم کمی پایین تر بیارین. 18 یک مقدار بالاست.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

محمد کیا نوشته است:
دوستان سلام با عرض معذرت دوبار می پرسم آ یا ترانزیستور Bc337با C337 فرق داره

اگر واقعا C337 یا در واقع 2SC337 باشه بله فرق داره! ولی گاهی اوقات B جا میفته و همون BC337 هست! :D بهرحال این ترانزیستور مربوط به بخش صوتی هست. اگر هم ایرادی داشته باشه یا صدای دستگاه در نمیاد و یا خود این ترانزیستور میسوزه ولی مشکلی برای قطعات دیگه بوجود نمیاد.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به دوستان خوبم امروز یه تجربه خوبی داشتم خواستم برای دوستان هم قرار بدم بنده امروز بجای ماسفت منفی IRF840 از ماسفت منفی IRFP450 استفاده کردم که ولتاژبیشتر و همچنین امپر بیشتر و اهم کمتری داره و نتیجه ای که بنده گرفتم خیلی عالی بود این ماسفت خیلی عالی جواب داد دوستان هم میتونن روی مدارشون تست کنن استاد حمید نظرتون رو میتونید بفرمایید در مورد قیمت این ماسفت هم حدودا 4500 تومان هست منتها چون بزرگتر از ماسفت قبلی هست دوستان میتونن با سیم کوتاهی اونو روی مدار سوار کنن امیدوارم موفق باشید :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:37pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز قبلا در این مورد توضیح دادم! اولا ولتاژ جفت اینها و همینطور 460 همگی 500 ولت هست. فرقی نمیکنه. در ثانی مساله امپر رو قطعه تعیین نمیکنه بلکه مدار تعیین میکنه! هر وقت از حد محدودیت قطعه تجاور کرد در اون صورت نیاز به قطعه آمپر بالاتر داریم. نمیدونم دوستان کی میخوان متوجه این نکات ساده و الفبایی الکترونیک بشن. وقتی ما با 840 بطور نرمال دور و بر 4 آمپر داریم با هر ترانزیستور دیگری هم همین حدود هست. که تازه با تغییر پهنای پالس میتونیم آمپر رو بالاتر هم ببریم. ولی دیگه به حد نهایی قابل تحمل 840 نمیرسه که لازم باشه چیز دیگه ای بذاریم!
اما مشکل عمده این ماسفتهای بزرگ داشتن ظرفیت خازنی بالاتر هست که سبب میشه دیگه مقاومت 390 اهم برای دمپینگ کافی نباشه. لذا باید دور و بر 220 اهم بذارین که باید حداقل 3 وات هم باشه. خود پایین بودن این مقاومت سبب تلفات انرژی بیشتر و مصرف باطری بالاتر هم خواهد شد ؛ در صورتیکه میتونه برد رو حتی کمی کاهش هم بده.
همیشه بخاطر داشته باشین تعویض قطعه به همین راحتی نیست. باید چندین فاکتور مختلف رو در نظر گرفت و چندین تست متفاوت هم انجام داد تا بشه بصورت قطعی گفت فلان قطعه نیاز به تعویض داره.

دوشنبه 27 بهمن1393 - 8:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام براساتیدامروز یه مدارمونتاژکردم همه ولتاژها درست هستن اتصالات ال سی دی درست هستن میکروباموفقیت پروگرام شداما ال سی دی روشن نمیشه اصلا بالا هم نمیاد بنظرتون مشکل ازکجاست؟

دوشنبه 27 بهمن1393 - 9:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
vistac2000 نوشته است:
دوستان من چون مولتی متر نداشتم میخواستم یکی بگیرم
و بهتر دیدم مدلی بگیرم که سلف سنج و خارن سنج هم داشته باشه...

تو فروشگاههای اینترنتی که سرچ کردم این مدل رو پیدا کردم
Victor VC9808+0

نظر دوستان در مورد این مولتی متر چیه ؟
آیا کسی باهاش کار کرده و از دقت مناسب برخورداره و مخصوصا
برای سلف سنجی میشه بهش اطمینان کرد؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید @};- @};- @};-

ویکتور چیز خوبیه ، مبارکتون باشه همه ی گزینه هایی که در ساخت لوپ مورد نیازه رو هم دارا بوده .. هرچند اجناس چینی در بازار باعث بعضی مشکلات در اکثر مولتی مترها هم میشه به هرحال مبارک باشه @};-

ممنون دوست عزیز...

از دوستان دیگه که از این مدل مولتی متر استفاده کردن ممنون میشم نظرشونو
بیان کنن...

دوشنبه 27 بهمن1393 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم مدار من هم کامل شد مقاومتهای دمپیک رو عوض کردم دو وات یک درصد پیدا کردم الان دستگاه توی خونه خیلی خوب کار میکنه فردا پس فردا میرم برای تست بیرون البته تست توی خاک اگر هن امکانش بود فیلم هم میگیرم ...
دوستان یک خبر هم دارم یکی از دوستان قرار شد از خارج برام ای سی 357 اصلی بیاره قیمت هم کرده اونجا حدود 10 دلار هست هرکی خواست پیغام خصوصی بده تا بگم برای اونها هم بیاره موفق باشید...
راستی استاد حمید ما منتظریم برای تفکیک

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 27 بهمن1393 - 10:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این فروشگاه برای خرید قطعات مناسبه؟ http://www.roboeq.ir

دوشنبه 27 بهمن1393 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure