انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 2:06pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
سلام براساتیدامروز یه مدارمونتاژکردم همه ولتاژها درست هستن اتصالات ال سی دی درست هستن میکروباموفقیت پروگرام شداما ال سی دی روشن نمیشه اصلا بالا هم نمیاد بنظرتون مشکل ازکجاست؟

سلام دوست عزیز.منم همین مشکلو داشتم با ذره بین نگا کردم یه سیم کوچیک به کف برد نزدیک پایه میکرو چسبیده بود.اونو ور داشتم.و فهمیدم میکرو هم سوخته.میکرو رو تعویض کردم درست شد.موفق باشید

سه شنبه 27 بهمن1393 - 3:09am
مدیر کل
مدیر کل

دلتافورس عزیز از شما بعید بود تصور کنین گزینه خاموشی صدا رو نذاشته باشم! :D حالت OFF ولوم صدا رو کلا قطع میکنه.
در مورد صدا درسته من حداکثر قدرت رو در نظر گرفتم که دوستان دیگه بعدا تقاضای صدای قویتر نداشته باشن! با این حال تا حد زیادی هم بستگی به نوع بلندگوی مورد استفاده داره. اگر احساس کردین صدا بیش از حد قوی هست میتونین یک مقاومت بین 10 تا 100 اهم با بلندگو یا هدفون سری کنین.
تفاوت نداشتن درجات ولوم بیشتر در مورد بلندگوی پیزو پیش میاد که میتونین با بستن یک مقاومت 1 کیلو یا نهایت 470 اهم بصورت موازی به دو سر پیزو تا حدی تفاوت بین درجات مختلف ولوم صدا رو بهتر کنین.

سه شنبه 27 بهمن1393 - 3:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
من سینی استیل 30*45 روی 50 سانت سنس دارم .با جرفایی که زده شد فکر کنم کمه .دلیلش چی میتونه باشه ؟
مهندس جان من اگه حساسیت رو ببرم بالا مثلا روی 18 اون نشانگر بازی میکنه و مجبورم فرکانس رو بیارم پایین تا درست بشه در کل اینجوریه یا مشکل از منه ؟
این لوپ هم با راهنمایی های دوست خوبم کاوه ی عزیز پیچیدم ولی فکر کنم باز هم اونجوری نشد باید بااشه
دیلی اتومات روی 21 ه
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 28 بهمن1393 - 3:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با این لوپ و اون دورشته سیم مفتولی که شما برای لوپ انتخاب کردید این مدار بعید هست یه کامیون با بار اهن الات تو یک متری سنس کنه . لاقل سیم انتن 75 میزاشتی.

سه شنبه 28 بهمن1393 - 3:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
سلام دوستان
من سینی استیل 30*45 روی 50 سانت سنس دارم .با جرفایی که زده شد فکر کنم کمه .دلیلش چی میتونه باشه ؟
مهندس جان من اگه حساسیت رو ببرم بالا مثلا روی 18 اون نشانگر بازی میکنه و مجبورم فرکانس رو بیارم پایین تا درست بشه در کل اینجوریه یا مشکل از منه ؟
این لوپ هم با راهنمایی های دوست خوبم کاوه ی عزیز پیچیدم ولی فکر کنم باز هم اونجوری نشد باید بااشه
دیلی اتومات روی 21 ه
ممنون

سلام دوست عزیز چرا انقد سیم ها و اتصالات رو بلند گرفتی؟فک کنم همینم خیلی تاثیر گذار باشه.سیم هارو یه مقدار کوتاهتر کن.برا اتصال لوپ به مدار هم از حداکثر یه متر کابل کواکسیال کرمان یا همون کابل آنتن استفاده کن.ایشالا که نتیجه بهتری میگیری

سه شنبه 28 بهمن1393 - 4:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

ali222 نوشته است:
با این لوپ و اون دورشته سیم مفتولی که شما برای لوپ انتخاب کردید این مدار بعید هست یه کامیون با بار اهن الات تو یک متری سنس کنه . لاقل سیم انتن 75 میزاشتی.

سیم انتن که از این کلف تره .الان منظورت اینه باید نازکتر باشه یا کلفت تر سیمه؟

سه شنبه 28 بهمن1393 - 4:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

farshad نوشته است:
lalash نوشته است:
سلام دوستان
دیلی اتومات روی 21 ه
ممنون

سلام دوست عزیز چرا انقد سیم ها و اتصالات رو بلند گرفتی؟فک کنم همینم خیلی تاثیر گذار باشه.سیم هارو یه مقدار کوتاهتر کن.برا اتصال لوپ به مدار هم از حداکثر یه متر کابل کواکسیال کرمان یا همون کابل آنتن استفاده کن.ایشالا که نتیجه بهتری میگیری

دوست عزیز اون کلیدا بصوزت موقت بسته بودم هی بهم میخورد اتصالی میکرد .چشم اون اتصال هم عوض میکنم ببینم خوب میشه یا نه
ممنون از راهنماییت

سه شنبه 28 بهمن1393 - 4:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

lalash نوشته است:
ali222 نوشته است:

درود
دوست عزیز اولا خسته نباشید و بهتون تبریک میگم مدرتون راه افتاده :ymhug:
این نکاتی که میگم دقت کن تا به شرایط ایده آل برسی:
سیم اتصال کلیدها و ال سی دی و بلندگو و .... رو به حداقل ممکن برسون.
دوسر لوپ رو بعد از پیچیدن کویل قطع کن و برای اتصال به مدار از کابل RG58 یا RG59 و یا کابل کرمان استفاده کن ( اینها همه کابل کواکسیال مثل کابل آنتن تلوزیون هستن) هرچه کابل ضخیمتر باشه و از مس خالص باشه مقاومتش کمتره و این بهتر هست.
برای اتصال کانکتور اتصال لوپ هم که روی جعبه کار میزاری از حداقل سیم ممکن استفاده کن و سعی کن از سیم رشته ای و ضخیم استفاده کنی.
اینها همه نکاتی هستند که خیلی ریز هستن ولی در ثبات و کاهش نویز و افزایش برد تاثیر خیلی بالایی دارن.
موفق باشی L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 28 بهمن1393 - 4:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

koohyar نوشته است:
lalash نوشته است:
ali222 نوشته است:

درود
دوست عزیز اولا خسته نباشید و بهتون تبریک میگم مدرتون راه افتاده :ymhug:
این نکاتی که میگم دقت کن تا به شرایط ایده آل برسی:
سیم اتصال کلیدها و ال سی دی و بلندگو و .... رو به حداقل ممکن برسون.
دوسر لوپ رو بعد از پیچیدن کویل قطع کن و برای اتصال به مدار از کابل RG58 یا RG59 و یا کابل کرمان استفاده کن ( اینها همه کابل کواکسیال مثل کابل آنتن تلوزیون هستن) هرچه کابل ضخیمتر باشه و از مس خالص باشه مقاومتش کمتره و این بهتر هست.
برای اتصال کانکتور اتصال لوپ هم که روی جعبه کار میزاری از حداقل سیم ممکن استفاده کن و سعی کن از سیم رشته ای و ضخیم استفاده کنی.
اینها همه نکاتی هستند که خیلی ریز هستن ولی در ثبات و کاهش نویز و افزایش برد تاثیر خیلی بالایی دارن.
موفق باشی L-)

سلام دوست عزیز . ممنون :ymhug:
حتما نکات اموزنده ات و بکار میگیرم و نتیجه اش رو بهت میگم
حساسیت رو بردم 20 فعلا کویل ارور میده . ~X(
تا ارور رفع بشه

سه شنبه 28 بهمن1393 - 5:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lalash نوشته است:
سلام دوستان
دیلی اتومات روی 21 ه
ممنون

دوست من از عکس اینطوری معلومه که تعداد شیارها ۱۲ تاست.که باید یه عدد فرد باشه.
و اینکه از چه نمره سیم و چند دور و چند اهم ?
خسته نباشید

سه شنبه 28 بهمن1393 - 6:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeid98 , zanlog و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure