انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 11:57am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 379 , 380 , 381 , 382 , 383 , 384 , 385 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
دوستان من یه لوپ 24 سانتی متری پیچیدم با سه تا سیم موازی 50. با مقاومت 1اهم و ظرفیت 460 میکرو .با این لوپ تونستم یه سینی 60 سانتی رو با گراند خاموش توی 160 سانتی سنس کنم اومدم با همین روش یه لوپ 46 سانتی پیچیدم که متاسفانه نتیجه اصلا جالب نبود لوپ رو دور یه سطل زباله خانگی کوچیک پیچیده بودم از دوستان کسی با این روش تست نکرده نتیجه رو اعلام کنه؟

ماهک عزیز بنده هم یک لوپ 18 سانتی با سیم معمولی پیچیدم (33 دور) که سینی 40 سانتی رو از 110 میگرفت یعنی 6.1 برابر اندازه لوپ!! ولی با لوپ 60 سانتی که دارم به این مقیاس نمیرسم و تنها تفاوتی که در این دو لوپ هست اینه که برای لوپ های پایین تر از 30 سانت سیمپیچ کویل به ناچار تقریبا تمام سطح لوپ را میپوشاند و به نظر میرسد با این حالت میدان از تمرکز بالاتری برخوردار خواهد بود و شکل مخروطی تیز تری پیدا میکند . حالا اگر لوپ 60 سانت را هم با این روش بپیچیم یعنی شیار هایی در لوپ عنکبوتی ایجاد کنیم که فاصله سیم ها بیشتر شوند به نظر می رسد که به مقیاس لوپ های کوچک نزدیکتر شویم @};-

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای zilan عزیز به نکته خیلی خوبی اشاره کردند. منتظر نتایج تست با این روش هستیم.
البته تا سایز محدودی از لوپ این روش امکان پذیر خواهد بود و به نتایج خیلی بهتری میتوان دست یافت .در سایز های بزرگتر بنظر میرسد تنها راه استفاده از سیم لیتز یا موازی کردن با قطر سیم های کمتر و مساوی 0.4 و .............است. همچنین لوپ های سایز کوچک (تا سایز محدودی ) اکثرا بردی حدود 5 برابر و بالاتر دارند ولی با افزایش سایز لوپ ، دیگر با سیم معمولی نمیتوان حتی به برد بالاتر از 4 یا 5 دست یافت ! همچنین این موضوع به قدرت خروجی مدار مورد استفاده هم رابطه خیلی نزدیکی دارد که مدار مهندس عزیز تا الان قدرت خوبی از خودش نشان داده است و باز جای تشکر دارد. بنابراین یکی از گزینه ها میتواند استفاده از راه اقای zilan عزیز باشد.با تشکر

آخرین بار توسط amiri11 در چهارشنبه 29 بهمن1393 - 1:30pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zilan نوشته است:
mhak نوشته است:
دوستان من یه لوپ 24 سانتی متری پیچیدم با سه تا سیم موازی 50. با مقاومت 1اهم و ظرفیت 460 میکرو .با این لوپ تونستم یه سینی 60 سانتی رو با گراند خاموش توی 160 سانتی سنس کنم اومدم با همین روش یه لوپ 46 سانتی پیچیدم که متاسفانه نتیجه اصلا جالب نبود لوپ رو دور یه سطل زباله خانگی کوچیک پیچیده بودم از دوستان کسی با این روش تست نکرده نتیجه رو اعلام کنه؟

ماهک عزیز بنده هم یک لوپ 18 سانتی با سیم معمولی پیچیدم (33 دور) که سینی 40 سانتی رو از 110 میگرفت یعنی 6.1 برابر اندازه لوپ!! ولی با لوپ 60 سانتی که دارم به این مقیاس نمیرسم و تنها تفاوتی که در این دو لوپ هست اینه که برای لوپ های پایین تر از 30 سانت سیمپیچ کویل به ناچار تقریبا تمام سطح لوپ را میپوشاند و به نظر میرسد با این حالت میدان از تمرکز بالاتری برخوردار خواهد بود و شکل مخروطی تیز تری پیدا میکند . حالا اگر لوپ 60 سانت را هم با این روش بپیچیم یعنی شیار هایی در لوپ عنکبوتی ایجاد کنیم که فاصله سیم ها بیشتر شوند به نظر می رسد که به مقیاس لوپ های کوچک نزدیکتر شویم @};-

دوست عزیز من این کارو با لوپ 40 انجام دادم اون چیزی که فکر میکردم نشد فکر میکردم وقتی حالت خازنی لوپ کم بشه بردشم زیاد میشه ولی یک سینی60سانت را بیشتر از2متر نزد ولی فلزات کوچک مثل سکهرا مثل لوپ 60 زدسکه500را باسنس19در55زد ولی فلزات بزکتر را حدود10 سانت از 60کمتر زد
باید بگم یکی از سخت ترین لوپهای بود که درست کردم ولی برای پاین اوردن حالت خازنی خیلی کار امده مال من 13 جواب داد که با 20دستی اضافه کردن بیشترین عمق را داد سعی میکنم امروز عکسش را بزارم عمق شیارهاش12سانت شد.

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 1:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان. میشه بگید برای شارژ باطری خشک 6 ولت 4.5 آمپر از چه ولتاژ و آمپری باید استفاده کنم؟

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون اقا رضا : یک خواهش دوست عزیز . میشه همین لوپت را با استفاده از سیم های موازی بپیچی و یه تست بزنی ببینی چطور جواب میده ؟ من یکی امید زیادی دارم با ادغام این شکل لوپ و موازی کردن با سیم 0.4 یا کمتر کار لوپ به امید خدا یکسره شود. با تشکر

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان لطفا برای تست کوئل از اهداف هم اندازه خود کوئل استفاده کنید! سینی 40 برای کوئل 18 هدف بزرگی محسوب میشه

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

SHELBY نوشته است:
سلام دوستان. میشه بگید برای شارژ باطری خشک 6 ولت 4.5 آمپر از چه ولتاژ و آمپری باید استفاده کنم؟

دوست عزیز ولتاژ شارژ باید برابر با ولتاژ باطری باشه و امپر هم هر قدر بیشتر باشه زودتر زودتر باطری رو شارژ خواهد کرد

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ولتاژشارژبایدکمی بالاتراز ولتاژباطری باشه این مهمه!
راستی دوستان هنوزمشکلم پابرجاست همه ولتاژاوقطعات صحیح هستن میکروباموفقیت پروگرام شداتصالات ال سی دی هم درستن اما ال سی دی بالا نمیاد.

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

SHELBY نوشته است:

دوست عزیز ولتاژ باید 9ولت وامپر300تا500میلی امپر باشه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

SHELBY نوشته است:

دوست عزیز اگر عمر و سلامت باطری مد نظرت باشه بهتره هم ولتاژ و هم امپراژ برابر باشه.

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 3:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 379 , 380 , 381 , 382 , 383 , 384 , 385 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 09155811676 , alimahmoodi , Google و 349 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure