انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 6:09am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 386 , 387 , 388 , 389 , 390 , 391 , 392 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
دوستانيکه لوپ عنکبوتى 60سانتى دارن لطفا يک تست زير خاک برای مثلا يک فلزمس 10*10بگيرن و اعلام کنند خواهش ميکنم فقط زير خاک هرچند اعلام تست روی هوا هم درکنار تست زير خاک گفته بشه ممنون ميشم واقعا

محسن جان شما از لوپ عنکبوتیت راضی هستی از چه سیمی استفاده کردی و اهمش . همینطور اندوکتانسش خوب جواب میده @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
خوب فیلم رو فرستادم برای یکی از دوستان قرار شد فیلم روبزارن و زحمت آپ کردنشو بکشند
توضیحات از این قراره
چون هوا خیلی سرد بود و باد خیلی سردی میوزید نتونستم چندین تست مختلف بگیرم گفتم دستگاه رو با آخرین قدرتش تست کنم برای همین حساسیتشو روی بیست گذاشتم گراند رو خاموش کردم فرکانس 201 و پهنای پالس رو 170 گذاشتم ...
لوپ عنکبوتی 60 که از سیم 1*1 افشان ساختم اهمش هشت دهم و ظرفیتش 360 میکرو ...
تست با یک فیبر مسی 20*20 سنس در عمق 164 سانتی با آخرین قدرت و پر شدن کامل نمودار ...
از استاد حمید عزیز کمال تشکر را دارم

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
amiri11 نوشته است:
با سلام : دوست عزیز شما باید یک اهمتر دستت بگیری و قطعاتی که اقای شماره 280 بیان کردند را تست کنی . اول 170 را تست کن بعد دیود ها (زنر و معمولی ) بعد ماسفت را . خازنهای تانتال را هم اگر داری اول تست بعد تعویض کن . با تست قطعات و کمی حوصله بخرج دادن راحت میتونی قطعه معیوب یا نیم سوز شده را پیدا کنی . در ضمن قطعه ای که می خواهی تست کنی با هویه از مدار خارجش کن . به احتمال خیلی زیاد دیود زنر D1 و D2 باید نیم سوز شده باشد پس با رنج 1 کیلو اهم اهمتر اونو تست یا تعویض کن.
لطفا نتیجه را اعلام کن.

امیر جان 4148 دیود زنر نیست دیود سیلیکون هست.

...................................................................................
کاملا درست میفرمایید. من دیگه گیج شده ام :D روی موضوع دیود زنر کلی با یکی از دوستان بحث کرده ام ولی اینجا اشتباه کرده ام.
شکل دیود زنر هست ولی زنر نیست. مرسی یاداوری کردی @};-

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
زيلان جان مشگلی پيش نمياد ولی يک اصل کلی هست که اگه باطری با آمپرخروجی بيشتر از 500ميلی آمپر باشه درسته باطری زودتر پر ميشه اما به دو دليل توصيه نميشه از شارژر با آمپر بالا استفاده کرد يکی به وجود آمدن خرابی باطری بعداز مدت کوتاهه و دليل دوم خالی شدن سريعتر شاررژ باطرى با اين مدل شارژ کردن هست

ممنون محسن جان ولی با 500 میلی 10 ساعت طول میکشه تا شارژ بشه پس امپرهای بالا بهترن . با شارژ کردن امپر بالا هم بعید میدونم طول عمرشون کمتر از دو سال بشه

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mani1063 نوشته است:
خوب فیلم رو فرستادم برای یکی از دوستان قرار شد فیلم روبزارن و زحمت آپ کردنشو بکشند
توضیحات از این قراره
چون هوا خیلی سرد بود و باد خیلی سردی میوزید نتونستم چندین تست مختلف بگیرم گفتم دستگاه رو با آخرین قدرتش تست کنم برای همین حساسیتشو روی بیست گذاشتم گراند رو خاموش کردم فرکانس 201 و پهنای پالس رو 170 گذاشتم ...
تست با یک فیبر مسی 20*20 سنس در عمق 164 سانتی با آخرین قدرت و پر شدن کامل نمودار ...

مرسی خسته نباشید دوست من 20*20 با لوپ معمولی کابل شبکه هم تو 1.60 راحت میزنه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
دوستان وقتش نشده در مورد لوپ یک جمع بندی انجام بدیم..نمیشه هر کدوم از ما10 تا لوپ بپیچه که. اینطوری هزینه ساخت لوپ از خود سیستم بیشتر شده #-o

اول هم خودم شروع میکنم. بهترین لوپی که به من جواب میده لوپ با کابل تلفن هست که با این که داخلش فویل داره ولی دیلی دستگاه 16 هست با مقاومت 1.6 و اندوکتانس 250 واگه یک در یک کنم ظرفیت تا 130 میاد و باز هم خوب کار میکنه
اما هنوز نتونستم کویل 50 سانتی رو به روش عنکبوتی خوب در بیارم چند نوع سیم انتخاب کردم با اهم وظرفیتهای مختلف ولی بازم اون قدرت کابل رو نداره :-?

دوست عزیز به نظرم شیارها رو خیلی زیاد گرفتی و باعث میشه سیم خیلی پیچوتاب بخوره و از حالت لوپ تخت دورتر شده و در نهایت قدرت میدان کمتر بشه . 11 شیار خوب جواب میده البته عرض شیارها هم بیشتر و لبه ی شیارها تیز باشه بهترین جواب رو میده

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kamal857 نوشته است:
اقا بهرام عزیز
لوپ به نظرم هنوز جای کار زیاد داره.
بنده در حال تهیه سیم لاکی نمره ۲۵ صدم هستم ،تا به روش لیتز بتونم لوپ درست کنم.
۱۷ رشته از این سیم معادل سیم ۱ میل میشه.
از نظر فرکانس کاری تو محدوده ۱۰ کیلو هرتز میباشد.
ولی موندم اون ۱۷ رشته رو چطوری بپیچم که رشته ها حین پیچیدن کم و زیاد نیاد.

..................................................................................................................
اقا کمال عزیز دقیقا نمیدانم با چه روشی می خواهی بپیچی که در مورد کم و زیاد نشدن راهکار بدم . اگر با همان روش دستی که قبلا شکلش گذاشته شده می خواهی بپیچی خصوصی اعلام کن با هم همفکری می کنیم و رفع مشکل کم و زیاد نشدن خیلی راحته. با تشکر

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
SHELBY نوشته است:
سلام

این شارژ کردن باطری خشک یه فرمولی رابطه ایی چیزی نداره که طبق اون آمپر و ولتاژ مناسب رو انتخاب کنیم؟؟

آخه بین مقادیر ولتاژ و آمپراژی که دوستان پیشنهاد میکنن خیلی اختلاف زیاده :-?

معلومه که داره دوست گلم.واسه مقادیر ولتاز باید همیشه شارجر 1.5 تا 2 ولت بیشتر باشه و واسه جریان هم اگه میخوای سریعباشه از امپر بالا واگه کند شارج بشه امپر کمتر که اینم حد مجاز داره مثلا واسه باطری با ولتاز نامی 24 1 امپر خوب هست واگه کمتر در نظر بگیری فول نمیشه ویا زود خالی میکنه
12 ولت.شارجر 13.6 ولت
24 ولت شارجر 26 ولت
6 ولت شارجر 6.8 ولت خوب وعالی هستن

درسته دوست عزیز با این ولتاژ دیگه میشه به صورت شناور هم شارژ کرد تا مدتها باطری تو برق باشه مشکلی نداره. ولی دوستان توجه کنند در مورد باطری لیتیوم ایون قضیه فرق میکنه از این فرمول نمیشه استفاده کرد چون میزنه باطری رو منفجر میکنه در این مورد هم دوستان مشکل داشتند خصوصی پیام بدند تا راهنمایی کنم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
mani1063 نوشته است:
توضیحات از این قراره

مرسی خسته نباشید دوست من 20*20 با لوپ معمولی کابل شبکه هم تو 1.60 راحت میزنه

...............................................................................................................
با سلام : شرمنده اگر این چنین بردی دارید عالی و خیلی خوبه. جدول برد mdl را نگاه کنید و مقایسه کنید. مدار مهندس بردش در بعضی جاها از mdl8500 هم زده بالا و این جای خوشحالی داره. \:d/
الان یه تست کردم باز هم میتوانید با لوپ بهترش هم بکنید.

آخرین بار توسط amiri11 در پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:21pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام
آقا من میخوام یه لوپ 60بسازم. فعلا که به سیم لیتز دسترسی نداریم. ماشالا دوستان هم با انواع سیمها لوپ درست کردن حالا میخوام بدونم با چه سیمی میتونم بهتربن نتیجه رو بگیرم؟!

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 5:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 386 , 387 , 388 , 389 , 390 , 391 , 392 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Seeker و 397 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure