انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 5:57am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 388 , 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shakib نوشته است:
\:d/
نقل قول:
بله دوست من همه میتونند امتحان کنند لوپ من 60 سانت بود از دو دور کابل شبکه کت 6 معمولی استفاده کردم حدود 4 متر دو دور میشه لوپ 60 سانت

اسدف عزیز خسته نباشین میشه بفرمایید اهمش چقدرشده؟برای لوپ50 چندمتر وچند دورلازمه وسیم ها2تا2تابایدموازی بشن؟ممنون میشم پاسخ بدید.

داداش شما فقط از 4 متر کابل شبکه cat6 نوعی که شیلد نداره دو دور میشه 60 سانت اهمش هم حدود 2.5 اهم در میاد با حدود 400 میکرو هانری

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
بهرام : پیش میاد دیگه همه اشتباه میکنن @-)

........................................................................................
داداش هزار بار دیگه هم به رخ من بکشی که اشتباه کرده ای باز هم برای من مهم نیست. :D خوشبختانه من منافعی اینجا ندارم بخوام با پست مجدد اینجوری ضایع بشم. سوادی در حد خواندن و نوشتن دارم ،خودم هم بارها اعتراف کرده ام چیز زیادی از الکترونیک نمیدانم .همینکه بتوانم منظورم به انطرف برسانم که مشکل احتمال داره از D1 و D2 باشه کافیه. باز از پست مجددتان هم سپاسگزارم @};-
خودم هم یک بار دیگه اینجا جواب را نوشتم که بیشتر به چشم بیاد و بیشتر ضایع بشم. ;)
@};- :D :-J

بچه ها خیلی حساسند اصلا نمیشه گفت بالا چشمت ابرو :D به مهدی گفتم عزیز من بهش بر خورد گفت یه چیزهایی تو این پیام وجود داشت در حالی که من تو پیام خصوصی از مهندس حمید سوالی دارم اولش میگه عزیز من :((

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسد جان به نظر من ، "عزیز من" با این شکل @-) هیپنوتیز فرق داره .بحث حساس بودن نیست .من خودم مو را از ماست میکشم بیرون.
بی خیال باش داداش :D

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فيلم دوستمون آپ نشد ؟؟؟

خدايا مددی کن

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من هم دیشب فیبر 10*10 رو تست کردم که با لوپ 115 دقیقا از 150 سانت گرفت البته این بار با متر اندازه گرفتم :D
لورنز و ام دی ال هم با لوپ 100 سانتی برنج 10*10 رو از 145 سانت سنس داشتن پس قدرتشون برابر هست

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینجوری من متوجه شده ام برای لوپ های تا 60 برد مدار از mdl میزنه بالاتر ولی برای لوپ های بزرگ 1*1 طبق فرمایش دوست عزیزمان اقای زیلان برد با mdl برابره . فعلا با مشکل کابل و سیم مورد نیاز برای لوپ یک متری و بالاتر مواجه شده ام که تست بزنم :(
شرمنده مهندس چرا برای لوپ های بزرگتر اینجوری میشه؟ البته این سوال خیلی از دوستان عزیزه که اگر پاسخ بدین ممنون میشیم.

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
shakib نوشته است:
\:d/
نقل قول:
بله دوست من همه میتونند امتحان کنند لوپ من 60 سانت بود از دو دور کابل شبکه کت 6 معمولی استفاده کردم حدود 4 متر دو دور میشه لوپ 60 سانت

اسدف عزیز خسته نباشین میشه بفرمایید اهمش چقدرشده؟برای لوپ50 چندمتر وچند دورلازمه وسیم ها2تا2تابایدموازی بشن؟ممنون میشم پاسخ بدید.

داداش شما فقط از 4 متر کابل شبکه cat6 نوعی که شیلد نداره دو دور میشه 60 سانت اهمش هم حدود 2.5 اهم در میاد با حدود 400 میکرو هانری

مرسی داداش.
کابلو دارم10متری فقط باید2تا2تا موازی بشن یا یکی یکی؟

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 8:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اسدف جان برا منم سئواله

سیم های cat6 رو چنتا چنتا موازی کردی باهم؟

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 8:32pm
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص جوابگیری حداکثری از لوپهای بزرگ نکات زیادی وجود داره! مساله سیم و کابل که خب حتما بهش واقف هستین و باید تست بشه. ظرفیت هم بین 300 تا 350 میکرو بنظر من نتیجه خیلی خوبی میده و این مساله البته زیاد به سایز لوپ ربطی نداره. اما لوپهای بزرگ نیاز به آمپر بیشتری دارن تا میدانشون واقعا در حد انتظار گسترده بشه. برای این کار دو فاکتور جای کار داره. یکی افزایش پهنای پالس به جهت افزایش دادن آمپر عبوری از لوپ هست. و دیگری مقاومت لوپ که خیلی بهتره 1 اهم یا کمتر باشه. مقاومت پایین در کنار پهنای پالس بالا منجر به قدرت بسیار بالایی در امواج لوپ میشه.
از طرف دیگه چون لوپهای بزرگ بیشتر مناسب اهداف بزرگ هم هستن ؛ لذا باید دیلی کمی بالاتر گذاشته بشه. این فاکتور هم به افزایش برد نهایی لوپهای بزرگ کمک میکنه.
در عین حال باید توجه داشت لوپ 1 متری خودش رو با هدف 10 سانتی نشون نمیده! باید هدف کمی بزرگتر باشه. برد نهایی هم که با فلزی به اندازه لوپ یا بزرگتر قابل ارزیابی هست و اگر بیش از 4 برابر سایز لوپ بتونه سنس بشه دیگه راضی کنندست.
نکته مهم دیگه در تست لوپهای بزرگ این هست که چون این لوپها در هر صورت برد بیشتری دارن و فلزات بزرگ رو میتونن تا شعاع چند متری سنس کنن ؛ لزوم بیشتری داره که دقت کنین تا فواصل دورتری نسبت به لوپهای کوچکی که تست میکنین ؛ فلز بزرگی وجود نداشته باشه! پس معمولا لوپ بزرگ در محیط بسته و حتی حیاط منزل نتیجه نهایی خودش رو نشون نمیده و باید در طبیعت تست بشه.

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
........................................................................................
داداش هزار بار دیگه هم به رخ من بکشی که اشتباه کرده ای باز هم برای من مهم نیست. :D خوشبختانه من منافعی اینجا ندارم بخوام با پست مجدد اینجوری ضایع بشم. سوادی در حد خواندن و نوشتن دارم ،خودم هم بارها اعتراف کرده ام چیز زیادی از الکترونیک نمیدانم .همینکه بتوانم منظورم به انطرف برسانم که مشکل احتمال داره از D1 و D2 باشه کافیه. باز از پست مجددتان هم سپاسگزارم @};-
خودم هم یک بار دیگه اینجا جواب را نوشتم که بیشتر به چشم بیاد و بیشتر ضایع بشم. ;)
@};- :D :-J

چیرو به رخ شما بکشم من واقعا در عجبم بجای این حرفای صد من ی غاز به فکر پیش برد هر چه بهتر مدار باید باشیم وگرنه بنده با هیچ کس مشکل شخصی ندارم. قرار هم نیست همه اینجا مهندس الکترونیک باشن وشما جا مونده باشی نه داداش .الانم اگه فکر کردی قصدی در کار بوده همینجا میگم که اشتباه فکر کردی.موفق باشی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 30 بهمن1393 - 9:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 388 , 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Seeker و 369 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure