انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 9:50pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 395 , 396 , 397 , 398 , 399 , 400 , 401 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
دوستان یه مطلب
کسی تا حالا این نوع لوپ رو درست کرده وایا این ایده میتونه بهتر بشه?
به عنوان مثال عرض می کنم :یک لوپ ۶۰ معمولی و یک لوپ ۲۵ معمولی با ظرفیت کمتر.
این دوتا لوپ را با هم سری کنیم.
یعنی رشته مغزی به یکی از لوپها و شیلد هم به یکی از سر سیمهای لوپ داخلی.
دوتا سیم باقیمانده هم به هم وصل بشود.

این رو به این خاطر عرض کردم چون دوستان با لوپهای ۳۰ سانتی تا ۶ برابر سنس دارند .همزمان یه لوپ ۶۰ هم داریم که برای اجناس بزرگ .

و یک سوال اساسی :اصلا همچین ایده ای میتونه درست باشه ?

اره این هم میشه من امتحان کردم اما جواب خوبی نداد متاسفانه مال خیلی وقت پیشه البته اون موقع سلف سنج نداشتم که ظرفیتشو اندازه بگیرم

جمعه 1 اسفند1393 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من با مدار مهندس هم تست کردید ?
بعد جهت پیچش لوپ رو هم در نظر گرفته بودید?اگه جسارت نباشه.

جمعه 1 اسفند1393 - 2:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
دوست من با مدار مهندس هم تست کردید ?
بعد جهت پیچش لوپ رو هم در نظر گرفته بودید?اگه جسارت نباشه.

اون موقع این مدار هنوز متولد نشده بودن متاسفانه :D خواهش میکنم بله در یه جهت پیچیده بودم در واقع با یه سیم پیچیده بودم به صورت کویل تخت شاید هم به خاطر تخت بودنش جواب خوبی نداد

جمعه 1 اسفند1393 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب ایده شما کمال جان فکر خیلی وقت پیشه و جواب خوبی هم نداده.اگه کویل در کنار هم ودریک جهت بزرگ وکوچیک پیچیده بشه در واقع به خاطر کم بودن تعداد دور هرکدوم از کویلها میدان ضعیفتری ما داریم اما میدان جستجوی بیشتری رو میتونیم داشته باشیم.واگه باز این دوکویل در داخل هم به صورت کوچک وبزرگ باشه میشه گفت بهتر هست ولی باز هم ما از میدان سیمپیچ کم میکنیم اما فلزات کوچیک وبزرگ دیگه از دید این کویل پنهان نمیمونه :ymhug:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 1 اسفند1393 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان با توجه به نحقيقات بنده .براي رسيدن به حداكثر قدرت در لوپ تنها بايد پارامتر متراژ سيم مصرفي و همپچن. امپر را تا حد ممكن بالا برد .به شرط اينكه ظرفيت به 400 ميلي هانري نرسه.فكر ميكنم اين نكته كليدي براي رسيدن به بهترين نوع لوپ هستش كه دوسنان بايد رعايت كنند

جمعه 1 اسفند1393 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شاید دلیل جواب نگرفتن نبود وسیله کار امدی شبیه فلزیاب فلزجو بوده باشه.
شاید همزمان سنس کردن دو تا سیم پیچ باعث جواب نگرفتن باشه.
و اگه بهتر باشه چرا سیستم لوپ و فلزیاب رو در صورت وجود مهندس حمید تغییر ندیم ?
مگه نه اینه که در حال تست هستیم.
قسمت مدار هم که دست استاد همه ماست جناب مهندس حمید عزیز.
نظر ایشون در این زمینه خاص ارجحتره.

جمعه 1 اسفند1393 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:
شاید دلیل جواب نگرفتن نبود وسیله کار امدی شبیه فلزیاب فلزجو بوده باشه.
شاید همزمان سنس کردن دو تا سیم پیچ باعث جواب نگرفتن باشه.
و اگه بهتر باشه چرا سیستم لوپ و فلزیاب رو در صورت وجود مهندس حمید تغییر ندیم ?
مگه نه اینه که در حال تست هستیم.
قسمت مدار هم که دست استاد همه ماست جناب مهندس حمید عزیز.
نظر ایشون در این زمینه خاص ارجحتره.

منم موافقم.اگه مهندس یک خروجی دیگه تعریف کنه مثل خروجی صوت .با این تفاوت که همزمان که خروجی صوت میده یک خروجی دیگه هم ولتاز بده میشه با تقویت ولتاز کمی تو برد افزایش داد البته این یک ایده هست وباید بیشتر برسی بشه.من دقیقا با گری همین کارو کردم وجواب هم داد .بعد از انتگرال من یک تقویت کننده درست کردم وبه ورودی vco دادم کوچکترین تغیر در خروجی انتگرال تبدیل به ولتازبالا میشد و حساسیت بالاتر میرفت ولی سیستم مهندس نمیدونم شدنیه یا نه واصلا نمیدونم دیگه پین بلااستفاده مونده که اینکار بشه باید ی نگاهی بندازم :D

جمعه 1 اسفند1393 - 6:29pm
آواتار کاربر

وقتی بهرام جان قبلا با گری انجام داده خوب شده دلیلی نداره حتما با این مدار جواب بهتری بدست میاد \:d/ :ymapplause:

دوستان خروجی دومی برای لوپ منو باشه بهتره یا استریو؟

جمعه 1 اسفند1393 - 8:25pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان در خصوص برد اشتباه نکنین! وقتی حساسیت بیش از 18 در این دستگاه برای کار روی زمین قابل استفاده نیست ؛ یعنی قدرت و حساسیت دستگاه در مجموع تا حدی بالاست که دیگه خاک به ما اجازه دستیابی به قدرت بیشتر رو نمیده! رسیدن دوستان به بردهایی مشابه لورنز و امثالهم هم مشخصا نشانگر همین هست. پس از نظر مدار جایی برای کار و تغییر نیست که بتونه تفاوت محسوسی بوجود بیاره. نکته ای هم که دوستان در خصوص افزایش برد سایر مدارات مطرح کردن هر چند درسته ولی باید توجه داشت اون مدارات و حتی چنس و چندین مدار دیگه که قبلا بنده کار کردم ؛ به اندازه قابل ملاحظه ای جا برای کار داشتن و در واقع از ابتدا دارای قدرت نهایی نبودن! برای همین میشد روشون کارهای زیادی کرد. اما بنده حداقل از روزی که مدار رو منتشر کردم دارای برد نهایی و حداکثری بود که طی همه سالها تجربش کرده بودم! بنابراین بحث تقویت مدار معنی پیدا نمیکنه. در عوض همه فاکتورهایی که در قدرت فرستنده یا گیرنده دخیل هستن بصورت تنظیماتی ساده و دیجیتال در اختیار شماست و میتونین ببینین که واقعا در برد هم تاثیرگذار هستن. در حالیکه برای دستکاری هر یک از این تنظیمات در مدارات آنالوگ تا قبل از این نیاز به تغییر مقاومت و خازن داشتیم ولی اینجا دیگه این روش به فراموشی سپرده شده و برنامه میکرو و تنظیمات دیجیتال حرف آخر رو میزنه!
اما از نظر لوپ بنظر من جا برای کار هنوز بسیار هست و علتش هم اینه که ما با ساخت لوپهایی که مثلا با سیم لیتز درست میشن کاری میکنیم که عملا لوپ معادل یک سایز بزرگتر از خودش میدان ایجاد میکنه! این نکته متفاوت از افزایش قدرت هست و برای همین خوب جواب میده. یعنی شما با ساخت لوپی با کیفیت بالاتر مثلا با سایز 60 میتونین میدان و بردی معادل یک لوپ 80 از نوع کیفیت پایین تر داشته باشین. لذا با توجه به اینکه سایز لوپ هم در کاوش اهمیت داره ؛ دوستان باید تمرکزشون رو بیشتر روی این موضوع بذارن.

جمعه 1 اسفند1393 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله مهندس درست میگه حتی اگه این مدار هم بخواد با مدارات انالوگ ادغام بشه شاید شدنی باشه ولی حساسیت بالا ونویز موجود باعث بدتر شدن موضوع بشه.مرسی مهندس :ymapplause:

مهندس مدار شما بی شک جزء بهترینهاست اما با کیفیت بد سیم مواجه ایم وکویلهای ساخته شده چنگی به دل نمیزنن ولی چاره چیه باید ساخت ودم نزد @};-

جمعه 1 اسفند1393 - 9:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 395 , 396 , 397 , 398 , 399 , 400 , 401 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 12sataros , Saeid98 , Walak369 و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure