انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 3:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 , 413 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

91150472039 نوشته است:
با سلام خدمت اساتید محترم به خصوص مهندس حمید عزیز که زحمت این مدار عالی رو کشیدند.من از صفحه اول تاپیک فلزجو تا اینجا رو خوندم و خیلی علاقه مند شدم که اونو بسازم . اگه خدا بخواد تا چند روز دیگه قطعاتو تهیه میکنمو شروع به ساخت میکنم. فقط یه سوال داشتم من دو تا باطری 12 ولت 1.3 آمپر دارم میخواستم ببینم میتونم ازش برای این مدار استفاده کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید . با تشکر. ^:)^

دوست من بنده با همین باطریها دارم کار میکنم و مشکلی هم ندارم

شنبه 2 اسفند1393 - 7:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

منطورم اینه که 24 ولت برای دستگاه مشکلی به وجود نمیاره ؟

شنبه 2 اسفند1393 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

91150472039 نوشته است:
منطورم اینه که 24 ولت برای دستگاه مشکلی به وجود نمیاره ؟

خیر مشکلی نداره

شنبه 2 اسفند1393 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز رگلاتور 12 ولت گرم میکنه باید هیت سینگ قوی هم ببندی! ولی اگه از من میشنوی دو تا 6 ولت بگیر اینجوری دوتا باطری 18 ولت 1.3 امپر داری که برا چندین ساعت کاوش جواب میده! (برا جاهایی که امکان دسترسی به برق نیست)

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

شنبه 2 اسفند1393 - 7:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درسته حق با شماست ممنون از راهنماییتون. ایشلا زودتر مدارو بسازمو بدون مشکل استارت بزنم.

شنبه 2 اسفند1393 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان ببخشید یه سوال.چند روز پیش تو یه اداره ای که با بی سیم سرو کار دارن کار میکردم که دیدم برا سیم کشی سیستم بی سیمشون از یه سیمی استفاده میکردن که حدود دو متری اضاف اومدن انداختن تو سطل اشغال منم برش داشتم برا روز مبادا!!حالا یه سوال ایا میشه از این سیم برا رابط لوپ و دستگاه استفاده کرد ؟رو سیم نوشتهRG58 C/U 50 ohm M17/28مغزی سیم هم افشان و کلفت بدون فویل ورنگشم سفیده اما بنظر المینیوم نمیاد.البته من هنوز دستگاه را نساختم سفارش قطعه دادم و خواستم ببینم بنظرتون وقتی بسازم این سیم با این مشخصات خوب جواب میده؟ با تشکر

سلام دوست عزیز به عنوان کابل رابط یه امتحانیش بکن. اگرچه به نظرم 2 متر کمه. خود بنده همیشه عادت دارم کابل رابطو 5 متری استفاده میکنم. در مورد این RG58 که استفاده میکنم حتی وقتی با شیلدش سری میکنم مقاومت 5 مترو نزدیک صفر نشون میده. جنسش عالیه وذره ای نویز نمیگیره حتی وقتی با دست میچلونمش.مغزیش درون روکش سفید-شفّافه و نیز افشانه ولی بین مغزی وشیلدش فویل هم داره.

شنبه 2 اسفند1393 - 8:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
lalash عزیز خسته نباشین.
با هر لوپی و هم تنظیماتی هم که این تستها رو انجام داده باشین باز قابل قبول نیست! حالا خودتون حساب کنین تا چه حد نتیجه از حالت ایده آل فاصله داره که بنده اینطور نظر دادم! :D فکر میکنم باید مشکل رو در مدارتون جستجو کنین.
ولتاژ بالاتر خازن هم همونطور که عرض شد بلامانع هست. اما مساله ولتاژ اصلا عادی نیست و ما چنین حالتی در مدار نداریم! مدار کلا 4 ثانیه باید طول بکشه تا وارد فاز فلزیابی بشه و ولتاژ نمایش داده شده باطری هم از همون ابتدا باید صحیح باشه. امکان داره مشکل از آدابتور شما باشه.

mhak نوشته است:
lalash عزیز در مورد خازن که مشکلی نیست در این مورد که میفرمایین دستگاه دو سه دقیقه طول میکشه اگه اینطوری باشه که این دستگاه فقط به درد باغچه ی خونه میخوره که زمان کافی داشته باشیم و گرنه واسه بیرون بعضی جاها رو کلا دو سه دقیقه بیشتر وقت برای دستگاه زدن نیست شما باید با یه باطری تست کنین اگه نشد مشکل از پروگرام میکرو هست

غضنفر نوشته است:
داداش اصلا نتيجه خوبی نيست که افتضاحه بنابراين ايراد فقط از منبع تغذيه شماست که اصلا توصيه نميشه از آدپتور حتی برای تست استفاده بشه شما اول از باطری استفاده کن اگه جواب قابل قبولی نگرفتی ميشه نظر داد

ممنون اساتید عزیز
اره دیگه هروقت به برق اداپتور میزنم از صفر شروع میشه و میره بالا و هر چند ثانیه حدود 4 ثانیه یه بار هم سه تا بوق میزنه و روی صفحه low battry نشون میده

بزنم به باطری ماشین ببینیم بازم اینجوریه یا نه ؟ :D

شنبه 2 اسفند1393 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سیم لاکی نمره ۲۵ صدم خریداری کردم.
یک کیلو گرفتم.حالا نمی دونم کفایت می کنه یا نه.
برای لوپ ۵۰ سانت حدود ۴۵۰ متر تقریبا می خواد.
در ضمن یارو می گفت برا طلا سازی می خوای که متوجه شدم از این سایز سیم برای ناخالصی طلا استفاده می کنن.

این یک کیلو چهل تومن قیمتش بود.

در اولین فرصت لوپ رو اماده می کنم.
در ضمن ایده من برای ساخت سیم لیتز با ۱۷ رشته اینه.
که روی دیوار با کوبیدن میخ به فاصله های ۳ متر ،حدود ۲۰ تا میخ می خوام.
که سیم بصورت زیگزاگ از بالا به پایین میاد و دوباره برمیگرده.
تا ۱۷ دور سیم درست بشه.
فک کنم این کار باعث میشه که سیمها تا حدودی موازی بشه و اگه بخواهم سیم رو بپیچم همه رشته ها رو به یک اندازه میپیچم.
حالا اگه روش ارزانتر و درست تری هست بگید ،با همفکری کارا انجام بشه.

شنبه 2 اسفند1393 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کمال جان . ممنون که دارای روی لوپ با لیتز کار میکنی.
یک کیلو سیم کفایت میکنه . لوپ با قطر 50 اندازه مناسب و خوبی برای کاوش هست و سبکتر هم درمیاد. سعی کن حتما طول رشته ها یک اندازه باشه . اگر میخوای عنکبوتی بپیچی تعداد شیارها رو بالا نگیر سعی کن شیارها کم باشه (بر اساس آخرین تجربه در لوپ چنس ) و اما یک نکته مهم اینه که در سیم پیچها و کویلها باید دقت کرد سیمها پیچ یا پیچش بدور خود نداشته باشند چون باعث میشه جهت میدان عوض بشه و این باعث خنثی شدن قسمتی از میدان الکترو مغناطیسی میشه . تعداد پیچش باید یکسان باشه و در هر متر 15 تا 20 پیچ کافی بنظر میرسه . میتونی یک متر یک متر با ماژیک علامت بزنی تا تعداد پیچها در هر متر یکسان باشه . " بژی منال کرماشان "

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 2 اسفند1393 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان عزیز یک مقدار سیم ایفن تصوری 12رشته0.4میل داشتم و6تا 6تا سیمها را به هم وصل کردم که شد دو رشته سیم ویک لوپ 60معمولی درست کردم که شد 6دور دو رشته واهم0.8
دیلی اوتومات رو8 شناسای شد که با پهنای پالس130درکمترین حد یعنی دیلی6شناسای شد که به نظرم یکی از راحت ترین وبهترین لوپی بود که تا حالاساختم در5دقیقه
وباید بگم 10سانت از لوپ عنکبوتی60سانت با کیفیتم بیشتر سنس میکنه وباید بگم 20تا دیلی دستی اضافه کردم
یک سینی 60سانت در 260سانت.
اگه تعداد رشته ها چند برابر بشه فکر کنم همون لیتز بشه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 2 اسفند1393 - 9:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 , 413 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alimahmoodi و 378 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure