انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 8:17am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
دوستان عزیز فایل راهنمای جدید با نسخه 3.35 در پست اول تاپیک قرار گرفت.
راهنمای جدید دارای نکات حساسی هست که طی چند ماه اخیر حاصل شده و البته تغییراتی که نسبت به نسخه های قدیمی در برنامه دستگاه انجام شده هم درش لحاظ شده. همینطور چند بخش در خصوص توضیحات اپراتوری هم اضافه شده که فکر میکنم میتونه مفید باشه. در بعضی قسمتهای مربوط به ساخت و اپراتوری گاها فقط کلماتی اصلاح شده تا توضیح دقیق تر و گویاتری ارائه شده باشه. لذا مطالعه این فایل رو اکیدا برای همه دوستان لازم میدونم.
همچنین فرمت راهنمای جدید بر اساس تقاضای دوستان بصورت PDF هست و ضمن اینکه ظاهر قشنگتری هم داره ؛ برای پرینت گرفتن هم مناسب تره.
امیدوارم این راهنما به دوستان چه در زمینه ساخت بهتر و چه اپراتوری کمک موثر تری بکنه. @};-

با سلام و خسته نباشید خدمت @};- مهندس حمید عزیز @};- بابت راهنمای جدید سپاسگذارم. @};- @};- @};- :YMPEACE: :YMPEACE:

شنبه 17 مهر1395 - 10:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت اساتید بزرگوار و مهندس حمید عزیز
مهندس حمید دست گلت درد نکنه بابت فایل راهنما جدید...... :x
مهندس چند وقت پیش جایی رفتم برای تست،دوست دیگری هم که دستگاه تصویری شرکتی داشت هم همراه ما بود نقطه یی رو مشخص کرد و من هم همون نقطه رو برسی کردم که هم تفکیک داشتم و میتر هم حدود یک سوم با لوپ 60 بود با تنظیمات پیش فرض ،آی دی با کمی دور نزدیک شدن به نقطه مرکز از 65 تا 72 بود و تفکیک فلز غیر آهنی اعلام میشد،و اعداد منفی و مثبت سمت راست ال سی دی هم توی ی دامنه متغییر بود،نهایتا شروع به حفاری کردیم و در در عمق حدود 1.20به سفال و استخون و ..... برخوردیم و بوی بدی هم تو فضا پیچید،یکی از دوستان ی 4 لیتری سرکه رو خالی کرد تو محل حفاری و ی نیم ساعتی که گذشت من مجددا دستگاه زدم و مجدد اعلام فلز داشتم ولی بدونه تفکیک و با آیدی 20 تا 43 ولی اعداد مثبت منفی دیگه هیچ تغییر ندادش و رو هر عدد آی دی فقط 99 رو نشون میداد ولی یادم نیست مثبت بود یا منفی ...
مقداری از خاک پایین ترین قسمت حفاری رو برداشتم و بیرون منطقه حفاری با لوپ تست کردم تقریبا نتیجه مثل بعد از درآوردن تیکه سفالها و استخونها و ریختن سرکه بود،من گفتم دیگه حفاری نکنیم و احتمالا این اعلام سنس فلز بخاطر نوع خاک هستش و اون تفکیک اولیه هم شاید بخاطر سفالها و استخونها بوده ولی اون دوستی که دستگاه شرکتی داشت گفت من فلز با ارزش سنس {یعنی تو حالت گولد)سنس دارم و حفاری کنیم ...
خلاصه 4-5 متر دیگه کندیم اما هیچ هیچ...
مهندس حمید چرا بعد اینکه سرکه رو ریختن اون اعداد سمت راست فقط 99 رو نشون میداد و معناش چیه؟
و لطف میکنید ی توضیح مختصری هم در مورد تخمین حدودی عمق بدید؟برای این گفتم حدودی چون توی یکی از تایپیکها اگر اشتباه نکنم دیده بودم فرموده بودید عمق به عوامل زیادی مثل ابعاد و جنس و... بستگی داره و نمیشه با ندونستن این عوامل بطور دقیق عمق گیری کرد...
باتشکررررر

شنبه 17 مهر1395 - 12:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
بنظر میاد در اپراتوری هنوز زیاد وارد نیستین. توصیه میکنم راهنمای جدید رو با دقت مطالعه کنین. برخی مواردی که فرمودین ذکر شده.
باز هم تکرار میکنم برای تفکیک باید لوپ رو روی مرکز هدف چند ثانیه نگه دارین! اگر مرتب لوپ رو حرکت بدین دستگاه تفکیک خوبی به شما نمیده. اگر سنس قوی داشتین ولی تفکیک نمایش پیدا نکرد به احتمال قریب به یقین هدف بی ارزش هست. عدد تفکیک 99 هم معمولا بخاطر بالانس نامناسب و سنس زمین اون قسمت هست. ضمن اینکه وقتی شما سرکه میریزین دیگه نباید توقع سنس فلز داشته باشین! ترکیب سرکه و خاک پر املاح تولید رسانایی الکتریکی بالایی میکنه و فلزیاب خاک اون قسمت رو بلحاظ داشتن رسانایی بعنوان یک فلز میشناسه. لذا همیشه قبل حفاری براورد خودتون رو بکنین و بعد مشغول بشین. این مساله در مورد فلزیاب ها عمومیت داره و اون دستگاه شرکتی دوست شما هم گلد رو الکی نشون داده! هیچ فلزیابی قادر به تفکیک طلا نیست.
تخمین عمق کاملا تجربی هست. این به سایز لوپ ؛ محوطه سنس ؛ میتر سنس ؛ جنس هدف و قدمت اون و جنس خاک بستگی داره! فرمول دقیقی نمیشه داد.

شنبه 17 مهر1395 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید خسته نباشی یه سوال :

بعضی وقت ها میشه جایی رو میگیریم بعد دستگاه یه بار fe و بار دیگه nonfe نشون میده . دیشب هم باز به این مورد برخورد کردیم متسفانه جایی هست که راحت نمیشه حفاری کرد !!ً میخاستم ببینم نظر شما چیه !

ممنون از زحماتتون @};-

شنبه 17 مهر1395 - 3:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز آقا من مدار رو درست کردم ، برای بار اول روشن کردم press ok و شمارش معکوس اومد روی ال سی دی و من طبق توضیحات متن کلید اوکی رو زدم ،بعد اوکی کردن من رو صفحه ی ال سی دی نوشت Demo!!! بعد دیدم اتفاق دیگه ای نیوفتاد خواستم وارد منو بشم دوباره اوکی رو زدم ک هیچ اتفاقی نیوفتادو همونجور نوشته demo!!! ,دستگاه رو خاموش روشن کردم دوباره نوشتDemo!!! اوکی رو زدم ولی باز هیچ تغییری نکرد . ،لطفا راهنمایی کنید مهندس جان خیلی ممنووون ، اینم عکس ال سی دی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 17 مهر1395 - 4:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز فیوز بیتتو درست پروگرام نکرید یا اینکه خراب شده

شنبه 17 مهر1395 - 5:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا دمت گرم مشکل با پروگرام دوباره بر طرف شد.

شنبه 17 مهر1395 - 8:36pm

سلام بر دوستان مخصوصا استاد حمید عزیز :x
من مدار فلزجو ورو ساختم اما چند مشکل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. ^:)^ ^:)^ ^:)^
1- دیلی اتوماتیک روی8 است
اعداد سه گانه 342 790 812
لوپم هفتاده با سیم یک افشان
به نظرتون مشکل از کجاست
در ضمن سوکت نظامی 4 پین فلزی با مغزی پلاستیکی استفاده کردم و فاصله سیم لوپ از روی برد تا پشت سوکت 10 سانته
=============
نکته بعدی اینه که می خواستم از پاور بانک لب تاپ به جای باتری استفاده کنم نظرتون جیه ؟ جواب میده ؟
پاور بانک romos مدل sofun 4

شنبه 17 مهر1395 - 10:23pm
مدیر کل
مدیر کل

PAYAM20 نوشته است:
مهندس حمید خسته نباشی یه سوال :

بعضی وقت ها میشه جایی رو میگیریم بعد دستگاه یه بار fe و بار دیگه nonfe نشون میده . دیشب هم باز به این مورد برخورد کردیم متسفانه جایی هست که راحت نمیشه حفاری کرد !!ً میخاستم ببینم نظر شما چیه !

ممنون از زحماتتون @};-

ممنون.
اطلاعات تفکیک روی مرکز هدف بیشتر قابل اعتماد هست. در عین حال شما باید به میتر آهن هم توجه داشته باشین. در خصوص موردی که فرمودین اگر واقعا مساله تشخیص آهن لب مرز باشه باید فرض رو بر غیر آهنی بودن بذارین و ترجیحا حفاری رو انجام بدین. اگر میخواین بر اساس اطلاعات تفکیک دستگاه تصمیم بگیرین باید خیلی بیش از اینها در موردش کسب تجربه کنین! بعنوان مثال هر دو بخش ID و میتر آهن اهمیت دارن نه فقط یکیشون.

یکشنبه 17 مهر1395 - 12:25am
مدیر کل
مدیر کل

hadilg نوشته است:
سلام بر دوستان مخصوصا استاد حمید عزیز :x
من مدار فلزجو ورو ساختم اما چند مشکل دارم لطفا راهنمایی بفرمایید. ^:)^ ^:)^ ^:)^
1- دیلی اتوماتیک روی8 است
اعداد سه گانه 342 790 812
لوپم هفتاده با سیم یک افشان
به نظرتون مشکل از کجاست
در ضمن سوکت نظامی 4 پین فلزی با مغزی پلاستیکی استفاده کردم و فاصله سیم لوپ از روی برد تا پشت سوکت 10 سانته
=============
نکته بعدی اینه که می خواستم از پاور بانک لب تاپ به جای باتری استفاده کنم نظرتون جیه ؟ جواب میده ؟
پاور بانک romos مدل sofun 4

خسته نباشین.
بیشتر بنظر میاد مشکل از لوپ و کابل لوپ هست. عدد دوم و سوم نباید تا این حد نزدیک باشن. دیلی 8 هم مشخصا بیش از حد پایینه. کانکتور فلزی هم که طبیعتا مناسب نیست. مغزی پلاستیکی هم کمکی نمیکنه! بدنه کانکتور نباید فلزی بخصوص آهنی باشه. کلا هر چی توی راهنما ذکر کردیم رعایت نکردین!
اگر حداقل ولتاژ خروجی اون پاور بانک 15 ولت باشه میتونین ازش استفاده کنین.

یکشنبه 17 مهر1395 - 12:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006 , 2007 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Sambox و 121 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure