انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 شهریور1403 - 4:30am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام سید عزیز برای صدا اگر تو هدفون صدا داری ای سی ka331 رو عوض کن و اطرافشو قشنگ نگاه کن جای آی سی دقیقا بالای بلندگو است
ولوم فرکانس هم دقیقا بغل 555 قرار داره

یکشنبه 22 تیر1393 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم عکس سید جان
فلش پتانسیومتر تنظیم فرکانس و دایره ترانزیستورهاست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 22 تیر1393 - 3:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
خیلی لطف کردی دوست من خدا خیرت بده فردا در اسرع وقت این موارد رو اصلاح میکنم نتیجه رو خدمتت عرض میکنم
انشاءالله تندرست باشی @};-

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 22 تیر1393 - 6:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
دوستانی که مشکل زیر رو دارند
سامان عزیز در پیام خصوصی نوشته
سلام جناب رستم عزیز
مدار من بوق متتدش قطع نمیشه ترانزیستور but11 سالمه قبلا با مقاومت های زیرش شدیدا داغ میکرد که با تعویض tr3 که tip142 گذاشته بودم با c321 شکل داغ کردنش حل شد قبل از تعویض بوق ممتد میزد وقتی لوپ رو وصل میکردم بوق قطع میشد اما سنس نداشتم الان با 321 بوق ممتد در هر دو حالت وصل هست و سنس ندارم بین مقاومت 27 و 28 یه جامپر از بالا زده شده با قطع اون با تغیرر vr کنارش میشه صدای بوق رو با ولوم قطع کردم .
مدارم فرکانس میده و میتونم تغییرش بدم
به نظرتون ایراد مدار من از کجاست ؟ اگر باید ولتاژ نقاطی رو اندازه بگیرم تا از صحت مدذار اطمینان حاصل کنم لطفا بفرمائید
در ضمن من با لوپی 53 با هانری 375 مدار رو تست کردم
با تشکر

خوب دوستان زمانی از tip142 استفاده کنید که حتما از ترانزیستور قدرت مثلا 2n3055 استفاده کنید مگر نه but11 داغ میکند و مدار از ثبات می افتد
در مورد ترانزیستور های مدار تحقیقاتی کردم و متوجه شدم که تا 2 سال پیش ترانزیستور 321 ترتیب پایه هاشون امیتر بیس کلکتور بوده که بعضی از ترانزیستورهای 321 وارداتی جدید به صورت کلکتور بیس امیتر میباشد حتما چک کنید
شما لطفا بیس ترانزیستور 1 را از مدار در بیاور باید بوق دستگاه قطع شود و بعد با ولتمتر ولتاژ محل نصب بیس را اندازه بگیر و ولوم سنس را در حداقل بگذار باید ولتاژ منفی یا صفر ولت داشته باشی اگر نبود 555 ها را چک کن اگر ولتاژ درست شد که شد اگر نشد بگو تا بقیه مراحل را دنبال کنیم
با تشکر ممنون میشم اگر موارد رو در همین تایپیک اعلام کنید نه در پیام خصوصی تا اگر منهم نتوانستم دوستان و اساتید خوب کمکتان کنند و کمکی به بقیه دوستان هم که همچین مشکلی دارند باشد
با تشکر

سلام مهندس رستم عزیز
ببخشید دیر پاسخ میدم سرم شلوغ بود وقت کار روی مدار رو نداشتم
ترانزیستوری 321 که من گرفتم پایه هاش درستن و روی تراننزیستور پایه هاشم نوشته
پایه بیس ترانزیستور یه رو در آوردم اما صداری بوق قطع نشد
با خارج کردن بیس tr1 و اندازه گیری ولتاژ در خارج از برد در حالتی که کلکتور و امیترش به برد ول بود ولتاژ شد ولت13.7 و در حالت وصل در مدار شد 31.7 ولت
پایه امیتر و بیس در حالت وصل به برد شد e=24v , c=9v
بعد ترانزیستور tr3 رو روی برد اندازه گرفتم شدe=24v ,b=24v ,e=9v
رانزیستور رو هم خارج کردم اما بوق ممتد قطع نشد لوم سنس هم تغییری در صدا ایجاد نکرد
یه چیز که برام عجیب هست اینه که رگولاتور 9 ولت ولتاژ پایه هاش عجیب هست
پایه ورودی ولتاژ 34 ولت پایه زمین رگولاتور 24 ولت و پایه خروجی 33 ولت شد رگولاتور رو بیرون آوردم و تست کردم سالم بود
ولتاژ خروجی سه رگولاتور 15 ولت مربوط به تغذیه مدار تقریبا 9 ولت هست
تمامی اندازه گیری ها در حالت ولتاژ ورودی 24 ولت و جریان کشی مدار 0.11 بود
به نظرتون ایراد مدار از کجاست
با تشکر

دوشنبه 23 تیر1393 - 5:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام سامان عزیز قطعات دورو بر 555 ولتاژ رو برسی کن
دورو بر ka331 هم برسی کن
احتما لا قطعه ای اشتباه زدید

سه شنبه 23 تیر1393 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
با سلام سامان عزیز قطعات دورو بر 555 ولتاژ رو برسی کن
دورو بر ka331 هم برسی کن
احتما لا قطعه ای اشتباه زدید

مهندس این ولتاژهای که زدم کدومشون اشتباه بود؟
یک اشتباهی که کردوه بودم جهت خازن c 16 بود که قبل از انمدازه گیری ولتاژ های که نوشتم و یه خازن جدید انداختم رو مدار بذا جهت درست و رگولاتورم بیرون آوردم و چک کردم دیود ها هم همین طور سالم بودن
فیبری که زدم همون فیبری هست که تو فایل زیپی که تو صفحه 30 به بعد گذاشتین با نام فاینال هست و مثل مال سید جواد هست که تصویرش روئ گذاشتن
تو این فیبر آیا باید بین مقاومت 26 و 27 جامپر زده بشه من وقتی جامپر رو حذف میکنم صدا با ولوم
قطع میشد (البته تو اولین را اندازی مدارم اون یادم رفته بود و باهاش صدا رو میشد قطع کرد)
با تشکر

سه شنبه 23 تیر1393 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب سید جواد عزیز
ببخشید مزاحم میشم بنده دارم مدار 12 رگولاتوری رو میسازم و فیبری که زدم ببا فیبر مداری که شما زدید یکی هست و این فیبر با فیبری که جناب رستم گذاشتن چند تا قطعه اش فرق میکنم لطفا اون قطعات که که تو تصویر زیر دورشون خط کشیدم مقادیرشون رو برای بنده بفرستید تا اصلاح کنم شاید مدار بنده هم کار کرد
پیوست:
_1_~1.PNG

یکی اون سه تا خازن الکترولیتی سمت راست مدار و بعد اون دوتا خازن پلیستر کنارشون مقادیر و ولتاژ خازن های الکترولیتی و اینکه بین دو تا مقاومت از ان قسمتی که دایره کشیدم بهم وصل هستن( در مدار شما در مدار جناب رستم وصل بودن اما من وقتی تو فیبر وصل باشه مدارم بوق ممتد میزنه)
پیوست:
VOLO.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 24 تیر1393 - 2:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
جامپرو حتما وصل کنید
آی سی 709 رو در بیار پایه منفی ولت مترو بزن به مثبت باطری و پایه مثبت ولت مترو بزن به پایه 4 آی سی باید -15 ولت داشته باشی وبعد بزن به پایه 7 باید 9 ولت داشته باشی اگر 9 ولت رو نداشتی 555 مربوطه و 7809 رو چک کن
فرکانس هم وقتی سیم پیچ وصله تنظیم کنید
بازم اگر مشکلی بود در خدمتم

سه شنبه 24 تیر1393 - 6:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام
رستم جان در مدار یه LED هست،اگه اونو وصل نکنیم تاثیری در کارکرد مدار داره یا نه؟

سه شنبه 24 تیر1393 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
با سلام
جامپرو حتما وصل کنید
آی سی 709 رو در بیار پایه منفی ولت مترو بزن به مثبت باطری و پایه مثبت ولت مترو بزن به پایه 4 آی سی باید -15 ولت داشته باشی وبعد بزن به پایه 7 باید 9 ولت داشته باشی اگر 9 ولت رو نداشتی 555 مربوطه و 7809 رو چک کن
فرکانس هم وقتی سیم پیچ وصله تنظیم کنید
بازم اگر مشکلی بود در خدمتم

سلام جناب رستم عزییز
این ولتاژها کاملا درست بود #:-s
اما بازم همون ایرادات باقی هست :-\ :ymsigh:
در برد جناب سید جواد و شما یه سری تغییراتی هست که فکر کنم بهتر باشه ما هم اونا رو اعمال کنیم مثلا با یه خازن پلیستر خازن های الکترولیتی به منفی مدار وصل شده متاسفانه جناب سید جواد اصلا اطلاعاتی از مدارشون نمیدن و سشوالات ما هم از ایشون بی پاسخ موند
با تشکر

چهارشنبه 25 تیر1393 - 4:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure