انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 11:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 , 317 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نکنه همه فروشنده بودن خوب حالا که طورى نشده انشاالله حميد جان بلاخره يه فکری واسه تفکيک ميکنه ،اما مدار همنطورشم بهتر و قويتر از مدارات ديگه هست

خدايا مددی کن

دوشنبه 20 بهمن1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام و درود فراوان خدمت دانشمند حمید عزیز مهندس خدا قوت خسته نباشی واقعا جای بسی تشکر و قدر دانی دارد شاهکار شما پروژه چند ساله رو تو یکی دو ماه انجام دادید و واقعا تعجب می کنم که بعضی افراد توقع دارن قسمت بسیار پیچیده تفکیک هم به سرعت عملی بشه برای تفکیک هم انشالله تا 4-5 سال دیگه تحقیقاتش به سر انجام میرسه تا همین جای کارم باید دست دانشمند حمید رو بوسید که چنیین سیستم حساس به فلزات زردی رو به سرعت طراحی کردن و در کل تفکیک یه چیز سمبلیک و نمایشی هست مهم حساسیت به فلز زرده که خدارو شکر این سیستم از این آزمون سربلند بیرون اومده موفق و سربلند باشید استاد عزیز @};- @};- ~O)

دوشنبه 20 بهمن1393 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان وهمچنین مهندس حمید عزیز
درمورد نداشتن تفکیک ناراحت کننده بود ولی من مکملش رو دارم از چنس برای تفکیک استفاده میکنم وقمی نیست وبدون تفکیک کاوش بی معنی
همینطور که قبلا گفتم وکسی محلی نذاشت گفتم که هر کسی ایده ای در این مورد داره بیان کنه شاید کمک کننده باشه به جای این بحث های بیخود.

مهندس حمید ایا با اضافه کردن چند قطعه یا یک برد جداگانه نمیشه این کارو کرد.مثلا یک برد جداگانه که فقط کار تفکیک را انجام بده وخللی در سنس مدار ایجاد نکنه
اضافه کردن برد جدا گانه یا حتی عوض کردن کامل مدار اگه به تفکیک بی انجامد این کارا ما انجام میدهیم بلخره هر کسی یک مدار با تمام کارایی را بخاهد باید هزینه کند
هیچ کاری در این دنیا غیر ممکن نیست

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 20 بهمن1393 - 3:54pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از لطف اکثر دوستان! :D
در خصوص تفکیک قضیه بسیار پیچیده تر از این حرفاست. اگر به اون نموداری که دوستمون در صفحه قبل گذاشتن میشد اعتماد کرد که پیاده سازیش در برنامه کار 2 ساعت بیشتر نبود! اما مساله اینجاست در واقعیت و حداقل برای این مدار این شکل امواج وجود نداره و موج فلزات مختلف بقدری به هم نزدیک هست که اصلا نمیشه حتی با نگاه کردن به موج روی صفحه اسکوپ در شرایطی که فلز به لوپ نزدیکه تشخیص داد که چی هست! از طرفی شکل هندسی فلز واقعا تاثیر داره. وقتی یک فیبر مسی مربعی با کناره های فیبر بریده شده موجش فرق داره دیگه چکار میشه کرد؟ حتی در مورد آهن هم داستان به همین صورت هست! بنده پس از تست دهها فلز مختلف به این نتیجه رسیدم.
این مدار هم از ابتدا بعنوان یک فلزیاب ساده ولی قوی طراحی شده. واقعیتش این هست که من از ابتدا چیزی در مورد تفکیک رو در بخش مداری مورد نظر قرار نداده بودم. الان هم اگر به چیزی دست بزنیم طبیعتا سنس خراب میشه یا نویز پذیری میره بالا.
در مورد لورنز و مینلب هم تاجاییکه من میدونم عمق تفکیکشون بالا نیست و در عین حال هیچوقت تفکیک صد در صدی نیست! از نظر من اگر حتی 10 درصد خطا در تفکیک وجود داشته باشه به این معنیه که نتیجه قطعی فقط با حفاری مشخص میشه! خب این هم که زیاد فایده نداره. شما یک بار به تفکیک توام با خطا برخورد کنی دیگه مجبوری به تفکیک توجه نکنی! تازه همین سری GPX هم با لوپ مونو اصلا حذف آهن ندارن! گزینه حذف آهنش فقط با لوپهای دابل دی کار میکنه.
بهرحال بحث توانایی نیست. بنده خیلی ساده دارم موج خروجی اپ امپ رو میگیرم و نگاه میکنم و از نظر ضریب زاویه و شیب موج از زمان ابتدا تا بیش از 100 میکرو ثانیه رو ارزیابی میکنم. نتیجه اینه که کاری نمیشه کرد! حالا دوستانی که اسکوپ دارن میتونن خودشون با فلزات مختلف و در شرایط مختلف آزمایش کنن.
در حال حاضر بیشتر روی سیستم MPS , DVT که تا حدی در چنس پیاده شده دارم کار میکنم. تا الان اون هم جوابی نداده که بنظر میاد بیشتر بدلیل ساختار این مدار باشه.

دوشنبه 20 بهمن1393 - 4:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باز هم ممنون حميد جان تا اينجاشم از شما به کاوشگرهايی مثل من و منها رسيده و تشکر ميکنيم

خدايا مددی کن

دوشنبه 20 بهمن1393 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميدجان يعنی نميشه از قابليت تفکيک مدار تى ال که تو تايپيک مورده نظر استفاده کرد قرار دادن ميتر در وسط براى طلا حالا چه اتفاقی مي افته که اين تفکيک به دست مياد ،وارد الکترونيک نيستم اما اعتقاد دارم کار نشد نداره

خدايا مددی کن

دوشنبه 20 بهمن1393 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اپراتورتهای با تجربه از تون صدا تا حدودی فلزات اهنی و غیر اهنی رو مشخص می کنند ایا با تن صدای این مدار هم امکانش هست از دوستان با تجربه می خواهم یه تستی با این مدار انجام بدن امیدوارم بشه البته بیشتر برای فلزات قدیمی داخل خاک بهتر جواب میده

دوشنبه 20 بهمن1393 - 5:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
دوستان در مورد قسمت تفکیک باید عرض کنم متاسفانه به احتمال قریب به یقین قسمت تفکیک نخواهیم داشت! =(( :D بنابراین در موردش اینقدر سوال نکنین.
طی این چند روز روشهای مختلفی رو برای ارزیابی نوع فلز از روی موج بازگشتی مورد بررسی قرار دادم. ولی واقعا حتی در حد امواج مشاهده شده روی اسکوپ هم به نتیجه ای که بشه اسمش رو تفکیک گذاشت نرسیدم! واقعیت این هست که اندازه فلز و شکل هندسی اون و حتی دور و نزدیکی به لوپ همگی در شکل موج تاثیر دارن. این تاثیر تا حدی متنوع هست که ممکنه حتی آهن هم با طلا اشتباه گرفته بشه!!! مسلما چنین تفکیکی از نطر خود بنده بهیچ وجه قابل قبول نیست. هر چند در این طرح نقطه به نقطه موج در اختیار ماست ولی واقعا نمیشه کار مطمئنی بر اساسش انجام داد. همون روشهای غیر مطمئن هم در شرایطی که فلز بسیار به لوپ نزدیک باشه امکانپذیره. از طرفی برخی روشها با این مدار تقریبا عملی نیست و وجود فیلتر های داخل مدار باعث میشه اطلاعات تفکیک تا حدودی ضعیف بشه. حذف فیلتر هم منجر به بی ثباتی و نویز پذیری زیاد میشه همونطور که در چنس هم باهاش مواجه بودیم! از طرف دیگه شکل موج فلزات داخل خاک باز هم کمی عوض میشه! مجموعه این مسائل پیچیده به این معنی هست که گذاشتن تفکیک بیشتر حالت نمایشی و کاملا الکی خواهد داشت و فقط ممکنه به سنس کمی لطمه بزنه که طبیعتا ما اصلا چنین چیزی رو نمیخوایم. بخصوص که بنده از شرایط سنس راضی هستم و دوست ندارم خرابش کنم.
هر چند من کماکان دارم مطالعه میکنم و تا حالا دهها مقاله و مطلب در این مورد خوندم و باز هم دارم ادامه میدم ولی روند کار نشون میده هیچ تفکیک قابل اتکایی نمیتونیم داشته باشیم و گذاشتنش بیشتر باعث مسخره کردن خودمون میشه! لذا دوستان بهتره بیخیال تفکیک در این طرح بشن.

درود
مهندس جان هرچند میدونم تفکیکم میزاری روش :D ولی خدارو شکر که فعلا تصمیم اینکارو نداری =))
اینایی که حرف از تفکیک میزنن یقین دارم نه با لورنز نه با جی پی ایکس کار نکردن ;) میگی نه از آقای کرمی درباره جی پی ایکس بپرسید بینم اصلا از تفکیکش استفاده میکنه!؟ :D
در هر صورت خیلی ممنونم که این حرف رو زدی!
:ymhug:

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

دوشنبه 20 بهمن1393 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : کسی تا به حال به نکته توجه کرده چرا وقتی لوپ یک در یک را به این شکل درمیاریم دیلی ایده ال تری داریم
در حالت باز(دایره کامل) با لوپ یک متری دیلی را 24 نشون میده وقتی به این شکل دربیاد دیلی حدودا نصف میشه . انرا حدود 12 نشون میده.
شاید مدار با این شکل لوپ سازگاری بیشتری داره کسی امتحان کرده ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 بهمن1393 - 6:30pm
مدیر کل
مدیر کل

غضنفر نوشته است:
حميدجان يعنی نميشه از قابليت تفکيک مدار تى ال که تو تايپيک مورده نظر استفاده کرد قرار دادن ميتر در وسط براى طلا حالا چه اتفاقی مي افته که اين تفکيک به دست مياد ،وارد الکترونيک نيستم اما اعتقاد دارم کار نشد نداره

عزیز من اگر به این راحتی بود که مشکلی نداشتیم! اون تفکیکی هم که شما میگی الکیه! :D من هم اهل کار الکی انجام دادن نیستم. یا نباید سیستم تفکیکی گذاشت یا باید تا حد زیادی درست عمل کنه. اصولا ما مدار پالسی نداریم که بتونه طلا رو بطور خاص تفکیک کنه! حتی برای آهن هم خطا وجود داره چه برسه به طلا.

دوشنبه 20 بهمن1393 - 6:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 , 317 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , peymankharrat و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure